مدیریت تیمی موثر در سال 1400

“استعداد در بازی ها پیروز می شود، اما کار با مدیریت تیمی و هوش برنده می شود.”

تلاش برای انجام کارها به تنهایی به ندرت منجر به رشد می شود، به همین دلیل مدیریت تیمی موثر بسیار مهم است.

در این مقاله که یکی از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است، شما خواهید آموخت که چرا دقیقاً مدیریت تیم مهم است، تیمی با مدیریت خوب به نظر می رسد؟ چگونه مهارتهای مدیریت تیم خودتان را توسعه دهید و 6 نکته برای مدیریت موثر تیم.

مدیریت تیمی چیست؟ چرا مدیریت تیم به صورت موثر مهم است؟

مدیریت تیم توانایی سازمان یا مدیر در انجام و هماهنگی تیم برای اجرای وظایف و اهداف مشترک آنها است. مدیریت تیم معمولاً شامل یک مدیر، یک تیم، ارتباطات، تنظیم اهداف و اغلب یک نرم افزار مدیریت پروژه است.

مدیریت کارآمد تیم بسیار مهم است زیرا منجر به کارمندان با بهره وری بالاتری می شود.

بیایید نگاهی به 3 مزیت مدیریت تیم موثر و فرهنگ کار بیندازیم:

1. کارمندان شادتر

یک رهبر تیم باید به ارتقا سطح محیط کار برای تبدیل شدن به بهترین محیط کار کمک کند تا به تقویت کار تیمی، روحیه و بهره وری کمک کرده باشد.

از آنجا که فرهنگ تأثیر مستقیمی بر خوشبختی کارکنان دارد، به این فکر کنید که می خواهید چه فرهنگی را ترویج کنید و افرادی را که متناسب با فرهنگ شما هستند استخدام کنید. به هر حال، این در دست شماست:

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که حمایت از رهبری و مدیریت مهمترین عنصر فرهنگ یک شرکت است.

2. کارمندان با بهره وری بیشتر

با مدیریت تیمی موثر، می توانید فرهنگ شکوفایی کارمندان را شکل دهید. در یک نظر سنجی، 77٪ از کارگران گفتند که فرهنگ تأثیر زیادی در توانایی آنها برای انجام بهتر کار خود دارد.

3. کاهش گردش کارمندان

81٪ صاحبان مشاغل در یک نظرسنجی در سال 2019 موافقت کردند که “گردش مالی یک مشکل پرهزینه بود.”

در آن آمده است که مشاغل سالانه 1.1 میلیارد دلار صرف جستجوی کارگران جایگزین می کنند!

این نظرسنجی، که شامل داده های اداره آمار کار است، روابط ضعیف (درگیری با مدیران یا همکاران و غیره) را به عنوان دومین دلیل اعلام شده برای ترک کارمندان گزارش می کند.

با این زمینه، آشکارتر می شود که مدیران باید فرهنگ کار خوبی برای حفظ بهترین کارمندان خود بسازند.

مدیریت تیمی موثر برای دورکارها

چه چیزی یک مدیر عالی را می سازد؟

اگرچه هیچ معیار واحدی برای تعیین یک مدیر تیم عالی وجود ندارد، اما چندین جنبه تعریف کننده یک تیم خوب وجود دارد که رهبری قوی را به نمایش می گذارد.

شما می دانید که یک مدیر وقتی همه موفق نیستند موفق است

درک صحیحی از مسئولیت های خودش دارد

میل به دستیابی به اهداف تیمی و سازمانی دارد

اعلام حضور منظم توسط مدیران و سرپرستان می کند

مدیرانی که برای دریافت بازخورد از اعضای تیم تفکر باز دارند

6 نکته اساسی برای مدیریت موثر تیم

1. مستقیم و شفاف با تیم خود ارتباط برقرار کنید

کارمندان از ارتباط نادرست می ترسند زیرا باعث سردرگمی و استرس می شود. در طول سال 2019 ، 80 درصد از کارگران مورد بررسی گفتند که به دلیل ارتباطات ناکارآمد یا ضعیف شرکت، استرس را تجربه کرده اند.

برای اطمینان از وضوح تیم در انجام وظایف، مهلت تعیین شده و اهداف، مهارت های ارتباطی موثر لازم است. این شفافیت به تیم اجازه می دهد تا روی بهره وری و همکاری خود تمرکز کنند.

از طرف دیگر، ارتباطات دیجیتالی ضعیف باعث کاهش روحیه و بهره وری کارمندان می شود. این بر رضایت مشتری و نتیجه نهایی تأثیر منفی می گذارد.

به عنوان مثال، یک مدیر می تواند از یک برنامه ارتباطی پروژه برای جلسات، وظایف و بررسی پیشرفت استفاده کند.

2. دید واضحی ارائه دهید

در یک نظرسنجی در سال 2019، اکثر مدیران اظهار داشتند که نگه داشتن تیم خود در مسیر رسیدن به اهداف قسمت مهمی از نقش آنها است.

با این حال، مدیری که چشمش به توپ نباشد نمی تواند اطمینان حاصل کند که کارمندانشان در مسیر درست حرکت می کنند.

مدیران اغلب می توانند با کارهای روزمره و مشکلات تیمی روزمره، چه بزرگ و چه کوچک، از اهداف اصلی خود پیروی کنند.

مدیری که مسیر خود را گم می کند، می تواند کارمندان را گیج کند.

تنظیم چشم انداز روشنی که اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را برای پروژه ها، تیم ها و سازمان کلی برجسته کند، مسلماً بهترین روش برای تمرکز مدیران و کارمندان است.

الگوها می توانند به حفظ تمرکز کمک کنند و در عین حال تیم ها را به سمت دستیابی به اهدافشان سوق دهند.

3. همکاری تیم را تشویق کنید

کارکنانی که می گویند احساس می کنند عضوی از یک تیم هستند، 2.3 برابر بیشتر درگیر کار هستند.

بنابراین اگر کار گروهی منجر به استخدام کارمندان شود، پس چه چیزی باعث ایجاد کار گروهی می شود؟

همکاری موثر، که برای اعضای تیم شما بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که پروژه ها به موقع و بدون درگیری تحویل داده می شوند.

سیستم عامل ها با الگوی پیگیری پروژه قابل تنظیم توسط مدیران می توانند برای راه اندازی پروژه استفاده شوند. همه افراد درگیر در پروژه می توانند به سرعت وظایف، مهلت ها و تغییرات را پیگیری کنند.

این روش شفاف همچنین کارمندان را قادر می سازد تقریباً بلافاصله نظرات خود را دریافت کرده و هر موضوعی را پرچم گذاری کنند. به طور کلی مدیریت پروژه نیز بهبود یافته است.

پیشنهاد می کنم بخوانید: 5 دلیل چرا کار تیمی مهم است!

4. با احتیاط تفویض اختیار کنید

از یک مدیر انتظار می رود وظایف خود را براساس مهارت، تجربه و شایستگی به کارمندان اختصاص دهد. آنها باید اطمینان داشته باشند که هر یک از اعضای تیم می تواند کارهای محوله را به موقع انجام دهد.

در حالت ایده آل، هر یک از اعضای تیم باید حجم کاری مناسبی داشته باشد.

اما بسیاری از مدیران خوب در تفویض اختیار ناکام مانده اند. در حقیقت، 21٪ از کارکنان “بیشتر اوقات” احساس فشار زیاد در کار خود دارند.

تفویض نامناسب باعث فرسودگی کارکنان می شود. یک نظرسنجی گالوپ نشان داد که “بار کاری غیرقابل کنترل” دومین سرآمد کارمندان برای سوختن بهره وری آنان است.

چگونه مدیران می توانند اطمینان حاصل کنند که به ظرفیت های فردی احترام می گذارند؟

پاسخ این است که یک نمای کلی از تکالیف وظایف برای هر یک از اعضای تیم و مهلت آنها دارد.

یک الگوی مدیریت وظیفه که نظارت بر این عوامل را امکان پذیر می کند، می تواند به مدیران در تفویض وظایف بهتر کمک کند. آنها به راحتی می توانند بارهای سنگین کار را شناسایی و تغییراتی ایجاد کنند.

5. بازخورد و شناخت دهید

جلسات بازخورد سازنده، بینشهایی را در زمینه هایی که نیاز به پیشرفت است، هم برای کارمندان و هم برای مدیران فراهم می کند.

تغییرات تحت تأثیر این جلسات می تواند به کارکنان، مدیران و تیم کمک کند تا عملکرد بهتری داشته باشند و اعتماد را افزایش دهند.

مدیران موثر باید برای جلسات بازخورد مداوم وقت بگذارند. تحقیقات نشان می دهد که کارمندان بازخورد منظم می خواهند. 92٪ می گویند که بیش از بررسی عملکرد سالانه می خواهند. 72٪ حداقل جلسات بررسی ماهانه را می خواهند.

یکی دیگر از جنبه های مهم جلسات بازخورد، شناخت است.

قدردانی از تلاش ها و دستاوردهای اعضای تیم تأثیر مهمی در روحیه کارکنان دارد، در حالی که عدم شناخت می تواند منجر به فرسودگی شغلی شود.

یک مطالعه اخیر بیان کرده است که کاهش دادن هر دو میزان شناخت و دریافت، احتمال فرسودگی شغلی را 45٪ تا 48٪ افزایش می دهد.

برنامه ریزی جلسات بازخورد هنگام انجام بسیاری از مسئولیت های دیگر می تواند چالش برانگیز باشد. یک ردیاب بازخورد پویا می تواند به مدیران کمک کند.

اهمیت مدیریت تیمی

6. بر چالش های کار از راه دور غلبه کنید

تخمین زده شده است که تا پایان سال 2021، 25-30٪ از نیروهای بیش از یک بار در هفته در خانه کار خواهند کرد.

برای مدیریت تیمی یک تیم از راه دور، مدیران باید قبل از این کار چالش های استخدام و مدیریت اعضای تیم مجازی را شناسایی و حل کنند.

برخی از مناطق معمول مشکل شامل برنامه ریزی و ارتباط نادرست است. یک الگوی برنامه کار از راه دور می تواند این مشکلات را برطرف کند.

مدیران علاوه بر استفاده از نرم افزار برای غلبه بر چالش های عملیاتی، باید سایر نیازهای کارگران از راه دور خود را نیز بشناسند.

این مقاله را از دست ندهید: مدیریت کارمندان دورکار

به عنوان مثال جلسات بازخورد برای کارگران از راه دور بسیار مهم است. تحقیقات نشان می دهد کارکنان از راه دور که در هفته گذشته بازخورد خوبی دریافت کرده اند، 4.6 برابر بیشتر احتمال دارد که با تیم همکاری کنند.

مدیریت تیمی موثر برای موفقیت تیمی و سازمانی ضروری است.

مدیری که در زمینه های اساسی مانند تعیین اهداف، تفویض وظایف و ارائه بازخورد مداوم سرآمد باشد، به احتمال زیاد کارمندانی را مشغول به کار می کند که تحت تاثیر آنها کار می کنند.

 

برای دیدن آموزش های مدیریت می توانید با ما در ارتباط باشید و از تجارب کاملا کاربردی محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید