کارهایی که قبل از 30 سالگی باید انجام دهید

برای افرادی که به موفقیت کمی دست یافته اند، نزدیک شدن به 30 سالگی می تواند ترسناک تر از هر موقعی باشد.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، ما مواردی را که باید قبل از 30 سالگی بدانید، مورد بحث قرار می دهیم.

1- هدف خود را کشف کنید

در این زندگی دقیقاً می خواهید به چه چیزی برسید؟ چرا می خواهید چنین دستاوردهایی داشته باشید؟ چگونه می خواهید به اهداف خود برسید؟ می خواهید در 5 ، 10 یا 15 سال آینده کجا باشید؟ چگونه می خواهید در جامعه تاثیر گذار باشید؟

همه این سوالات برای هرکسی که هدف مشخصی دارد، بسیار مهم است. معمولا دانش آموزان دبیرستانی می گویند می خواهند پزشک، داروساز، پرستار و غیره شوند، فقط به این دلیل که معتقدند این سریع ترین راه برای کسب درآمد است. نتیجه این می شود که اکثر دانش آموزان به شغلی می رسند که علاقه ای به آن ندارند و این بدان معناست که آن ها هرگز نمی توانند از حداکثر پتانسیل خود استفاده کنند. سیستم آموزشی امروز ما، بیشتر به نابودی استعدادها کمک می کند.

هدف گذاری 30 سالگی

2- بدانید که چگونه می توانید شخصیت خود را پرورش دهید

مراقب اقدامات خود باشید

زندگی شما یک خانه است. اقدامات روزانه شما آجرهایی هستند که آن خانه را می سازند. اگر آجرها شکسته، ضعیف یا بی شکل باشند، روند زندگی شما ناقص خواهد بود و اگر آن ها یکدست و قوی باشند، زندگی شما نیز همان را منعکس می کند. شما باید اقدامات خود را با دقت ارزیابی کنید و مسئولیت پذیر باشید. از هر اقدامی که مزیت مشخصی ندارد باید جلوگیری شود. اغلب اقداماتی که نمی توانند در کوتاه مدت یا بلندمدت به شما کمک کنند، دارای اثرات نامطلوبی هستند.

یک عادت مثبت را پرورش دهید

پرورش عادات مسئله ای بسیار مهم است؛ آن ها کلید موفقیت و شکست هستند. عادات خوب شما را قادر می سازند تا کارهای کوچک را با کمی تلاش انجام دهید و عادات بد شما را وادار به انجام  کارهای بیهوده می کنند پس چه بهتر که این عادات را قبل از 30 سالگی تغییر دهید.

بهترین کتاب ها را انتخاب کنید

نمی توان انکار کرد که کتاب ها تأثیر مستقیمی بر ما دارند. این به این دلیل است که آن ها مستقیماً با ذهن ما سروکار دارند. ما به طور طبیعی تمایل داریم که کلمات چاپ شده در کتاب را بر کلمات گفته شده ترجیح دهیم. شاید چون می گویند: دیدن، قدم اول باور کردن است.

زندگی یک مسابقه نیست

وقتی خودتان را با شخص دیگری مقایسه می کنید و سعی می کنید دقیقاً همان فرد باشید، خودتان را فراموش می کنید. هر فردی منحصر به فرد است. همه ما مسیرهای جداگانه خود را داریم. با تمرکز بر روی مسیر دیگران، به احتمال زیاد درس هایی را که فقط برای ما در نظر گرفته شده است، از دست می دهیم. هدف شما باید این باشد که شخصیت ها و فعالیت های مثبت را الگوی خود در نظر بگیرید.

بدانید با چه کسی معاشرت می کنید

دوستان و افرادی که وقت خود را با آن ها می گذرانید تأثیر فوق العاده ای بر شخصیت شما دارند. شما باید دهه 30 سالگی دایره ارتباطات خود را با دقت بررسی کنید. اگر خود را با افراد منفی احاطه کنید، به احتمال زیاد شکست خواهید خورد. به علاوه، جامعه می تواند به راحتی شما را با توجه به حلقه ارتباطاتتان قضاوت کند.

پیشنهاد میکنم بخوانید: شبکه سازی با کمک افزایش مهارت های ارتباطی

از طرف دیگر، توصیه می شود با افراد موفق و باهوش معاشرت کنید. زیرا شما شانس یادگیری چیزهای خوب در مورد آن ها را دارید و به احتمال زیاد آن ها با گفتن تجربیات و حتی رازهای موفقیت خود، شما را به سمت موفقیت سوق می دهند.

از شخصیت و اقدامات خود آگاه باشید

اینکه بدانید واقعاً چه کسی هستید، بسیار اهمیت دارد. با تلاش آگاهانه برای درک بهتر خود، باید نقایص را برطرف کرده و ویژگی های مثبت خود را بهبود بخشید. یک راه خوب برای انجام این کار این است که به اعتراضات و تمجیدهای مردم درباره خودتان گوش دهید.

یک راه خوب برای درک نقاط قوت و ضعف این است که در مورد موفقیت ها و شکست های خود فکر کنید و سعی کنید دلیل موفقیت ها و شکست های خود را پیدا کنید.

محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، با بررسی و تجزیه و تحلیل موفقیت ها و شکست های کسب و کارتان، شما را در رسیدن به مسیر شغلی مناسب یاری می دهد.

رشد قبل از 30 سالگی

3- تا قبل از 30 سالگی چیزهای جدید یاد بگیرید

می توانید چیزهای جدیدی را که به شما در رسیدن به اهداف زندگی کمک می کنند، یاد بگیرید. اگر شما یک هدف مشخص برای زندگی داشته باشید، افرادی نیز هستند که قبل از شما به آن اهداف مشابه دست یافته اند. آن ها را الگو قرار دهید و تا آنجا که می توانید از زندگی آن ها اطلاعات کسب کنید. شما نباید دقیقاً کاری را که آن ها انجام داده اند؛ انجام دهید. باید خلاق باشید.

شناسایی این افراد در حوزه ی بیزینس کوچینگ، می تواند حتی مسیر زندگی شما را عوض کند.

قبل از 30 سالگی کتاب های مورد علاقه خود را بخوانید. از دوستان و همسالان خود بیاموزید. اگر می توانید، مربی ای پیدا کنید که همیشه برای مشاوره دادن در دسترس باشد. همچنین به اقدامات روزانه خود و نتایج یا پیامدهای احتمالی آن ها در آینده فکر کنید.

با تمرین کردن یاد بگیرید

مهارت های زیادی را که برای حوزه شما ضروری است، تمرین کنید. با تمرین های مکرر چیزهای زیادی یاد می گیرید. اگر علاقه مند به کاری باشید که انجام می دهید، تمرین همیشه برایتان لذت بخش خواهد بود.

برای مقابله با تنبلی، می توانید از سیستم پاداش و تنبیه استفاده کنید، به ویژه اگر مجبور به ترک عادت های بد هستید. در صورت رعایت دقیق آن، سیستم پاداش و مجازات می تواند تغییرات فوری و سریع در شخصیتتان ایجاد کند.

در فرآیند یادگیری ثبات داشته باشید. ثبات، کلید توسعه و دانش شخصی است. این مهمترین عامل برای ایجاد یک تغییر معنی دار قبل از 30 سالگی است. ثابت قدم بودن کمک می کند تا یادگیری رفتار جدید و بهبود شخصیت آسان شوند. صرف نظر از میزان ضعف یا بی علاقگی شما نسبت به انجام کاری مهم، سعی کنید فقط آن را انجام دهید.

4- زمانتان را مدیریت کنید

اولین قدم برای بهره وری قبل از 30 سالگی ، مدیریت زمان عاقلانه است. افراد باهوش و موفق ارزش زمان را می دانند. هر دقیقه، ساعت یا روز فرصتی است برای سرمایه گذاری روی خود و تبدیل شدن به یک فرد بهتر. هربار که وقت خود را عاقلانه سرمایه گذاری می کنید، یک یا چندین قدم به سمت هدف نهایی خود حرکت می کنید.

شما نمی توانید همه کارها را همزمان انجام دهید. تمرکز کامل بر روی کار در یک زمان مشخص شده شما را قادر می سازد تا آن را به بهترین نحو انجام دهید. برای بهره وری بیشتر، همچنین باید بر انجام مفید تر کارها تمرکز کنید تا بتوانید کارهای بیشتری را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید و همچنین زمان بیشتری برای انجام کارهای دیگر داشته باشید.

بر ترس ناشی از مواجهه با یک کار دشوار غلبه کنید. برای موفقیت، باید کارهای دشوار را در مقاطع مختلف زمانی انجام دهید. به همین دلیل است که افراد موفق بسیار کم هستند. یکی از دلایل اصلی ترس این است که مطمئن نیستیم بتوانیم کار را به خوبی انجام دهیم. این اغلب ناشی از فقدان دانش و مهارت کافی در مورد آنچه می خواهیم انجام دهیم است. برای دستیابی به موفقیت، باید بدانید که برای این کار به چه چیزی نیاز دارید؟ سعی کنید تمام دانش و مهارت های ضروری برای موفقیت را به دست آورید. چنین دانشی به شما کمک می کند تا ترس خود را به حداقل برسانید و کارآمدتر شوید.

احساسات در 30 سالگی

5- یاد بگیرید که بر احساسات خود کنترل داشته باشید

بسیاری از مردم توسط افرادی که دوستشان دارند، مورد تحقیر و بی توجهی قرار گرفته اند. منظور از برقراری روابط، ایجاد آرامش و شادی است. اما برخی یا حتی اکثر آن ها اینطور عمل نمی کنند.

همچنین یاد بگیرید که احساسات خود را کنترل کنید وگرنه شما را نابود می کنند. بدون توجه به شرایط، مواردی مانند خشم، ترس و غرور را تحت کنترل خود در آورید.

6- حل مشکلات را به تنهایی بیاموزید

تکیه بر خود برای زنده ماندن یک روش بسیار مهم برای انضباط شخصی است. اگر شما مسئول مخارج خود هستید، به احتمال زیاد می توانید سرمایه خود را ذخیره و مدیریت کنید. وابسته بودن باعث می شود فعالیت کمتری داشته باشید و تقریباً هرگونه انگیزه ای برای سخت کار کردن و تحمل سختی ها از شما سلب شود.

با رعایت موارد فوق، خواهید توانست از دهه ی 30 سالگی خود لذت ببرید و در زندگی و کسب و کار خود موفقیت های چشم گیری داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی مدیریت بهتر زمان و سرمایه خود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید