چرا باید کوچ داشته باشیم؟

چرا باید کوچ داشته باشیم؟

کوچ در کسب و کار مبحثی است که امروزه توجه زیادی به آن می‌شود. کسب و کار‌های مختلف با کمک گرفتن از یک کوچ یا همان مربی در کسب و کار، مسیر راحت‌تری را برای رشد و رسیدن به موفقیت کسب می‌کنند.

کوچینگ کسب و کار توسط کسی انجام می‌شود که در درجه اول در آن کسب و کار دارای تجربه بوده و علاوه بر این توانسته است در آن زمینه کاری به موفقیت‌های قابل توجهی برسد. یک مربی کسب و کار یا کوچ می‌تواند کسب و کار‌های مختلف را در زمینه‌هایی مانند مدیریت، تیم‌سازی، تولید، بازاریابی، و… راهنمایی کند.

کوچ کسی است که قبلا راه موفقیت را در یک کسب و کار طی کرده و در این زمینه نکات و راهکار‌هایی را یاد گرفته که بسیار ارزشمند می‌باشد. مربی کسب و کار با انتقال نکات و راهکار‌های مفید به مدیران می‌توانند نقش مهمی را در پیشرفت و توسعه یک کسب و کار داشته باشند. در این مطلب قصد داریم در مورد کوچ کسب و کار و همچنین مزایای کوچینگ در کسب کار صحبت کنیم.

مزایای استفاده از کوچ برای کسب و کار شما

بعد از آشنایی مختصر با کوچینگ در کسب و کار ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید کوچ داشته باشیم؟ در ادامه به چندین مورد از مزایای کوچینگ برای کسب و کار‌ها اشاره خواهیم کرد تا شما بتوانید پاسخ سوال خود را دریافت کنید. همچنین با مراجعه به مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، می‌توانید اطلاعات خود را بیش‌تر کنید.

1) ایده‌هایتان عملی خواهد شد

یکی ار مهمترین وظایف یک کوچ کمک به مدیران یک کسب و کار برای عملی کردن‌ ایده‌ها و رویا‌ها در زمینه کاری آن‌ها می‌باشد. شما به عنوان یک مدیر کسب و کار به احتمال خیلی زیاد ‌ایده‌ها و رویا پردازی‌های زیادی در مورد آینده کسب و کارتان دارید، اما به دلایل مختلفی از جمله ترس از شکست ممکن است به دنبال عملی کردن این ‌ایده‌ها حرکت نکنید. یک مربی کسب و کار با توجه به تخصص و تجربه‌ای که دارد می‌تواند ‌ایده‌های شما را بررسی کرده و احتمال عملی شدن و همچنین ریسک‌ ایده‌ها را به شما بگوید. او می‌تواند به شما نشان دهد که برای عملی کردن‌ ایده‌های خود لازم است چه مسیری را طی کنید.

2) افزایش توانایی‌های مدیریتی

یک کسب و کار برای رسیدن به موفقیت نیازمند داشتن یک مدیریت فوق‌العاده می‌باشد. کسب و کار‌های بزرگی که به موفقیت و شهرت رسیده‌اند، دارای یک ویژگی مشترک هستند و آن‌ هم استفاده از مدیران فوق‌العاده می‌باشد. اگر شما توانایی‌های مدیریتی خوبی در زمینه کسب و کارتان دارید؛ با استفاده از یک کوچ می‌توانید این توانایی‌ها را بهبود بخشیده و به یک مدیر فوق‌العاده برای کسب و کارتان تبدیل شوید.

3) فروش و درآمد بیش‌تر

هر کسب و کاری اگر بخواهد در بازار رقباتی امروز رشد و پیشرفت خوبی داشته باشد، نیازمند این است که بتواند فروش و درآمد مناسبی به دست بیاورد تا با استفاده از این درآمد توسعه بیش‌تری پیدا کند. یکی از مزایای کوچ کسب و کار  این است که می‌تواند مسیر افزایش فروش و درآمد را به شما نشان دهد چرا که یک کوچ خوب قبلا این مسیر را طی کرده و با مسائل و نکات مختلف آن آشنایی کامل دارد.

درآمد بیش تر از مزایای کوچ

4) افزایش اعتماد به نفس

هر کسب و کاری دارای ریسک‌های مربوط به خود می‌باشد. در بسیاری از مراحل اگر برخی از ریسک‌ها را قبول نکنید، نمی‌توانید کسب و کار خود را ارتقاء ببخشید. گاهی اوقات ترس از ریسک باعث خواهد شد که کسب و کار‌ها در حالت سکون و رخوت باقی بمانند، اما یک کوچ می‌تواند با تزریق اعتماد به نفس به مدیران کسب و کار‌ها به آن‌ها برای عبور از این مراحل کمک کند.

5) از منطقه امن خود خارج شوید

یکی از رایج‌ترین اشتباهات مدیران کسب و کار این است که در مقابل ایجاد تغییرات مقاومت نشان داده و کسب و کارشان را در یک منطقه امن نگه داشته‌اند. اگر به دنبال موفقیت هستید باید از ایجاد تغییر و تحول نترسید و از منطقه امن خود خارج شوید. یکی از مزایای کوچینگ در کسب و کار این است که یک کوچ به شما راه خروج از منطقه امن و ایجاد تغییرات با کم‌ترین هزینه را نشان خواهد داد.

6) نگران روز‌های سخت نخواهید بود

یک کوچ با توجه به تجربه‌ای که در زمینه کسب و کار شما دارد قبل از شما بار‌ها شرایط سخت و ناملایمات بازار را تجربه کرده است. او توانسته از شرایط سخت به سلامت عبور کرده و کسب و کارش را نجات بدهد. یک کوچ کسب و کار  به شما کمک خواهد کرد که دوره‌های سخت کاری را با تصمیماتی درست بگذرانید. مطمئن باشید هر کسب و کاری ممکن است شرایط سخت و پر تلاطم را تجربه کند و در چنین شرایطی وجود یک مربی کسب و کار در کنار شما ارزش زیادی خواهد داشت.

7) مدیریت زمان بهتری خواهید داشت

با استفاده از کوچ در کسب و کار خود یاد خواهید گرفت چگونه زمانتان را به شکلی بهتر مدیریت کنید. یکی از مزایای کوچینگ در کسب و کار، افزایش توانایی مدیریت زمان می‌باشد. مربی کسب و کار به شما یاد خواهد داد که چطور زمان خود را صرف کار‌های مهم‌تر کنید. او به شما آموزش می‌دهد که لازم نیست همه کار‌های کسب و کار توسط خودتان انجام گیرد. همچنین زمان یک مدیر در کسب و کار باید صرف انجام امور پر اهمیت شود.

کوچ و مدیریت زمان

8) یک مشاور عالی خواهید داشت

اگر بخواهم مهم‌ترین مزیت استفاده از یک بیزینس کوچ حرفه ای را به شما بگوییم، این است که شما همیشه یک مشاور بسیار عالی در کنار خود خواهید داشت. کسی که در زمینه کاری شما دارای تخصص و تجربه بالایی بوده و چیز‌هایی را می‌بیند که شما نخواهید دید. کوچ شخصی است که از وضعیت داخلی کسب و کار شما مطلع می‌باشد. همزمان این توانایی را دارد که به عنوان یک ناظر وضعیت کسب و کار شما را از بیرون مشاهده کند. این دید کلی در کنار تجربه و تخصص باعث خواهد شد که شما در مراحل مختلف بهترین مشاوره‌ها را دریافت کنید.

زمانی که یک مشاور کسب و کار کنار شما حضور داشته باشد لازم نیست که بسیاری از اشتباهات را خودتان تجربه کنید و بابت آن‌ها هزینه پرداخت کنید. این موضوع باعث خواهد شد که شما کم‌ترین نیاز را به آزمون و خطا در کسب و کار خود داشته باشید. بنابراین می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ حرفه ای، راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید