کوچینگ نوجوانان چیست؟

چگونه نوجوانان خوشبخت را پرورش دهیم؟

یک سوال بسیار رایج در بین والدین نوجوانان این است. هزاران شرکت کننده در بسیاری از کارگاه های آموزشی والدین، ​​خوشبختی و اعتماد به نفس را به عنوان گرانبها ترین هدایایی که والدین می توانند به بچه های خود بدهند، می دانند. کوچینگ نوجوانان ممکن است راهی برای شما باشد.

والدین می خواهند نوجوانان خود اعتماد به نفس داشته و از خود راضی باشند، در حفظ سلامتی خود مسئولیت پذیر باشند، از مهارت های اجتماعی خوبی برخوردار باشند و روابط قوی داشته باشند، در مدرسه و شغل خود موفق و مشتاق باشند و از نظر مالی توانایی لازم را داشته باشند.

اگر والدین فرشته بودند که فرزندان خود را برای آینده جادو می کردند، آنها عشق، سلامتی، ایمان، اعتماد به نفس، خرد و خوشبختی را انتخاب می کردند. وقتی نوجوانان بزرگ می شوند و همه اینها را دارند، دیگر چیزهای مورد نیاز دیگری وجود ندارد.

کوچینگ نوجوانان را در نظر بگیرید

متأسفانه، بدون کوچینگ نوجوانان، بسیاری از نوجوانان خوشحال نیستند، و حتی والدین آنها نیز راضی نیستند. بیشتر والدین می خواهند هدیه دهند، اما نوجوانان آنها فقط نمی دانند چگونه توصیه، حمایت، مراقبت و خرد آنها را بپذیرند.

برای خوشبختی، نوجوانان باید مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرند، اعتماد به نفس خود را افزایش دهند، آهن ربا شوند، سبک زندگی خود را بهبود بخشند و رویاهای خود را دنبال کنند. اکثر آنها بیش از حد می ترسند یا گیج شده اند تا بتوانند مسئولیت خود را بر عهده بگیرند.

در عوض آنها یک دوره آسیب زا را در زندگی خود تجربه می کنند و می توانند به شدت ناراحت شوند. والدین آنها چنان از آن سالهای نوجوانی ترسیده اند که عبارت “نوجوان خوشحال” را به عنوان یک واژه غیر قابل باور در نظر می گیرند. اما اینطور نیست.

وقتی من چهارده ساله بودم، پدرم آنقدر نادان بود که به سختی تحمل می کردم که آن پیرمرد را در اطراف داشته باشم. اما وقتی بیست و یک ساله شدم، متعجب شدم که چقدر او در طول هفت سال آموخته است.

مارک تواین

نوجوانان و کوچینگ

پرورش نوجوانان خوشحال خیالی نیست بلکه به راحتی قابل انجام است. بنابراین اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه یک نوجوان خوشبخت داشته باشید و به فرزند خود کمک کنید فرمول خوشبختی در زندگی را پیدا کند، به خواندن ادامه دهید.

یکی از سخت ترین کارها برای نوجوانان درخواست کمک است. بیشتر اوقات، مبارزات عاطفی که در آن سن دارند با آنها روبرو می شوند و نمی توانند با بزرگسالان زندگی خود به عنوان منابع رفتار کنند.

اگر از نوجوانان بپرسید که دوست دارند در زندگی خود چه چیزی را تغییر دهند، احتمالاً آنها در مورد بسیاری از مواردی که می خواهند تغییر دهند به شما می گویند، اما آنها نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند. بعد از اینکه مدتی نمی دانند چگونه تغییر کنند، ناامید می شوند و احساس ناتوانی می کنند. این زمانی است که بزرگسالان در زندگی خود مسئولیت کمک به آنها را در ایجاد تغییر دارند.

برای اینکه مردم تغییر کنند، باید نقاط قوت خود را پیدا کنند و برای غلبه بر چالش ها از آنها استفاده کنند. بسیاری از اوقات، درک منابعی است که قدرت آنها را در مواجهه با این چالش ها تعیین می کند. وقتی نوجوانان احساس می کنند منابع زیادی دارند که می توانند در صورت نیاز به کمک برای تغییر از آنها استفاده کنند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند. با این حال، اگر احساس کمبود منابع کنند، تمایل به انجام کارهای احمقانه بسیاری دارند.

نوجوانان با این درک متولد نمی شوند که قدرت تغییر زندگی خود را دارند. حتی اگر والدین آنها این قدرت را در سنین جوانی در ذهن خود بکارند، هنگامی که تحت تأثیر تغییرات هورمونی، جوش ها و دیگر تحولات جسمی قرار می گیرند، احساس می کنند کنترل خود را از دست داده اند.

نوجوانان با احساس اینکه کنترل کمتری بر این موارد دارند احساس می کنند دیگر هر چقدر بخواهند نمی توانند چیزی را تغییر دهند.

در دوران نوجوانی، اوضاع آنقدر سخت می شود که بسیاری از نوجوانان دست از تلاش می کشند. آنها منابع داخلی و خارجی زیادی دارند، اما نمی دانند چگونه از آنها استفاده کنند. دنیای آنها به سرعت به یک مکان گیجی و استرس زا بزرگ تبدیل می شود. آنها با خواسته های متناقضی بین والدین، ​​معلمان و دوستانشان روبرو هستند.

پیام هایی که از طریق رسانه ها و منابع دیگر می گیرند، مانند انجمن های اینترنتی و سایت های اجتماعی، فقط باعث سردرگمی بیشتر آنها می شود. اگر از نوجوانان سوال کنید، اگرچه آنها هر ذره انرژی خود را صرف کشف هویت خود می کنند، اما مطمئن نیستند که چه کسی هستند.

من می فهمم وقتی بچه ها و نوجوانان احساس می کنند تنها هستند و بهتر نمی شود. توصیه من این است که یک سیستم پشتیبانی وجود داشته باشد؛ بسیاری از افراد آنچه را که شما تجربه کرده اید تجربه کرده اند و اکنون نیز از آن عبور می کنند.

بریتنی برف

نوجوانان، درست مانند بزرگسالان، تلاش زیادی می کنند تا شرایط ناخوشایند خود را با مهارتهایی که دارند تغییر دهند، اما این آنها را به جایی نمی رساند، زیرا این مهارتها (یا مهارتهایی که ندارند) آنها را در مرحله اول قرار داده است. متأسفانه، عدم موفقیت مداوم در تغییر زندگی خود باعث می شود نوجوانان از موفقیت، داشتن روابط خوب و مسئولیت سلامتی خود منصرف شوند.

آنها فقط تسلیم می شوند و زندگی ناخوشایند و ناقص را می گذرانند و معتقدند این سرنوشت آنهاست. اما اینطور نیست.

زندگی با یک نوجوان عصبانی، ناراضی، ناامید، عصیانگر و بی احترام نیز سرنوشت شما نیست، بنابراین به خواندن ادامه دهید.

در اعماق وجود همه ما پاسخ های درستی برای این سوالات داریم. در قلب ما، ما می دانیم که چه کاری باید انجام دهیم اما استرس، گیجی و درد تفکر ما را به هم ریخته است. نوجوانان در راه بزرگسالی هستند و اگر مهارت های مدیریت غلبه و جمع آوری نیرو برای ایجاد تغییر را بیاموزند، بزرگسالان ناراضی زندگی می کنند که فاقد این مهارت ها هستند.

در آغاز برنامه کوچینگ نوجوانان خوشحال باشید، زیرا نوجوانان می گویند که آنها می دانند چه چیزی آنها را به وضعیتی که در آن قرار گرفته اند وارد آن شده ان دچار کرده است. آنها بیشتر دیگران را بخاطر مشکلاتشان سرزنش می کنند و هیچ سرنخی از این ندارند که چگونه زندگی خود را گره بزنند.

با این حال، آنها با راهنمایی درست و تشویق فراوان، اعتماد به نفس، عزم راسخ را جمع می کنند و مسئولیت آینده خود را به عهده می گیرند.

کوچینگ نوجوان دروازه ورود هر نوع آرزوی نوجوان در آینده است، جایی که اعتماد به نفس، عشق، موفقیت، سلامتی و ثروت بخشی از زندگی روزمره آنها است.

برنامه کوچینگ نوجوانان برای زندگی شاد

اکثر نوجوانان به جای داشتن دید واضح از زندگی مورد نظر خود و پیگیری این دید، در طول زندگی دریانوردی می کنند و به موقعیت های ناخوشایند واکنش نشان می دهند. خوشبختی یک مهارت آموخته شده است که متأسفانه، ما آن را نمی آموزیم.

در مدرسه های ما معتقد هستند که شروع زودهنگام ضروری است، همه می توانند خوشحال باشند و ما دروس مناسب و معلمین مناسب برای آموزش شادی داریم. با استفاده از برنامه کوچینگ نوجوانان، نوجوان شما خوشبختی را بدست می آورند.

بگذارید بپذیریم که بیشتر مشکلات نوجوانان با خودشان است و بعداً با دیگران مشکل ایجاد می کند. چیزی در آنجا به همان شکلی که آنها می خواهند کار نمی کند و برای نوجوانان ممکن است ویرانگر باشد. کوچینگ نوجوانان راهی است که نوجوانان برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود تلاش می کنند.

کوچ زندگی کسی است که به آنها کمک می کند تا در آن سفر گام بردارند و آنها را از طریق آموخته های مورد نیاز جهت ادامه حرکت به جلو، ادامه مسیر و رسیدن به موفقیت و خوشبختی راهنمایی می کند. در کوچینگ نوجوان، آنها یاد می گیرند که خودشان را درک کنند و روابط خوبی با خود و دیگران برقرار کنند.

توجه به این نکته مهم است که مربیگری زندگی نام مد روز برای چیزی است که سالهاست وجود دارد، پیشرفت شخصی. نوجوانان می توانند از رشد و نمو در مسیر صحیح بهره مند شوند، زیرا زندگی یک روند مداوم رشد و پیشرفت است. هر نوجوان توانایی بالقوه خوشبختی و موفقیت را دارد. رشد شخصی با کمک کوچ زندگی راهی موثر در دستیابی به آن است.

کوچ زندگی مانند دوستی حرفه ای است که به نوجوانان کمک می کند تا به آرزوها و آرزوهای خود برسند. اگر در تمام زندگی خود به نوجوانان گفته شده است كه زندگی مربوط به آنچه آنها می خواستند نبوده است، مربی زندگی در آنجا است تا این اندیشه را تغییر دهد و به نوجوان شما بیاموزد كه از این آرزوها به عنوان راهنما استفاده كند.

کوچینگ برای هر نوجوان نیست. این فقط برای نوجوانانی که می خواهند به چیزی برسند و قادر به نگاه کردن به جلو هستند مناسب است. این فقط برای نوجوانانی است که می خواهند مربی شوند. اگر نوجوان شما برای کوچینگ آماده نیستند، می توانید به کوچ اعتماد کنید تا این موضوع را به شما اطلاع دهد و شما و نوجوان خود را به سرویس های دیگری ارجاع دهید که ممکن است بیشتر با نیازهای شما مطابقت داشته باشند.

روابط بین نوجوان و کوچ زندگی موفقیت برنامه کوچینگ زندگی را تعیین می کند. مربی شرایط، اعتقادات و ارزش های نوجوان را مطالعه کرده و برنامه را با نیازها و اهداف نوجوان تنظیم می کند.

آنچه نوجوان می خواهد به آن دست یابد مشکلی نیست و هر آرزویی به عنوان یک خواسته صادقانه پذیرفته می شود. کوچ به جوان کمک می کند تا بلوک های عاطفی پیدا کند و زندگی او را دوباره به جلو هدایت می کند.

کوچ زندگی می تواند کسی باشد که یک دوره آخر هفته یا حتی یک دوره کوچینگ زندگی نامه نگاری را گذرانده باشد و یک مشتری را رو در رو نبیند. کوچ های زندگی، مشاوران و روانشناسان دیگری را کوچ کرده اند و زندگی بسیاری از مردم را گشوده اند.

برخی از کوچ های زندگی با کمک به آنها برای تجزیه و تحلیل و درک هر مشکل و گوش دادن به آنها هنگام تخلیه، تمایل دارند روی مشکلات مشتریان خود کار کنند. این به مشتریان آرامش می دهد، اما فقط تا دفعه بعدی که مسئله ای پیش می آید. تمرکز شما نباید بر روی مسئله باشد بلکه باید بر روی راه حل باشد، یک راه حل سریع و ماندگار.

ما با هدف گذاری، از طریق یافتن نقاط قوت، همسویی ارزش ها و اعتقادات، تا انتخاب هدف زندگی و یافتن معنا، بر آینده خوبی برای مشتریان خود تمرکز می کنیم. با مشتریان نوجوان ما، این تضمین می کند که آنها به تدریج مهارت هایی را ایجاد می کنند تا انگیزه خود را حفظ کنند و از هر آنچه به سرشان می آید لذت ببرند.

این مقاله که در رابطه با توضیح کوچینگ نوجوان بود تنها یکی از صدها مقاله آموزشی بیزینس کوچینگ در سایت بیزینس کوچ حرفه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید