صاحبانی که قصد فروش کسب‌و‌کار خود را دارند

48% صاحبان کسب ‌و ‌کار که قصد فروش دارند، هنوز هیچ استراتژی خروجی برای خود در نظر نگرفته اند.

داشتن استراتژی خروج به هنگام راه اندازی کسب‌و‌کار باعث می شود تصمیمات آگاهانه تر و عاقلانه تری را به هنگام خروج از کسب‌و‌کارتان اتخاذ نمایید. اما طبق گزارش نشریه UBS و سوال اول در خصوص” رییس کیست؟”
48% از صاحبان کسب‌و‌کارها هنوز استراتژی خروج رسمی برای خود در نظر نگرفته اند.
این نسخه بیست و دوم این مصاحبه است و این بار بیشتر به بررسی احساس صاحبان کار درباره مالکیت کسب‌و‌کار ها پرداخته شده است. همچنین این تحقیق، استراتژی های خروج مالکان کسب ‌و ‌کار را که شامل فروش شرکت و ارائه آن به سایر اعضای خانواده می‌باشد، آشکار کرده است.
در این گزارش قید شده است که بیشتر صاحبان کسب‌و‌کار درک جامعی از فروش شرکت خود ندارند.

در واقع نوعی خلاء دانش بیش از 75% از صاحبان کسب‌و‌کار مشاهده شده که معتقدند می توانند در یک سال یا کمتر از آن، شرکت خود را به فروش برسانند. 58% از این افراد، هنوز کسب‌و‌کار خود را به صورت رسمی ارزیابی نکرده‌اند و 48% آن ها، هیچ استراتژی خروجی برای خود در نظر نگرفته اند.
“استوارد کیسمدل”، مدیر عامل شرکت آمریکایی Global Family و مدیر بخش سلامتUBS، چالش های فروش کسب‌و‌کار را این نشریه مطرح کرده است. وی می گوید:” فروش موفقیت آمیز یک کسب ‌و‌ کار، نیارمند برنامه ریزی مفصل است که اغلب صاحبان کسب‌و‌کار از آن غفلت می‌کنند. صاحبان کسب‌و‌کار پیش از پیگیری فروش، بایستی نه تنها دیدگاههای کافی درباره ارزش کسب‌و‌کار خود به خریدار بالقوه ارائه دهند، بلکه درک جامعی از چگونگی قیمت گذاری های مربوط به نیازهای شخصی شان پس از معامله نیز داشته باشند. در این تحقیق، 1.085نفر از 2.245 سرمایه گذار با ارزش سهام واقعی، به عنوان صاحبان کسب‌و‌کار شناسایی شده اند(770 نفر از سرمایه گذاران کنونی و 315 نفر از سرمایه گذاران پیشین).

کسب‌و‌کار آن ها حداقل یک کارمند و دویست و پنجاه هزار دلار درآمد سالانه داشته است.

کسب‌و‌کار خود را بدون مشورت نفروشید

یافتن استراتژی های کلیدی خروج

فروش کسب‌و‌کار، مطلوب ترین استراتژی 52% از پاسخ دهندگان بوده که 41%از آن ها، در طول پنج سال، این نوع استراتژی را برای خود برنامه ریزی کرده‌اند. 20% از آن ها تصمیم داشتند کسب‌و‌کار خود را به اعضای خانواده شان بفروشند. 18% قصد داشتند کسب‌و‌کار خود را تعطیل کنند و تنها 10% هیچ اطلاعاتی در این باره نداشتند. 65% از افراد، دلیل ترک کسب‌و‌کار خود را تمایل به بازنشستگی اعلام کرده‌اند در حالیکه، 49%اعلام کردند به دنبال ایجاد توعی تعادل بین کار و زندگی خود هستند.

خریداران چه احساسی از خرید کسب‌و‌کار جدید دارند؟

بیش از 82% از خریدران، هدف خرید را کسب درآمد و تنها 18%، هدف خود را علاقه به کسب‌ و‌ کار اعلام کرده‌اند. شاید به این دلیل باشد که 89% از مالکان کسب‌و‌کار، عدم رضایت خانواده را به عنوان مهم ترین عامل ادامه ندادنِ کسب‌و‌کار خود اعلام نموده اند. نداشتن مدارک رسمی و درخواست خانواده برای اتخاذ مسئولیت شغلی دیگر، به ترتیب 21 و 9% از پاسخ ها را شامل می شد.
خارج از تحقیق UBS با در نظر داشتن استراتژی های مختلف خروج در ذهنتان، از همین حالا به فکر برنامه ریزی باشید. این کار کمکتان می کند همه انعطاف پذیری های مورد نیاز کسب‌ و ‌کارتان را اعم از فروش ، تحویل آن به خانواده خود و یا کمک گرفتن از یک نفر برای مدیریت آن، به دست آورید.

 

حتما قبل از فروش کسب و کارتان با یک بیزینس کوچ حرفه ای مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید