بهترین راه کاهش هزینه های کسب و کار

کاهش هزینه های کسب و کار

نحوه ی کنترل هزینه ها یکی از اصلی ترین چالش های صاحبین کسب و کار محسوب می شود.

همه ی مدیران مایلند هزینه های سازمان خود را به حداقل برسانند تا کسب و کار آن ها از تهدید های مالی جان سالم به در ببرد. به منظورافزایش سود، مشاغل باید کارهایی را انجام دهند که شامل افزایش درآمد و کاهش هزینه ها شود. اقدام به کاهش هزینه ها می تواند تجربه ی طاقت فرسایی باشد. با این حال، اگر یک کسب و کار به مرز ورشکستگی نزدیک شد به صورتی که نتواند بدهی های خود را پرداخت کند، یا اگر از آن مرحله گذشته است، کاهش هزینه ها می تواند راهی کاملاً ضروری برای تغییر این وضعیت خطرناک باشد. در حالی که شرایط هر کسب و کاری متفاوت است، فرصت های خاصی برای کاهش هزینه در بیشتر مشاغل وجود دارد.

در ادامه مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ راه هایی برای کاهش هزینه های کسب و کار آورده شده که بهتر است آن ها را مطالعه کنید و به کار بگیرید.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، نمی توانید خود را در جستجوی روش های جدید برای کاهش مخارج کسب و کار و سود بیشتر غرق کنید، در این صورت، تجارت شما هرگز رونق نخواهد گرفت. با اجرای این استراتژی های ساده در طول یک سال، می توانید به اهداف مالی خود دست پیدا کنید.

کاهش هزینه ها در مشاغل کوچک و ایجاد فرآیندهایی که با گذشت زمان هزینه کمتری را صرف می کنند، نیاز به صرف زمان زیاد و حتی تلاش زیاد ندارد.

بهره بردن از فناوری های روز دنیا به ما امکان می دهد تا پس انداز کنیم و تجارت خود را به روش هایی پیش ببریم که حتی پنج سال پیش امکان پذیر نبود. از خدمات کنفرانس از راه دور و پرداخت آنلاین گرفته تا نرم افزارها و برنامه های دسکتاپ از راه دور، روش های زیادی وجود دارند که می توانید با استفاده از فناوری هزینه های کسب و کار را کاهش دهید.

استفاده از خطوط تلفن سنتی می تواند یک خرج گران قیمت و گاه غیرضروری باشد. صاحبین مشاغل کوچک که به جای استفاده از تلفن ثابت از تلفن های همراه و خطوط تلفن مجازی استفاده می کنند، می توانند هزینه های خود را کاهش دهند.

هزینه کاغذ، جوهر، وسایل پستی و هزینه پست ممکن است در بعضی مواقع کم به نظر برسد، اما می تواند به یک هزینه بزرگ تبدیل شود. استفاده نکردن از کاغذ زمانی که قصد پرینت گرفتن ندارید، انتقال به سیستم فاکتور دیجیتال و سیستم پرداخت قبض و پر کردن تمام مدارک مهم در سیستم کامپیوتری به جای پرونده سازی کاغذی، می تواند به شما در کاهش رایج ترین هزینه ها کمک کند.

اگر هنوز نتوانستید از ابزار بازاریابی اینترنتی استفاده کنید، توانایی بازاریابی سریع، با نتیجه بالا و هزینه کم را از دست می دهید. می توانید با یک وبلاگ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا سایر تبلیغات آنلاین را شروع کنید و این امکان را دارید که با پرداخت نسبتاً کمتری، پاسخی نسبتاً سریع دریافت کنید.

شما ممکن است با شارژ شدن کارت بانکی خود بتوانید مخارج فوری تجارت را کاهش دهید، اما با نرخ بهره و مخارج احتمالی، این یک روش موثر برای کاهش هزینه های طولانی مدت کسب و کار شما نیست.

هزینه های ناشی از داشتن مکان فیزیکی برای تجارت می تواند بسیار زیاد باشد و در بسیاری از موارد، این امر اجتناب ناپذیر است. اگر در شرایطی هستید که متغیر است، ممکن است بتوانید با کوچک کردن مکان، بررسی یک قرارداد همکاری یا حتی تبدیل تجارت خود به مشاغل خانگی و داشتن کارمندان از راه دور، هزینه های کسب و کار خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

هر روز از چند برنامه استفاده می کنید؟ در حال حاضر احتمالاً چند برنامه کاربردی در رایانه خود دارید که هرگز استفاده نکرده اید یا خیلی کم استفاده می کنید؟ شما می توانید تنها با خرید نرم افزاری که واقعاً به آن نیاز دارید و به منظور جلوگیری از هزینه خرید برنامه های دیگر، مخصوصا هزینه های ارتقای لازم برای به روز نگه داشتن نرم افزار، هزینه های شغلی خود را کاهش دهید.

خرید تجهیزات کاملاً جدید با قیمت های جدید بازار یک هزینه بسیار زیاد است. شما می توانید با خرید مبلمان و تجهیزات نوسازی شده که توسط تولید کنندگان با قیمت تخفیف خورده ارائه می شود هزینه ها را کاهش دهید.

هر یک از این روش ها برای کاهش هزینه های کسب و کار متمرکز بر تصمیم گیری هایی است که می تواند در صرفه جویی به شما کمک کند. اگر می توانید طرز فکر ” هزینه های تجاری مناسب” را در پیش بگیرید، به شما کمک می کند هر روز هزینه های تجاری خود را کاهش دهید.

همچنین باید از کاهش مخارجی که ممکن است بر توانایی شما در ارائه محصولات و خدمات با کیفیت به مشتریان تأثیر بگذارد، خودداری کنید. به عنوان مثال، کاهش شدید میزان موجودی کالا می تواند منجر به تأخیر در تحویل محصولات به مشتریان شود. نتیجه این امر می تواند مشتریان ناراضی باشد و اینکه حتی فروش خود را از دست بدهد.

در نهایت، باید از یک سیستم برنامه ریزی شده در تحلیل امور مالی سازمان خود استفاده کنید و برنامه هایی برای افزایش منابع درآمد خود در نظر بگیرید.

یک مدیر موفق باید بتواند از پس مدیریت کردن منابع مالی کسب و کار خود بربیاید و این یکی از اصول مدیریتی است که نیاز به آموزش دیدن دارد و در این زمینه می توانید بهترین و اصولی ترین آموزش های سیستم سازی کسب و کار و مدیریت را در مجموعه سلطان گروپ ببینید فقط کافیست با ما در ارتباط باشید تا بیزینس کوچ حرفه ای و بنیانگذار مجموعه محمدرضا سلطانی تجارب خود را در اختیار شما بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید