افسانه هایی پیرامون سیستم سازی کسب و کار

اغلب اوقات می بینیم که بیشتر کسب و کارها رو به رکود هستند. چرا؟

زیرا کارآفرینان به جای کار در مشاغل خود گرفتار مشاغل خود می شوند! این یک مشکل شایع برای کارآفرینان است زیرا همه آن ها تا حدودی درگیر این سه افسانه ای هستند که در کسب و کارشان رخنه کرده است. صاحب یک کسب وکار به جای آن که کسب و کارش را مجزا و منحصربه فرد در نظر بگیرد و فقط تمرکز خود را بر روی انجام آن بگذارد بایستی آن را به عنوان مدل اولیه ای فرض کند که قرار است چندین کسب وکار دیگر از روی آن ساخته شود یا به عبارتی دیگر بتواند مجوز تأسیس چندین شعبه را برای کار خود صادر کند.
با این طرز تفکر او هم در نقش متخصص و هم در نقش مدیر و هم در نقش کارآفرین ظاهر میشود.

پیشنهاد می کنم بخوانید: سیستم سازی کسب و کار نابودگر این 2 مشکل است

کسب و کاری که صاحب آن دارای دیدگاههای متخصص، مدیر و کارآفرین است احتمال موفقیتش در آینده بسیار بالاتر از آن کسب وکاری است که صاحبش تنها یکی از این دیدگاهها را داراست.
در این مطلب قصد داریم سه افسانه رایج پیرامون سیستم سازی کسب و کار به شما ارائه دهیم.

افسانه اول

افسانه اول:

کارآفرینان معتقدند خودشان می توانند سریع تر کارها را انجام دهند. نکته مورد توجه این که اگر سیستم سازی درست و حسابی انجام دهید، می توانید بر ارزش ها و کارهای بالاتری تمرکز کنید. شما لازم نیست کارهای کم ارزش را انجام دهید که می تواند توسط کسی انجام شود. این فقط مربوط به مدت زمان انجام کار نیست، بلکه مقدار زمان و انرژی لازم برای بازگشت به کارهایی است که شما قصد انجام آن را دارید.

افسانه دوم

افسانه دوم:

هیچ کس کاری را که من انجام می دهم، نمی تواند انجام دهد. این حرف تا حدودی درست است زیرا، هیچ کس نمی تواند 100% از کاری را که انتظار دارید، انجام دهد. همه افراد می توانند تقریبا 80% از کارها را طبق خواسته تان به پایان برسانند. پس به آن ها اجازه دهید استعدادهای خود را شکوفا کنند گاهی اوقات با کمک گرفتن از ایده های تک تک افراد سازمان می توان کارهایی بکر انجام داد. فقط کافی است سیستم سازی خود را بر روی این دسته از افراد پیاده کنید. افرادی که می توانند 80% از کارها را پیش ببرند.

افسانه سوم

افسانه سوم:

سرانجام آخرین افسانه این است که کارآفرینان بر این باورند برای ساختاریزه کردن و سیستم سازی کردن فرآیندهای خود و بدست آوردن شخص دیگری برای انجام این کار، هزینه های کلانی باید بپردازند. در حقیقت سرمایه‌گذاری در فرآیندها، افراد و سیستم‌ها به شما کمک می‌کنند تا سود بیشتری تولید کنید، انرژی بیشتری برای انجام آنچه که برای شما مهم است، در اختیار بگیرید و زمان بیشتری با خانواده تان داشته باشید.

 

اگر شما نمی خواهید در منجلاب این باورهای محدود کننده بیافتید نیاز است که همین حالا اقدام کنید و راهی برای سیستم سازی کسب و کارتان شروع کنید که معمولا برای این کار نیاز به یک بیزینس کوچ حرفه ای دارید.

اگر فکر می کنید که زمان تغییر فرا رسیده است همین حالا با ما تماس بگیرید تا راهنمایی ها لازم را دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید