روش های دستیابی به آرزوهای بزرگ

همه افراد رویاهایی دارند اما همه از قدرت، دانش و توانایی لازم برای تحقق بخشیدن به آرزوهای خود برخوردار نیستند.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، راهکار های رسیدن به آرزوهای بزرگ را ارزیابی می کنیم.

هر کسی آرزوهایی دارد و نکته شگفت انگیز این است که اگر نگرش مناسب داشته باشید و گام های درستی را بردارید، می توانید هر چیزی را که می خواهید به دست اورید.

1– با اعتماد به نفس و مثبت اندیش باشید

این ستون اصلی برای رسیدن به آرزوهایتان است. هرچه مثبت تر باشید، بیشتر در معرض فرصت ها و موفقیت قرار می گیرید. قانون جذب بیان می کند که هر آنچه را که بیان می کنید به خود شما باز می گردد، بنابراین وقتی احساس ناراحتی و ناامیدی می کنید به این معنی است که از آرزوها و امیال خود دور مانده اید. به خودتان مطمئن باشید و از داشتن چیزهای کوچک و بزرگ قدردانی کنید.

2- به جلو حرکت كنيد و آرزوهای خود را تجسم كنيد

بررسی این موضوع که تا کجا باید پیش بروید و احساس ناامیدی نکنید، بسیار آسان است. به خصوص زمانی که دچار شکست های اجتناب ناپذیری می شوید. به همین دلیل باید هر روز به جلو حرکت کنید و آرزوهای خود را تجسم کنید. به احتمال زیاد، آرزوهایتان یک شبه محقق نمی شوند. همانطور که به جلو حرکت می کنید، تصور کنید که فرصت های عالی پیش روی شما ظاهر خواهند شد. به خودتان اجازه دهید از این احساس لذت ببرید و از حس داشتن آنچه می خواهید، لذت ببرید. با انجام این کار رویاهای شما به سرعت شروع به تحقق می کنند. داشتن یک دفترچه شکرگزاری، جایی که رویاها و اهداف خود را یادداشت کنید، بسیار مفید خواهد بود. اگر این کار را انجام داده اید، در نیمه راه هستید، زیرا در حال حاضر احساس فوق العاده ای خواهید داشت. بنابراین، با اعتماد به نفس و حس مثبت بیشتری رو به رو خواهید شد که باعث می شوند بتوانید آرزوهای خود را محقق کنید.

3- هر مرحله را سرگرم کننده کنید

به بسیاری از ما آموخته شده است که با تلاش زیاد همه چیز ممکن است. اما این ایده، نکته ی بسیار مهمی را نادیده می گیرد و آن این است که افرادی که واقعاً به آرزوهای خود می رسند، در این راه خوش می گذرانند. اگر کاری را انجام دهید که احساس خوبی به آن دارید، احساس خوشبختی بیشتری خواهید داشت. آنچه را که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید پیدا کنید و روی آن تمرکز کنید، زیرا احساس شادی و الهام گرفتن در هر مرحله از راه، مهم ترین کار کلیدی است. با کنار گذاشتن این باور قدیمی که موفقیت باید سخت به دست آید، می بینید که زندگی شادتر و آسان تر می شود. همانطور که سرگرمی و شادی را در اولویت خود قرار می دهید، متوجه تغییرات شگفت انگیزی خواهید شد.

4- برنامه های بلند مدت خود را به اقدامک تقسیم کنید

آرزوهای بزرگ در روزهای اولیه می توانند بسیار شگفت انگیز باشند اما معمولاً کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارند که می توانند خسته کننده به نظر برسند. با تجزیه آن به اقدامک، پیش از شروع به کار، برنامه ریزی خود را شروع کنید. در ابتدا لیستی از اهداف بزرگ خود تهیه کنید. هنگامی که لیست موضوعات خود را تهیه کردید، گامی دیگر بردارید و دوباره آن ها را تجزیه و تحلیل کنید. این اقدامک ها و عناوین فرعی کوچک، وظایفی هستند که باید تکمیل شوند. هر یک از این کارها را حتی اگر فقط یک یا دو بار در روز انجام دهید، می توانید حس مثبتی ایجاد کنید و در مسیر درستی حرکت کنید.

برنامه ریزی و آرزوهای بزرگ

5- به توصیه های افراد منفی نگر گوش ندهید

اغلب وقتی افراد مثبت آرزوهای بزرگی در نظر می گیرند، دیگران سعی می کنند آن ها را به هم بریزند. آن ها ممکن است به شما هشدار دهند و بگویند وقت خود را تلف نکنید. به حرف آن ها گوش ندهید. اگر احساس می کنید رویای شما امکان پذیر است و می خواهید به آن برسید، پس باور کنید که می توانید آن را داشته باشید. به یاد داشته باشید، جهان دارای فراوانی بی حد و حصر برای همه است. این یک اصل اساسی در قانون جذب می باشد. رویای خود را زنده نگه دارید و به صحبت های کسانی که منفی نگر هستند گوش ندهید. به وضوح صدها و هزاران مثال وجود دارند که نشان می دهند افراد زیادی به موفقیت رسیده اند و رویاهایشان را محقق کرده اند.

6- راهنمایی خردمند و پشتیبانی دوست داشتنی پیدا کنید

از طرف دیگر، شما از افراد قوی و مثبتی که آن ها را تحسین می کنید، مشاوره، پشتیبانی و کمک می خواهید. اطرافتان را با دوستان، مربیان و معلمانی که به قدرت مثبت گرایی اعتقاد دارند احاطه کنید. شما مجموع افرادی هستید که با آن ها معاشرت می کنید. بنابراین کسانی را انتخاب کنید که به شما و خودشان ایمان دارند. از افرادی که قبلاً به موفقیت رسیده اند، تقاضای کمک و پشتیبانی کنید. این افراد در همه حال برای آرزوهای بزرگ خود تلاش می کنند و با ارائه ی بازخوردهای سازنده همیشه به شما می گویند این کار امکان پذیر است. در مسیر موفقیت طبیعتاً با دوستان جدیدی آشنا خواهید شد که ایده آل ها و اهدافی مشابه شما دارند.

محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، با ارائه ی پیشنهادات حرفه ای، به شما در دستیابی به اهداف کسب و کار خود کمک می کند.

7- ریسک های لازم را که احساس می کنید درست هستند انجام دهید

زمان هایی پیش خواهد آمد که نمی دانید چه کار کنید. گاهی اوقات برای پیشروی نیاز به انجام ریسک های بزرگی دارید. ممکن است لازم باشد به یک شهر جدید نقل مکان کنید و روش زندگی قدیمی خود را پشت سر بگذارید. خطرات زیادی در این راه وجود خواهند داشت، اما چیزی که اهمیت دارد این است که فقط ریسک هایی را انتخاب کنید که نسبت به آن ها احساس خوبی دارید. اگر قدرت تخیل، شما را در مسیر منفی قرار می دهد، توجه داشته باشید آن ممکن است ریسک مناسبی برای شما نباشد. بنابراین وقتی فرصتی، خوب به نظر می رسد و ناشی از یک اتفاق خوب است، از آن استفاده کنید زیرا ممکن است گام بعدی، حرکت به سمت آرزوهای خاص و زندگی رویایی شما باشد.

شما سزاوار رسیدن به آرزوهایتان هستید و لیاقت داشتن احساس خوب را دارید.

8- برای هر هفته چشم انداز و برای هر روز هدف داشته باشید

هر هفته باید چشم اندازی برای دستیابی به اهداف خود تنظیم کنید. این می تواند چیزی ملموس یا انتزاعی باشد اما مطمئناً برای شما قابل اندازه گیری است. شما می توانید چشم انداز اجتماعی بودن، افزایش دانش خود در یک زمینه خاص، پیدا کردن یک پروژه جدید و غیره را ایجاد کنید.

تعیین هدف برای هر روز از هفته، شما را به سمت چشم انداز و اهداف خود سوق می دهد. فعالیت های روزانه باید دقیق، واقع بینانه و قابل اندازه گیری باشند.

9- افکار خود را ارزیابی کنید و مدیتیشن کنید

هر روز اخبار مثبت و منفی مختلفی را خواهید شنید. اینکه آن افکار بیرونی یا داخلی را بر اساس میزان مشارکت آن ها در رسیدن به اهداف خود فیلتر کرده و به خاطر بسپارید، به عهده خود شماست. به خاطر سپردن اخبار و حرف های منفی، در دراز مدت آسیب های زیادی به شما می زند.

بهترین حالت این است که واکنش ها و احساسات خود را بر اساس آرزوهایتان طبقه بندی کنید.

با استفاده از موارد فوق، خواهید توانست قدم های بیشتری را در دستیابی به آرزوهای خود بردارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر راهکارهای دستیابی به اهداف کسب و کار خود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید