10 روش ایجاد انگیزه توسط رهبران

مهارت در ایجاد انگیزه در کارمندان خود، بدون شک، معیار موفقیت شما به عنوان یک رهبر خواهد بود.

ایجاد انگیزه یکی از شاخص های اصلی عملکرد (KPI) است که باید روی میز هر رهبر باشد!

قبل از اینکه یاد بگیریم چگونه به کارمندان انگیزه دهیم، باید کمی وقت بگذاریم تا بفهمیم چرا باید به کارمندان انگیزه دهیم!؟  زیرا وقتی دلیل چیزی را می فهمیم، در توضیح چگونگی آن بهتر عمل خواهیم کرد، که این امر شانس ما را برای ایجاد انگیزه واقعی در کارمندان افزایش می دهد. بنابراین، درک اینکه چرا شما باید در مورد انگیزه کارمندان اطلاعات کسب کنید، به طور طبیعی مهارت های انگیزشی شما را افزایش می دهد. حالا که دلیل آن را فهمیدید، بیایید ادامه دهیم …

چرا انگیزه مهم است؟

انگیزه صرفاً به این دلیل مهم است که به شما امکان می دهد به عنوان یک رهبر اهداف سازمانی خود را برآورده کنید و حتی از آن ها فراتر بروید! به هر حال، این کل هدف رهبری است، نه؟ در واقع، بدون نیروی کار با انگیزه، سازمان شما در موقعیت بسیار نامطلوبی قرار خواهد گرفت. در این تقاطع، فقط دو مقصد نهایی ممکن است وجود داشته باشد: ورشکستگی یا حل مشکلات انگیزشی در بین کارمندان شما.

 10 راه انگیزشی برای رهبران

شما به عنوان یک رهبر باید بتوانید محیط انگیزشی برای کارمندان خود ایجاد کنید و بررسی کنید که چه چیزی آن ها را با انگیزه نگه می دارد؟ این وظیفه شماست که بفهمید. در اینجا 10 راهی وجود دارد که می توانید انگیزه کارکنان خود را حفظ کرده و هر روز از آن ها بیشترین بهره را ببرید.

1- کار را هدف دار کنید

هیچ کس نمی خواهد به سر کاربرود اگر احساس کند در آن جا نقش مهمی ندارد. به کاری که تیم شما انجام می دهد نگاهی بیندازید. آیا این امر به هدف شما کمک می کند؟ اگر بتوانید دیدگاه آن ها را نسبت به کاری که انجام می دهند تغییر دهید، می تواند فرق زیادی در ورودی آن ها ایجاد کند.

2- پیشرفت در محل کار ایجاد کنید

پیشرفت به معنای متفاوت بودن هر کسب و کار است. برای شما، این ممکن است به این معنی باشد که شما فضای استراحت بهتری را ایجاد می کنید، بنابراین کارکنان شما می توانند استراحت کنند. برای شخص دیگری، این ممکن است به معنای ایجاد تغییر در نحوه برقراری ارتباط باشد. از کارمندان خود بپرسید چه عواملی می تواند برای آن ها بهتر باشد. ممکن است متوجه شوید که باید سیستم جدیدی از سیستم فروش را وارد کنید یا فقط تغییرات جزئی در روند کار خود را انجام دهید.

اگر اتاقی داشتید که کارمندان شما در آن استراحت می کنند، سعی کنید تلویزیون یا برخی از بازی ها را هم اضافه کنید.

3- میکرو مدیریت نکنید

دانیل پاولسون، مدیر ارتباطات از نویسندگان برتر انگلستان، می گوید: “شما ممکن است احساس کنید که باید تیم خود را در هر دقیقه مدیریت کنید، اما این در واقع نتیجه مثبتی ندارد.”. به کارکنان خود فرصت دهید و اجازه دهید کار را ادامه دهند.

4- به کار خوب کارمندان توجه کنید

آیا تیم شما موفقیت خوبی کسب کرده است؟ اگر آن ها پروژه ای را زودتر از موعد مقرر به اتمام رسانده اند و یا فروش بزرگی انجام داده اند، باید توجه بیشتری به کار سخت آن ها نشان دهید.

5- ارتباطات خود را بهبود ببخشید

در محیط کار ممکن است ارتباط اشتباهی برقرار شود که این می تواند به طور جدی بر بهره وری در تیم شما  و بر میزان تولید شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که یاد بگیرید به خوبی ارتباط برقرار کنید.

ایجاد انگیزه برای کارمندان

6- دموکراسی را به حداقل برسانید

بعضی از قوانین همیشه در محل کار مورد نیاز است  اما قوانین بسیار زیادی وجود دارند که شما در واقع با استفاده از آن ها زندگی را سخت تر می کنید. قوانین و مقررات پیرامون کار را کاهش دهید و به کارکنان خود آزادی بیشتری در انجام وظایف خود بدهید. خواهید فهمید که با انجام کارهایی که انجام داده اند، بازده بیشتری خواهند داشت.

7- ارتباطات خود را از طریق ایمیل بهبود ببخشید

ایمیل یکی از رایج ترین روش های ارتباطی است. هنگامی که کارمندان شما از طریق ایمیل ارتباطی با مشتریان برقرار می کنند، این می تواند اولین و آخرین احساسی باشد که مشتری در کسب و کار شما دارد، بنابراین ضروری است که پیام را با بالاترین کیفیت ارسال کنید.

8- از کارشناسان مشاوره بگیرید

اگر نمی دانید که چگونه میتوانید بهره وری کارمندان خود و انگیزه آن ها را بالا ببرید از کارشناسان و متخصصان در امر بیزینس کوچینگ کمک بگیرید.علاوه بر آن، کارمندان شما نیز در این امر می توانند کمک شایانی به شما بکنند اگر از آن ها نظر سنجی کنید.

9- تیم خود را بشناسید

مطمئناً، شما می دانید که هر یک از اعضای تیم شما چه کسانی هستند، اما آیا واقعاً آن ها را می شناسید؟ هرچه اطلاعات بیشتری در مورد آن ها داشته باشید، می توانید انگیزه بهتری برای آن ها ایجاد کنید. به عنوان مثال، بعضی از مدیران دوست دارند کارت های هدیه را به کارکنانشان بدهند. دانستن اینکه کارمندان احتمالاً از کجا خرید می کنند به این معنی است که می توانید کارت هدیه ای به آن ها بدهید که احتمال استفاده از آن ها بیشتر است.

10- مطالب تبلیغاتی و تجاری خود را بهبود ببخشید

سرانجام، دانستن چگونگی برقراری ارتباط کتبی به عنوان یک رهبر ضروری است. در مورد اینکه چگونه نوشتار خود را برای همه کسانی که باید آن را بخوانند شفاف و موثر کنید، مشاوره بگیرید.

از این نکات استفاده کنید، و تیم خود را انگیزه دهید. احترام گذاشتن به آن ها به عنوان انسان ارزشمند و شناختن چیزی که برای آن ها مفید است مواردی است  اگر بتوانید این کارها را انجام دهید، تیمی بسیار پربازده خواهید داشت.

نظرات دیگر خود را در زمینه ی افزایش انگیزه در کارمندان با ما به اشتراک بگذارید و اگر کارمندانی بی انگیزه با بهره وری پایین دارید می توانید با محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای مشورت کنید. با ما درارتباط باشید و مقالات دیگر ما را در زمینه ی انگیزه ی کارمندان مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید