اهمیت بازاریابی محتوا در کسب و کار

بازاریابی محتوا

به اشتراک گذاری محتوا و اطلاعات مرتبط، نقش مهمی در متقاعد سازی مشتریان ایفا می کند.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی اهمیت بازاریابی محتوا و مزایای آن می پردازیم.

بازاریابی محتوا در کسب و کار بسیار اهمیت دارد زیرا به سؤالات مخاطبان شما پاسخ می دهد و به شما کمک می کند اعتماد سازی کنید، روابط کاری را توسعه دهید و سرعت فرآیند های کسب و کار خود را بهبود بخشید. در عصر امروز، مشتریان از برندهای مورد علاقه خود، محتوای با کیفیتی را انتظار دارند.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک روش بازاریابی است که بر ایجاد محتوای مرتبط و ارزشمند با هدف جذب مخاطبان هدف، تمرکز دارد. این می تواند به کسب و کارهای کوچک و بزرگ نیز کمک کند تا نتایج عالی به دست آورند.

در اینجا 8 مزیت بازاریابی محتوا برای کسب و کارها آورده شده است:

1- آگاهی و شناخت برند را بهبود می بخشد

افرادی هستند که می توانند از محصولات شما سود زیادی ببرند. تنها مشکل این است که آن ها هرگز نام شما را نشنیده اند. ایجاد محتوای مرتبط با صنعت به طور منظم باعث افزایش بازدید از برند شما می شود و به اعتماد سازی کمک می کند تا خریداران در خرید از شما احساس راحتی بیشتری کنند.

همچنین به شما کمک می کند تا برند خود را در ذهن مشتریان ثبت کنید تا خریداران هر بار که می خواهند محصولی مرتبط با صنعت شما بخرند، انتخاب کسب و کار شما در اولویت باشد. علاوه بر این، می‌توانید ارزش‌ها و شخصیت برند خود را از طریق محتوای خود نشان دهید، که به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

به منظور برند سازی کسب و کار خود، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، راهکار های حرفه ای را به شما آموزش می دهد.

2- نرخ تبدیل را افزایش می دهد

تحقیقات نشان می‌دهد شرکت‌هایی که در بازاریابی محتوا شرکت می‌کنند، شش برابر نرخ تبدیل بالاتری را در مقایسه با شرکت‌هایی که از بازاریابی محتوا استفاده نمی‌کنند تجربه می‌کنند.

این شرکت ها نرخ تبدیل بالایی را تجربه می کنند زیرا بازاریابی محتوا به آن ها کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و همچنین خود را به عنوان یک مرجع در صنعت خود معرفی کنند. همه اینها باعث می شود خریداران احساس راحتی بیشتری برای خرید از این شرکت ها داشته باشند که منجر به افزایش نرخ تبدیل می شود.

3- نرخ تعامل را بهبود می بخشد

بازاریابی محتوا به شما این امکان را می‌دهد که با مخاطبان هدف خود گفتگو کنید و مشتریان بالقوه را با واداشتن آن ها به اظهار نظر در مورد محتوای شما یا اشتراک‌گذاری آن در رسانه‌های اجتماعی درگیر کنید. ایجاد محتوایی که مخاطبان شما آن را ارزشمند یا جالب بدانند، ناگزیر به افزایش  نرخ تعامل منجر می شود. بازدیدکنندگان مدت بیشتری در وب سایت شما می مانند، روی لینک های مختلف کلیک می کنند، از صفحات مختلف بازدید می کنند و همچنین در مورد محتوای شما نظر می دهند و به اشتراک می گذارند.

4- ترافیک و فروش را افزایش می دهد

بزرگترین مزیت بازاریابی محتوا این است که می تواند به کسب و کار شما در افزایش ترافیک و فروش مداوم کمک کند. ایجاد محتوای هدفمند به شما این امکان را می دهد که به مشتری مورد نظر خود، دسترسی پیدا کنید و اطمینان حاصل کنید که مشتریان احتمالی که محتوای شما را استفاده می کنند به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.

زمانی که نوبت به ایجاد ترافیک در بازاریابی محتوا می‌رسد، رعایت نظم و یکپارچگی کلیدی است. کسب و کارهایی که محتواهایی با زمان بندی مشخص منتشر می کنند در مقایسه با کسب و کارهایی که به طور نامنظم محتوا منتشر می کنند 55 درصد ترافیک بیشتری تولید می کنند.

5- فرآیند های موتورهای جستجو را بهبود می بخشد

تولید محتوا به بهبود بازدید وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند. هرچه محتوای بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه افرادی که با استفاده از گوگل چیزی را جستجو می کنند در وب سایت شما قرار بگیرند، بیشتر می شود.

اگر به طور منظم محتوای باکیفیت تولید می کنید، گوگل و سایر موتورهای جستجو وب سایت شما را در نتایج موتورهای جستجو در اولویت قرار می دهد که منجر به کسب رتبه های بالاتر می شود. این به نوبه خود منجر به ایجاد ترافیک ارگانیک بیشتر برای وب سایت شما می شود.

6- به شما کمک می کند تا رابطه عمیق تری با مخاطبان خود ایجاد کنید

تقویت رابطه ای که با مشتریان خود دارید برای اطمینان از تکرار تعامل و فروش بسیار مهم است. بازاریابی محتوا به شما این امکان را می دهد که با کمک به مخاطبان، رابطه عمیق تر و معنی داری با آن ها ایجاد کنید.

ایجاد محتوایی که بر حل مشکلات مشتریان شما متمرکز است و به آن ها کمک می کند تا به اهداف خود برسند، شما را قادر می سازد ارتباط معناداری با آن ها ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا مشتریان خود را به سفیران برند تبدیل کنید.

7- شما را قادر می سازد تا به مخاطبان خود آموزش دهید

شک و تردید مشتریان در مورد خرید محصولات می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. بسیاری از این عوامل خارج از کنترل شما خواهند بود. بسیاری از مشتریان در مورد چگونگی رفع مشکلی که دارند آگاهی ندارند. شما می توانید با آموزش دادن به این خریداران از طریق محتوای خود به آن ها کمک کنید.

با تولید محتوا در مورد موضوعات مرتبط و تشخیص نقاط دردناک مخاطب هدف، این توانایی را خواهید داشت که هم مشتریان بالقوه خود را آموزش دهید و هم آن ها را به سمت پایین قیف فروش خود و به سمت خرید هدایت کنید.

8- به توسعه رهبری کمک می کند

تولید محتوای آموزنده و با کیفیت بالا در مورد موضوعات مرتبط به برند شما کمک می کند تا اقتدار داشته باشد و به یک رهبر در صنعت شما تبدیل شود. پس از تبدیل شدن به‌ یک رهبر در مورد موضوعات مرتبط با صنعت خود، زمان بیشتری برای جلب اعتماد خریداران خواهید داشت.

کسب مهارت های بیزینس کوچینگ نیز افراد را قادر می سازد تا محتواهای تخصصی تری در زمینه ی کسب و کار کنند.

بنابراین، اساس یک استراتژی بازاریابی، ارائه مداوم محتوای با کیفیت است. بدون محتوا چیزی برای بهینه سازی و اشتراک گذاری در سایت های اجتماعی وجود ندارد.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی تولید محتوا هستید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید