رفتار های مناسب مدیریتی

رفتار های مناسب مدیریتی

به عنوان یک رهبر، شما همیشه انتخاب های زیادی برای رفتار خود دارید.

اما یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که برای حمایت از کارمندان خود با رفتار مناسب وقت بگذارید.

آن ها را تشویق کنید تا رهبر خودشان باشند

یک رهبر واقعی عقب نشینی خواهد کرد و به تیم خود اجازه می دهد مسئولیت های خود را انجام دهد و به اعضای تیم خود فرصت تصمیم گیری می دهد.

با رفتار خود به آن ها انگیزه دهید و آن ها را تشویق کنید

بهترین مدیران می دانند که انگیزه های کارمندان آن ها چه مواردی هستند، و آن ها این نکته را در ذهن دارند که تیم آن ها چه کار خوبی انجام می دهد.

همیشه در دسترس باشید

یکی از رایج ترین شکایاتی که من از تیم های دیگر می شنوم این است که مدیران به راحتی با آن ها صحبت نمی کنند. فقط زمانی که بخواهند پروژه ها یا کارهایی را تحویل دهند با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، اما در غیر این صورت اغلب غیرقابل دسترسی هستند.

نقاط قوت آن ها را بشناسید

رفتار صحیح مدیران عالی اطمینان می دهند كه كارمندانشان در موقعیت های مناسبی قرار دارند. اما غلب كارمندان در موقعیت هایی هستند كه به آن ها اجازه نمی دهد از نقاط قوت خود به طور كامل استفاده كنند. بدانید که بالاترین نقاط قوت هر یک از کارکنان شما چیست و از آن ها برای پیشرفت در کل تیم کمک بگیرید.

فروتن باشید

بهترین مدیران کسانی هستند که با کارمندان خود به عنوان افرادی برابر رفتار می کنند نه به عنوان افرادی که درجایگاه شغلی پایین تر از آن ها هستند. شرایط هر یک از کارمندان خود را درک کنید و با هرکدام منصفانه و برابر رفتار کنید.

گوش کنید

گوش دادن به کارمندان، ایده ها و بینش هایی در مورد فرهنگ و راه های بهبود سازمان را به وجود می آورد. هر گونه تهدید را برای سازمان خود جدی تلقی کنید، سپس سدها را بردارید، به حل چالش ها و پاک کردن نکات منفی غیرضروری که ممکن است در اطراف باشد، کمک کنید. بهترین کاری که یک رهبر خوب می تواند انجام دهد، ایجاد انرژی و انگیزه عالی است.

به منظور کمک به رشد کارمندان بازخورد دهید

ارائه بازخورد عملکردی به کارمندان کمک می کند تا به طور مداوم بهبود یابند. من جلسات ماهیانه ای را با اعضای تیم برگزار می کنم تا پروژه ها را ارزیابی کنم و به آن ها اعلام حضور کنم. اغلب، برخی به دنبال فرصت های رشد هستند و می خواهند چالش ها یا وظایف جدیدی را بپذیرند.

احترام به کارمندان، نشان دادن قدردانی از کار آن ها و تشویق کردن، تمایل را در کارمندان ایجاد می کند که با مشتری نیز رفتار خوبی داشته باشند که این به سطوح بالاتر بهره وری و سود آوری کمک خواهد کرد. این کار به آن ها انگیزه می دهد تا بیشتر کار کنند.

کارهای زیادی وجود دارد که یک مدیر یا مالک می تواند برای حمایت از کارمندان خود انجام دهد. در اینجا چند ایده وجود دارد:

با کارمندان رابطه سالم برقرار کنید. نام آن ها را بدانید و به آن ها اجازه دهید از نظرات شما آگاه شوند.

اصیل و ثابت قدم باشید. اطمینان حاصل کنید که فرهنگ شرکت خود را باور دارید و با آن ارتباط برقرار می کنید. در تمام معاملات خود صادق باشید.

روحیه کارآفرینی را ارتقا دهید. به ایده های کارمندانتان گوش دهید. کاری کنید که کارمندان در شغل شما احساس شریک بودن کنند.

مربی کارمندان خود شوید. حاضر باشید ریسک کنید و از اشتباهات درس بگیرید.

پاداش و مشوق ارائه دهید. به کارمندانی که فعال عمل می کنند پاداش دهید ولی همیشه لازم نیست پولی باشد.

فرهنگ چیزی بیش از یک کلمه زبانی یا چند جمله ای است که در دفترچه راهنما نوشته شده است. ایجاد یک محیط آرام و قابل احترام یک شبه اتفاق نمی افتد.

در آخر، بهبود روابط مدیر و کارمند منجر به افزایش کارایی و انگیزه اعضای تیم خواهد شد‌ تا حدی که کارمند برای ارتقای مهارت های خود به صورت شخصی اقدام خواهد کرد و از هیچ اقدامی برای توسعه ی سازمان دریغ نخواهد کرد.

شما با رفتارهای مناسب و مدیریت صحیح می توانید به سمت رهبری بروید تا به بهترین نحو ممکن سازمان خود را کنترل کنید و رو به پیشرفت ببرید. مدیریت اصولی را با محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید