اهمیت دیجیتال مارکتینگ در مبلمان

مبلمان در اکثر خانه‌ها وجود داشته و نقش بسیار سازنده‌ای را در طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می‌کند، به همین دلیل صنعت مبلمان در ایران از گسترش روز افزونی برخوردار شده و افراد زیادی در حوزه مبل ورود پیدا کرده‌اند.

تعداد زیاد این افراد در حوزه صنعت مبل در ایران، باعث ایجاد یک فضا رقابتی در بازار مبل و مبلمان شده است. در این مطلب درباره دیجیتال مارکتینگ و راه‌های فروش مبلمان به شما اطلاعاتی ارائه خواهیم داد.

اگر در حوزه فروش و صنعت مبلمان در ایران فعالیت دارید و یا علاقه‌مند به این موضوع هستید، با ما تا انتها مقاله همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در بازار مبل

صنعت مبلمان در ایران از رونق بسیاری برخوردار است. تعداد تولیدکنندگان و فروشندگان مبلمان بسیار زیاد و این امر یک بازار رقابتی را در میان آن‌ها ایجاد کرده است.

از آن جایی که امر بازاریابی، یکی از اصول مهم و کاربردی در تمامی حوزه‌های کاری به شمار می‌رود، در حوزه فروش مبلمان نیز بسیار پر اهمیت است.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در میزان فروش

فروشندگان و تولیدکنندگان مبل برای فروش بیش‌تر محصولات خود به این امر نیاز پیدا کرده و برای بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ باید یک برنامه درست و دقیق آماده داشته باشید تا در بازار فروش موفق عمل کنید.

بعد از برنامه‌ریزی درست و دقیق، باید بازاریابی را به صحیح‌ترین شکل ممکن انجام دهید. از آن جایی که در بازاریابی، افراد به شکل مستقیم و غیر مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستند؛ خود این مسئله اهمیت بازاریابی را بسیار زیاد نشان خواهد داد.

راه‌های افزایش فروش مبلمان و دیجیتال مارکتینگ در این صنعت

اگر به صنعت مبلمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید که در این صنعت موفق عمل کنید، باید به امر بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ مسلط باشید. در این بخش از مقاله راه‌هایی برای افزایش فروش محصول تولیدی‌های مبلمان در اختیار شما خواهیم گذاشت.

راهکار اول؛ شناخت دقیق از محصول

اگر محصول تولیدی خود را به طور دقیق و کامل بشناسید، در زمان معرفی آن به مشتری بدون استفاده از کاتالوگ و بروشور، اطلاعات لازم را به او خواهید داد.

به سوالات مشتری در مورد محصول ارائه داده شده از سوی خود، به طور مسلط جواب دهید که با این کار می‌توانید اعتماد او را جلب نمایید و شما با این روش ساده در امر دیجیتال مارکتینگ موفق عمل خواهید کرد.

راهکار دوم؛ شناخت مخاطب

از مهم‌ترین راه‌ها برای بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، شناخت دقیق از مخاطب است. اگر نیاز مخاطب را به درستی بشناسید و آن نیاز را با محصول تولیدی باکیفیت رفع کنید، شما در بازار فروش از رقبا پیشی خواهید گرفت.

راهکار سوم؛ شناخت رقبا

در ابتدا کار بازاریابی از نقاط ضعف و قوت رقبا خود اطلاعات کامل جمع‌آوری کنید. بعد از بررسی و آنالیز آن، از نقطه ضعف رقبا استفاده کنید و آن را به نقطه قوت خود تبدیل نمایید، این گونه شما در بازار از آن‌ها پیشی خواهید گرفت.

این نکته را نیز در نظر بگیرید، که چرا افراد از رقیبان شما خرید می‌کنند؟ چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند؟ از چه روش‌هایی برای جذب مخاطب بهره می‌برند؟ آگاهی کامل از این مسائل به شما کمک می‌کند که مشتریان بیش‌تری به سوی خود جذب کرده و میزان فروش خود را افزایش دهید.

راهکار چهارم؛ ایجاد تنوع

افرادی در بازار همیشه به دنبال جدید‌ترین مدل‌ها برای خرید هستند. با استفاده از از محصولات تازه و متنوع، مشتریان بیش‌تری جذب خواهید کرد. ایجاد تنوع در محصولات تولیدی، یکی از راهکار‌های دیجیتال مارکتینگ است.

راهکار پنجم؛ قیمت‌گذاری مناسب محصول

مردم در زمان خرید به یکی از مسائلی که بسیار دقت می‌کنند، قیمت است. بر روی محصول خود قیمتی مقرون به صرفه تعیین کنید که جزء راهکار‌های بازاریابی بوده و منجر به فروش بیش‌تر مبلمان می‌شود. همچنین اگر در زمان‌های خاصی همچون اعیاد، تخفیفاتی در نظر بگیرید، فروش موفق‌تر و بیش‌تری از آن شما خواهد شد.

راهکار ششم؛ رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ

رسانه‌های اجتماعی امروزه از سوی افراد جامعه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اتفاقا یکی از راه‌های موفق در امر بازاریابی همین رسانه‌های اجتماعی هستند که خیلی از کسب و کار‌ها برای فروش بیش‌تر و دیده شدن به این رسانه‌ها ورود کرده‌اند.

رسانه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ

با ورود به این رسانه‌ها و تولید محتوا مناسب برای تولیدی یا فروشگاه مبلمان خود، در جذب مخاطب تلاش کنید. حضور طولانی مدت و مستمر شما با منتشر کردن محتوا‌های مناسب به شما در اعتماد‌سازی میان شما و مخاطب‌تان بسیار کارآمد خواهد بود.

راهکار هفتم؛ برند و برند‌سازی را از یاد نبرید

مخاطب با دیدن نماد برند شما به یاد محصولات تولیدی شما خواهد افتاد. برند‌سازی از راه‌های مهم بازاریابی است. یک لوگو و نشان مناسب برای تولیدی خود تهیه کنید و از طریق تبلیغ آن در رسانه‌ها، مشتری را به سوی خود فرا بخوانید.

راهکار هشتم؛ طراحی وب سایت

در روزگار و عصر جدید، استفاده از اینترنت از رونق بسیاری برخوردار شده و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. بیش‌تر افراد در زمان خرید محصول نیز به اینترنت مراجعه و از طریق وب سایت‌ها انتخاب و خرید می‌کنند.

از دیگر راه‌های دیجیتال مارکتینگ برای فروش مبل، می‌تواند طراحی یک سایت باشد، زیرا داشتن یک سایت در اینترنت برای فروش، مانند داشتن یک مغازه شبانه روزی است که مخاطب در هر زمانی با مراجعه به سایت و در صورت علاقه به محصول و انتخاب آن، برای خرید اقدام خواهد کرد.

شما می‌توانید در این زمان از مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی استفاده نموده، بهترین ارائه را در طراحی وبسایت خود داشته باشید و مهم‌ترین نکات لازم برای جذب مشتری را بیاموزید.

راهکار نهم؛ راه‌اندازی یک‌ایمیل برای برند خود

استفاده از‌ایمیل از راه‌های موثر برای بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ است که استفاده از این امر در طولانی مدت سبب ایجاد اعتماد بین شما و مخاطب خواهد شد.

راهکار دهم؛ تبلیغات

از تاثیرگذار‌ترین راه‌های دیجیتال مارکتینگ، استفاده از تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی، روزنامه، تلویزیون و چاپ انواع بروشور‌ها است. هر چه مخاطب اسم برند شما را بیش‌تر بشنود، اعتماد او نیز بیش‌تر خواهد شد.

دلیل اهمیت بازاریابی

یکی از لوازمی که افراد در زمان تغییر دکوراسیون منزل خود تغییر می‌دهند، مبلمان است. پس اگر شما در امر بازاریابی موفق عمل کنید، تعداد مخاطبان بیش‌تری برای خرید، به فروشگاه‌تان مراجعه خواهند کرد.

همچنین از طریق برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی می‌توانید ضمن توسعه توانمندی‌های فردی خود، فروش بیش‌تر در مبلمان را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید