مشتری ها را درک کنید

چگونه نیازهای مشتری ها را حل کنیم؟

چه چیزی مشتری ها را از تأمین نیازهای خود با خدمات یا محصولات شما باز می دارد؟ اولین قدم برای حل یک مشکل این است که خود را جای مشتری خود قرار دهید: اگر هنگام خرید کالاهای شما، استفاده از فناوری یا ثبت نام در خدمات خود مشتری بودید، چه چیزی مانع از دستیابی به ارزش نهایی می شود؟

پیام رسان گسترده شرکت را مداوم ارائه دهید

دستورالعمل هایی را برای ثبت نام آسان ارائه دهید

از مشتریان نظر بخواهید

روابط مشتری را پرورش دهید

برای نیازهای مناسب مشتری حل کنید

این لیست شامل نکات درد مشترک مشتری و اقدامات فعال برای توسعه مقادیر اولیه مشتری است.

1. ارائه پیام های پیوسته در سطح شرکت.

اغلب اوقات مشتری ها درگیر بازی “به گفته وی” می شوند که به کالایی گفته می شود می تواند یک کار را از طریق فروش و دیگری را از طریق پشتیبانی و محصول انجام دهد. در نهایت، مشتریان گیج می شوند و این تصور که سازمان بی نظمی است، باقی می مانند.

ارتباطات داخلی سازگار در تمام بخش ها یکی از بهترین گام ها برای دستیابی به ذهنیت مشتری مدار است. اگر کل شرکت اهداف، ارزش ها، محصول و قابلیت های خدمات خود را درک کند، پیام ها به راحتی ترجمه می شوند تا نیاز مشتری را برآورده کنند.

برای جلب همه افراد در یک صفحه، سازماندهی جلسات فروش و خدمات به مشتری، ارسال ایمیل محصولات جدید، ارائه خدمات جدید کارمند قوی، نیاز به آموزشها و سمینارهای سه ماهه  یا وبینارهای میزبان کارکنان برای اشتراک پروژه های مهم نیست.

2. دستورالعمل هایی را برای پذیرش آسان ارائه دهید.

مشتریان کالایی را خریداری می کنند زیرا معتقدند کالای مورد نظر، نیاز آنها را برآورده کرده و مشکل آنها را برطرف می کند. با این حال، مراحل تنظیم ثبت نام و خرید همیشه روشن نیست. اگر بهترین روشها در ابتدا مشخص نشده باشد و آنها فوراً ارزشی نبینند، برای جلب اعتماد آنها و خنثی كردن عادتهای بد نبردی سخت است.

یک استراتژی خوب پس از خرید، می تواند محصولات یا خدمات شما را قابل استفاده و مفید کند.

یکی از روشهای جلب توجه شرکتها به مشتریان، ارائه رهنمودها و دستورالعملهای مربوط به محصول و ایمیل به محض دریافت تأییدیه توسط مشتری است. این سردرگمی، سوالات فنی و حواس پرتی ناشی از سرخوشی فوری پس از خرید را محدود می کند.

راهنمای آموزش مشتری یا پایگاه دانش برای تأیید صحیح مشتری و جلوگیری از “اثر دست و پا زدن” در هنگام گیر کردن مشتری ضروری است. شرکت های دیگر خدمات جدید حمل و نقل مشتری، نسخه های نمایشی زنده و وبینار میزبان را ارائه می دهند و رویدادها و تبلیغات را در امضای ایمیل خود قرار می دهند.

3. از مشتریان بازخورد بخواهید.

به شکایات و پیشنهادات مشتری متکی باشید و این روش عملکرد شما را تغییر می دهد. انتقاد اغلب مفهوم منفی دارد، با این حال، اگر مشکلات را به فرصت ها برسانید، به راحتی می توانید تجارت خود را متناسب با نیاز مشتری بهبود بخشید.

برای بهبود اشکالات در طراحی، محصول و سیستم، پیشنهادهای مشتری را جدی بگیرید و طبق آن توصیه ها عمل کنید. بیشتر معیارهای موفقیت پشتیبانی مشتری در تجربه مشتری از اهمیت بالاتری برخوردار است و این ذهنیت باید در همه جنبه های سازمان فرو ریخته شود.

برای پیگیری این بازخورد، بسیاری از شرکت ها از طریق امتیازات رضایت مشتری، نظرسنجی از مشتری، مصاحبه با مشتری، نظرسنجی در شبکه های اجتماعی یا به سادگی از طریق یک ایمیل شخصی می توانند بازخورد مفید مشتری را بدست آورند.

دریافت بازخورد از مشتری ها

4. روابط با مشتری را پرورش دهید.

وقتی مشتری کالایی یا خدماتی را خریداری می کند، می خواهد فوراً از آن استفاده کند و نیاز فوری خود را برآورده کند. خواه در اولین ساعت، هفته یا یک ماه خوشحال شوند، مهم این است که دائماً به نیازهای آینده خود فکر کنند.

ایجاد روابط پیشگیرانه برای جلوگیری از از دست دادن هیجان مشتریان پس از خرید و در نهایت سر و صدا کردن آنها بسیار ضروری است. اگر مشتری از شنیدن صحبت شما منصرف می شوید و از او چیزی نمی شنوید، این می تواند نشانه بدی باشد که طول عمر آنها را به خطر می اندازد.

شرکت ها با ترکیبی از ساختار خدمات مشتری و استراتژی های ارتباطی برای روابط مشتری حل می کنند. برای نیاز طولانی مدت مشتری حل کنید و یک تیم خدمات مشتری اختصاص دهید که به اعلام حضور و نگهداری مشتری اختصاص دارد، نشان دادن قدردانی با پاداش و هدیه به مشتریان وفادار، میزبان رویدادهای محلی، برجسته کردن کارمندانی که فراتر از این هستند و به روزرسانی محصول و جدید امکانات.

5. نیازهای مشتری را حل کنید.

کنار گذاشتن مشتری ها از گروه تجاری شما برای حل نیازهای مشتریان خلاف تصور به نظر می رسد. با این حال، درک اینکه شما چه کسانی را می توانید برآورده کنید و چه کسانی نمی توانید، گامی اساسی در جهت حل مشکلات صحیح است. همه نیازهای مشتریان به طور مساوی قابل درمان نیستند و یک شرکت باید تشخیص دهد که چه مشکلاتی را می تواند حل کند و چه مواردی را که مطابق با دیدگاه آنها نیست.

برای یافتن اولویت های مناسب مشتری، ایجاد شخصیت های خریدار و کشف روندهای مشتری، نگاهی به الگوهای ماندگاری مشتری، ایجاد چشم انداز شفاف شرکت، ارائه خدمات برتر به مشتریان با ارزش و برقراری ارتباط با مشتری ایده آل خود در فضای رسانه های اجتماعی مورد نظر خود سوالات، نظرات و پیشنهادات را ضبط کنید.

ما می توانیم به شما بهترین راه های حفظ و جذب مشتریان را آموزش دهیم، برای شروع می توانید مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ سایت بیزینس کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی را بخوانید و در صورت وجود هر ابهامی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید