بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی اصطلاحی همه جانبه برای بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات است.

این نوع بازاریابی شامل روش ها و بسترهای مختلفی برای برقراری ارتباط با مشتریان است، مانند وب سایت، ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین.

درباره بازاریابی اینترنتی، نقش و اهمیت آن در تجارت و نحوه استفاده از آن به سود خود در این مقاله آموزشی بیزینس کوچینگ بیشتر بدانید.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی به استراتژی هایی گفته می شود که برای بازاریابی محصولات و خدمات بصورت آنلاین و از طریق ابزارهای دیجیتالی دیگر استفاده می شود. این می تواند شامل انواع سیستم عامل ها، ابزارها و سیستم های تولید محتوا بصورت آنلاین باشد، مانند:

محتوا و طراحی وب سایت

بازاریابی ایمیلی

شبکه های اجتماعی

وبلاگ نویسی

ویدیو/ پادکست

تبلیغات آنلاین

حمایت های مالی و تبلیغات پولی

در حالی که هدف آشکار بازاریابی اینترنتی فروش کالاها و خدمات یا تبلیغات از طریق اینترنت است، اما این تنها دلیل انجام یک تجارت نیست.

ممکن است یک شرکت در حال بازاریابی آنلاین باشد تا بتواند پیامی درباره خود (با ایجاد نام تجاری خود) به مخاطبین برساند یا تحقیق کند. بازاریابی آنلاین همچنین می تواند روشی موثر برای شناسایی بازار هدف، کشف خواسته ها و نیازهای یک بخش بازاریابی، ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان یا ایجاد اقتدار و تخصص در یک صنعت باشد.

بازاریابی اینترنتی چگونه کار می کند؟

بازاریابی اینترنتی از فعالیت آنلاین مشتریان استفاده می کند تا از طریق دسترسی به آنها در مکان های مختلف در اینترنت، آنها را با یک تجارت ارتباط برقرار کند. انواع بازاریابی اینترنتی که یک کسب و کار استفاده می کند به مدل کسب و کار، انواع محصولات، مشتریان هدف، بودجه و موارد دیگر بستگی دارد.

محتوا و طراحی وب سایت

یک وب سایت تجاری به مشتریان این امکان را می دهد:

تجارت خود را به صورت آنلاین پیدا کنید

اطلاعات محل یا کسب و کار خود را بیاموزید

محصولات یا خدمات خود را کشف کنید

برای لیست ایمیل خود ثبت نام کنید

اطلاعات بیشتر را درخواست کنید

خرید

وب سایت ها معمولاً از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای آنها در موتورهای جستجو بالا خواهد بود و یافتن آن برای مشتریان آسان است.

بازاریابی ایمیلی

می توانید به جای ارسال از طریق پست از طریق پست الکترونیکی از طریق ایمیل استفاده کنید. ایمیل مشتری را از طریق خرید یا ثبت نام در وب سایت جمع آوری کنید، سپس از ایمیل برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم، تشویق خریدها و ایجاد روابط استفاده کنید.

ایمیل به شما امکان می دهد به صورت فردی و شخصی به مشتریان دسترسی پیدا کنید. یک مطالعه خرده فروشی در سال 2019 با بررسی بیش از یک میلیارد جلسه خرید نشان داد که بازاریابی از طریق ایمیل نرخ تبدیل 2.5٪ در مقایسه با تنها 1.1٪ برای رسانه های اجتماعی است.

رسانه های اجتماعی

اکثر مصرف کنندگان از نوعی رسانه اجتماعی استفاده می کنند، اگرچه نوع تمرکز شما به رفتار بازار هدف شما بستگی دارد.

مصرف کنندگان قدیمی به احتمال زیاد از پلتفرمی مانند فیس بوک استفاده می کنند، به عنوان مثال اغلب افراد از اینستاگرام استفاده می کنند و مصرف کنندگان جوان به سیستم عامل های ویدئویی مانند TikTok یا YouTube علاقه بیشتری دارند.

بدانید که مشتریان ایده آل شما زمان خود را کجا می گذرانند و تلاش خود را در آنجا متمرکز کنید.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی به شما امکان می دهد با افزودن مقالات و پست هایی در مورد برخی کلمات کلیدی هدفمند SEO وب سایت خود را افزایش دهید. این امر احتمال یافتن مشتری و بازدید از وب سایت شما را در نتیجه جستجوی آنلاین افزایش می دهد.

همچنین می توانید برای وبلاگ ها، مجلات یا وب سایت های دیگران بنویسید. این می تواند مخاطبان شما را افزایش دهد و تجارت شما را در مقابل مشتریان بالقوه بیشتری قرار دهد.

ویدیو و پادکست

برخی از سازندگانی که فیلم یا پادکست می سازند از این موارد به عنوان تنها تجارت خود استفاده می کنند. در مواقعی دیگر، مشاغل از این بسترها برای ایجاد تخصص، برقراری ارتباط با دیگران در صنعت و ایجاد یک کانال برای مشتریان جدید برای یافتن و توسعه علاقه به محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین می تواند انواع مختلفی داشته باشد.

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک که در موتورهای جستجو قرار می گیرد، عبارات جستجوی خاصی را هدف قرار می دهد که ممکن است مشتریان بالقوه از آنها استفاده کنند. تبلیغات هدفمند در شبکه های اجتماعی طراحی شده برای دسترسی به بخشهای خاصی از کاربران این سیستم عامل است که ممکن است به محصولات، خدمات و تبلیغات کسب و کار شما علاقه مند باشند.

همچنین می توانید تبلیغات نوار کناری را در وب سایت های دیگران یا در بازاریابی ایمیل آنها قرار دهید

حمایت های مالی و تبلیغات پولی

می توانید از مخاطبانی که شخص دیگری با حمایت مالی یا تبلیغات پولی ساخته است استفاده کنید. این کمپین های بازاریابی به شما امکان می دهد به کسی که مخاطبانش با بازار هدف شما مطابقت دارد پول پرداخت کنید تا محصولات و خدمات خود را با پیروان خود مورد بحث، استفاده، تبلیغ یا اشتراک گذاری قرار دهید.

این می تواند هم آگاهی از برند را افزایش دهد و هم فروش را افزایش دهد، به خصوص اگر کمپین را با یک کد تبلیغاتی هدفمند یا یک پیشنهاد ویژه مرتبط کنید.

آیا برای تجارت خود به بازاریابی اینترنتی نیاز دارم؟

بازاریابی اینترنتی به طور فزاینده ای برای انواع مختلف مشاغل اجباری است. مشتریان هر روز وقت زیادی را به صورت آنلاین از جمله بررسی ایمیل، مرور در رسانه های اجتماعی، استفاده از موتورهای جستجو و بازدید از وب سایت ها می گذرانند.

مصرف کنندگان از روش های آنلاین مختلفی برای یافتن، تحقیق و در نهایت تصمیم گیری در مورد خرید استفاده می کنند. بیش از 40٪ از مصرف کنندگان گزارش می دهند که هنگام جستجوی محصول یا خدمات ابتدا به جستجوی Google روی می آورند و 26٪ از مصرف کنندگان می گویند هر هفته خرید اینترنتی می کنند.

با این حال، ترافیک از صفحات و تبلیغات رسانه های اجتماعی حدود 8 درصد از مصرف کنندگان وب سایت های خرده فروشی را تشکیل می دهند . شما می توانید با ایجاد بسترهای گسترده بازاریابی اینترنتی برای کمک به مشتریان و مشتریان بالقوه در یافتن کار خود از همه این کانال ها بهره ببرید.

این حتی اگر تجارت شما کوچک و محلی باشد، درست است. از 2015 تا 2017، Google شاهد جستجوی تلفن های “نزدیک من” با برخی تغییرات “برای خرید” یا “آیا می توانم خریداری کنم” 500 درصد رشد می کند رقمی که احتمالاً ادامه خواهد داشت.

مهم نیست که چه نوع شغلی دارید یا در کجا مستقر هستید، سرمایه گذاری در بازاریابی اینترنتی می تواند به شما در ایجاد تجارت، ارتباط با مشتری و فروش کمک کند.

اکثر کسب و کارهایی که روی تبلیغات و داشتن کوچ در مجموعه خودشان سرمایه گذاری می کنند اهمیت رشد کسب و کار را متوجه شده اند. اگر شما نیز جز همان دسته هستید که به رشد کسب و کارتان اهمیت می دهید می توانید از یک جلسه کوچینگ رایگان با بیزینس کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی بهره مند شوید.

با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید