چرا کارآفرینان به مربی کسب و کار نیاز دارند؟

غالباً افراد وقتی گیر می افتند، می ترسند یا ناراضی هستند، به دنبال مربی و راهنما می گردند.

این احساسات می توانند ترسناک و مضر باشند. یک مربی می تواند به شما در شناسایی و تغییر زمینه هایی در زندگی و کسب و کار که رضایت بخش نیستند، کمک کند. شما و مربی خود می توانید قدم هایی را برای دستیابی به نتایج دلخواه در نظر بگیرید و در عین حال تمرکز خود را بر آنچه که در زندگی شما موثر است، حفظ کنید.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ، به بررسی دلایل نیاز به مشاور کسب و کار برای کارآفرینان می پردازیم.

زمانی که آماده رویارویی با چالش های پیش رو هستید.

شما می دانید که با شخصی متخصص تر از خود در ارتباط هستید تا به شما در حل مسائل سخت کمک کند.

شاید شما با یک تغییر بزرگ در زندگی خود روبرو شوید که این می تواند به خودی خود ترسناک و ناامید کننده باشد. در چنین شرایطی، شما به فردی بی طرف برای  صحبت کردن نیاز دارید. یک مربی خوب، یک محیط امن ایجاد می کند تا بتوانید در مسیر کاری شفاف تری قرار بگیرید. شما باید بتوانید افکار، رفتار و اعمال خود را ارزیابی کنید تا بتوانید آنچه را که نتیجه بخش است، حفظ کنید و آنچه را که موثر نیست اصلاح یا حذف کنید.

شما همیشه نمی توانید با همسرتان یا عزیزان خود در مورد آنچه در کسب و کارتان اتفاق می افتد صحبت کنید. ایده های خود را به مربی منتقل کنید و بازخورد دریافت کنید. می توانید با کمک یک مربی قابل اعتماد، حرکت رو به جلو را شروع کنید. اغلب، تجارت ما بر زندگی شخصی ما نیز تأثیر می گذارد و برعکس. ما معتقدیم که باید روی هر دو کار کنید.

زمانی که بدون دلیل کار را به تعویق می اندازید.

یک بیزینس کوچ حرفه ای به شما کمک می کند تا روی رفتارهای خود متمرکز شوید و در این راه به شما در اصلاح آن رفتار ها مشاوره می دهد. یک مشاور اغلب به کارآفرینان یاد می دهد که چگونه با رفتارهای مناسب خود بتوانند جلسات و مذاکرات موفقیت آمیزی داشته باشند. دلایلی که باعث به تعویق انداختن کارها می شوند در اکثر مواقع به رفتار و شخصیت صاحب کسب و کار مربوط می شود. یک مربی می تواند به شما در کشف دلایل کمک کند.

زمانی که مستعد استرس هستید یا سبک زندگی پر استرسی دارید.

اگر این احساس کلی در بسیاری از زمینه های مختلف زندگی شما، از جمله کسب و کار وجود دارد، اغلب به یک چشم انداز بیرونی نیاز دارید که نشان می دهد به مشاور نیاز دارید تا به شما کمک کند از این الگو خارج شوید، به ویژه کارآفرینان که به یک مربی نیاز دارند که به آن ها کمک کند تا استرس را در زندگی و کار خود متعادل کنند.

برای این که بدانید چگونه اولویت بندی کنید، به دانش و تخصصی نیاز دارید که ممکن است در ابتدای کار نداشته باشید. مربیان حرفه ای به دلیل داشتن تجربه زیاد در زمینه ی کنترل احساسات، توصیه های کاربردی را برای شما در نظر می گیرند.

زمانی که باورهای محدود کننده مانع انجام کارتان شده باشند، شما را از حرکت به جلو و اقدام کردن باز می دارند.

رها کردن گذشته به شما کمک می کند تا جایگاه مناسبی برای آینده خود ایجاد کنید. مربیان می توانند شکاف ها و نقاط کوری را که ممکن است مانع رسیدن شما به جایگاه مورد نظرتان شوند، شناسایی کنند. بدون آگاهی از آن نقاط کور و باورها، غیرممکن است که بتوانید آن ها را حل کنید.

باورهای اعتقادی ما می توانند ما را به کارآفرین تبدیل کنند یا مانع رسیدن ما به این جایگاه شوند. کوچینگ کسب و کار به شما کمک می کند تا باورهای مثبتی ایجاد کنید که به موفقیت شما کمک می کنند.

فواید مربی کسب و کار

زمانی که به بررسی ایده یا چشم انداز نیاز دارید.

یک مربی به شما کمک می کند تا برنامه ای برای رسیدن به اهداف و نتایج دلخواه خود ایجاد کنید. آن ها همچنین به شما در ارزیابی مجدد برنامه یا استراتژی ای که ممکن است قبلاً برای خود ترسیم کرده باشید کمک می کنند. یک مربی همچنین می تواند به شما در نظارت بر پیشرفت و تنظیم برنامه های خود کمک کند.

زمانی که شتاب و انرژی خود را از دست داده اید.

اگر برای دستیابی به اهداف خود با راهکارها و اقدامات مختلفی دست و پنجه نرم می کنید، مشاور، همیشه مشوق شما است زیرا موفقیت آن ها به عنوان مربی با موفقیت شما متناسب و همسو است.

زمانی که اعتماد به نفس کافی برای تحقق اهداف خود ندارید.

مربیان، شما را به انجام اقدامات و اصلاح رفتارهای خود برای پیشبرد اهداف، به چالش می کشند. آن ها دوست دارند ببینند شما کارهایی را متفاوت از آنچه قبلاً انجام داده اید انجام می دهید. حفظ منطقه امن، یک نقص به شمار می آید و برای به دست آوردن نتایج جدید و متفاوت، باید همه چیز را تغییر دهید. مربیان اغلب می توانند آنچه را که شما در خود نمی بینید، ببینند و بشنوند.

زمانی که از موقعیت کاری خود دلسرد یا ناراضی هستید.

یک مربی به شما کمک می کند تا اولویت های خود را مشخص کنید و بر آنچه اهمیت دارد و واقعاً در زندگی و کسب و کارتان می خواهید تمرکز کنید. آن ها به شما کمک می کنند آنچه واقعاً برای زندگی تان امکان پذیر است، ببینید و بپذیرید.

کمک گرفتن از مربی کسب و کار

در اینجا 3 راهکار وجود دارد که مشاور می تواند یک کارآفرین را به سطح بالاتری برساند:

1- رئیس خود بودن

این راهکار مزایا و معایب خود را دارد. اگرچه هنوز باید به سرمایه گذاران، مشتریان یا شرکا پاسخ دهید، اما صاحبان مشاغل هنگام مدیریت زمان و منابع خود به عنوان رئیس خود عمل می کنند.

یک مربی برای ارزیابی مهارت های مدیریت زمان شما وارد عمل می شود. آن ها عملکرد شما را ارزیابی می کنند و جاهای خالی را در مورد چگونگی تقویت مهارت های برنامه ریزی پر می کنند که این مورد اهمیت ویژه ای در بیزینس کوچینگ دارد.

علاوه بر این، هنگام کار بر روی ایجاد یک برنامه کاری سازگار و قابل مدیریت، یک مربی به شما کمک می کند تا مرزهایی را برای جدا کردن کار، تفریح ​​و استراحت ایجاد کنید. هنگامی که محدودیت های زندگی کاری و شخصی شما رعایت می شوند، بهتر می توانید استراحت کنید، استرس کمتری دارید و می توانید ساعات کار را به حداکثر برسانید.

2- چشم انداز متفاوت داشتن

یک مربی می تواند دیدگاه متفاوت و بی طرفانه ای در مورد هر موضوعی ارائه دهد و باعث شود ایده ها و چشم اندازهای متفاوتی را ارائه دهید و بتوانید در خارج از چارچوب فکر کنید.

یک مربی می تواند به شما کمک کند از خلاقیت خود استفاده کنید و رویاها و اهداف خود را گسترش دهید.

3- پاسخگویی

هنگامی که شما تنها فردی باشید که خود را زیر نظر دارد، می توانید از انجام برخی کارها خودداری کنید. در پایان روز، تنها شخصی که به عواقب آن دچار می شود، خود شما هستید.

تعیین اهداف یک چیز است و در واقع پیگیری این اهداف چیز دیگری است که این امر همراه با حضور یک مشاور کسب و کار متخصص محقق می شود.

کارآفرینان با چالش هایی روبرو هستند که مخصوص ماهیت حرفه آن هاست. این چالش ها از ابتدای کار تا دوران بازنشستگی ظاهر می شوند و هیچ کارآفرینی، هرچقدرهم که موفق باشد، در برابر آن ها مصون نیست. به همین دلیل بهترین راه حل برای عبور از این چالش ها به همراه داشتن یک شخص دلسوز و باتجربه در زمینه ی کسب و کار است که در این مورد می توانید از توصیه های محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای نیز بهره ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید