9 نکته برای برگزاری یک جلسه آموزش موفق

برگزاری یک جلسه آموزش می تواند سخت باشد.

شما باید تمام اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را در یک بازه زمانی محدود و بدون اینکه آنها را بیش از حد تحریک کنید یا به خواب بگذارید، در جلسه آموزش ارائه دهید. این می تواند کاملاً وظیفه ای و عملی متعادل کننده باشد.

در تیم بیزینس کوچینگ سلطان گروپ ما آموزش های زیادی را ارائه می دهیم. طی سالهای گذشته ده ها آموزش برگزار کرده ایم. در حالی که جلسات ما همیشه 100٪ بدون نقص نیستند، ما دوست داریم فکر کنیم که در برگزاری یک جلسه آموزش موفق بسیار خوب شده ایم.

اخیراً، ما به برخی از کارکنانمان جلسه آموزش در مورد دادن جلسات آموزشی دادیم. در اینجا 9 نکته برتر وجود دارد که ما با کارکنان در مورد موفقیت در جلسات آموزشی خود به اشتراک گذاشتیم:

مطالب خود را بشناسید

این مورد ممکن است واضح به نظر برسد، اما کاملاً آماده باشید و سعی نکنید آن را تهیه کنید. برای خودتان یک لیست سریع از مهمترین نکاتی را که می خواهید آنها را پوشش دهید تهیه کنید و اگر به طور منظم همین آموزش را انجام می دهید، ایجاد یک الگو برای ارائه استاندارد که برای هر آموزش شخصی باشد، ارزش شما را دارد.

اگر در میان صحبت هایتان مدام بخواهید به برگه با مانیتوری نگاه کنید از تاثیرپذیری شما بر مخاطب کاسته می شود.

اهداف مخاطب را بشناسید

از خود بپرسید: آنها سعی دارند از این آموزش یا نسخه ی نمایشی چه نتیجه ای بگیرند؟ چه اطلاعاتی برای آنها مهمترین و مفیدترین است؟ آیا آنها می خواهند یک مرور کلی داشته باشند، یا یک غواصی عمیق در یک یا دو منطقه انجام دهند؟

درباره سازمان های مورد گفتگو خود بیاموزید

از آنها سوال کنید که چگونه در حال حاضر کارهای معینی را زودتر از موعد انجام می دهند، تا بتوانید بهتر آماده شوید. همچنین، هنگام انجام آموزش نرم افزار، از هرگونه شخصی سازی منحصر به فردی که مشتری ممکن است داشته باشد، حتماً آگاهی کسب کنید.

داده های نمونه را آماده کنید

اغلب مشتری می تواند داده های مشابه داده های خود را ببیند. به چند مثال که نکات شما را نشان می دهد توجه کنید و در صورت لزوم برخی از داده های نمونه را پر کنید. از مخاطبان نیز بخواهید مثال های شخصی خود را برای دیگران بازگو کنند.

آموزش آنلاین

سرعت خود را کم کنید

از کمی سکوت نترسید و به سرعت به موارد نگاه نکنید. ممکن است شما اطلاعات را مانند پشت دست خود بدانید، اما مخاطبان شما این را نمی دانند، بنابراین مطمئن شوید که به آنها فرصت کافی می دهید تا اجازه دهند چیزها فرو بروند. کلمات خود را شمرده شمرده ادا کنید و به مخاطب فرصت فکر کردن دهید.

تمرین

کمی تمرین تأثیر زیادی می گذارد، خصوصاً اگر در حال آموزش دادن یا استفاده از مطالب جدید هستید. برنامه ای را برای اینکه قرار است چه اطلاعاتی را پوشش دهید، تنظیم کنید، مثال ها و تصاویر خود را مرور کنید و درباره آنچه برای هر یک می گویید فکر کنید، سپس تمرین کنید، تمرین کنید و باز هم تمرین کنید.

واضح صحبت کنید

سعی کنید از اهم و آها گفتن های بی مورد و بی جا خودداری کنید. دو نکته قبلی نیز به شما در انجام این کار کمک می کند. همچنین، اگر از دور آموزش می بینید، به خاطر داشته باشید که خطوط تلفن کنفرانس به هم ریختگی برنامه ها را منجر می شود، بنابراین برای انتشار احتیاط بیشتری کنید.

به صورت دوره ای سوالات را مطرح کنید

قبل از تغییر موضوعات، در صورت وجود سوال از آنها سوال کنید و به آن ها پاسخ شفافی دهید. این به مخاطبان خجالتی تر این فرصت را می دهد تا سوال کنند.

در مورد افرادی که یادداشت برداری می کنند کاملاً واضح باشید

یادداشت برداری در حالی که یک آموزش را نیز انجام می دهید، بدون شکستن جریان ارائه، ممکن است دشوار باشد. اگر شخص دیگری از سازمان خود را در امر آموزش یاری می دهید، درمورد اینکه چه کسی مسئول یادداشت برداری پیش از موعد است، واضح باشید.

مثل هر کاری، تمرین هم کاملاً عالی است. اما امیدوارم با این نکات بتوانید هر جلسه آموزش را چه اولین جلسه باشد و چه صدمین جلسه به بهترین نحو انجام دهید.

راهنمایی دیگری برای چگونگی اطمینان از موفقیت جلسات آموزش خود دارید؟ ما سراپا گوشیم! مجموعه ما با برگزاری صدها جلسه و دوره آموزشی موفق در حوزه های: سیستم سازی، کوچینگ، راه اندازی کسب و کار و رشد و توسعه کسب و کار می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذارد. برای دریافت مطالب بیشتر می توانید دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ سایت ما را نیز مطالعه کنید.

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید