اهمیت تبلیغات محیطی در برند سازی

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی یکی از انواع روش‌های تبلیغات می‌باشد که می‌تواند تاثیرات مثبتی را برای یک کسب و کار و برند به همراه داشته باشد. به طور کلی در راه برند‌سازی موفق، تبلیغات نقش بسیار مهمی دارد.

یکی از روش‌های تبلیغاتی که کسب و کار‌ها می‌توانند از آن در جهت برند‌سازی استفاده کنند؛ تبلیغات محیطی می‌باشد. این نوع از تبلیغات می‌تواند مکمل بسیار خوبی برای سایر روش‌های تبلیغاتی باشد. برای اینکه در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشید، کافی است مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ حرفه ای را مطالعه نمایید.

زمانی که شما از محیط شهری و فضا‌های موجود برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می‌کنید، در واقع نام برند و کسب و کار خود را در ذهن بیننده‌ها ثبت خواهید کرد. پیاده رو‌ها، بیلبورد‌های شهری، وسایل نقلیه عمومی و… از جمله فضا‌هایی می‌باشند که می‌توانید از آن‌ها برای یک تبلیغ محیطی خوب استفاده نمایید. با استفاده از تبلیغات در محیط شما می‌توانید آگاهی عمومی را نسبت به کسب و کار خود افزایش دهید و همین موضوع شانس شما را برای برندینگ موفق افزایش خواهد داد. در این مطلب در مورد مزایای تبلیغات محیطی در برند‌سازی و نکات مرتبط با این موضوع صحبت خواهیم کرد.

انواع تبلیغات محیطی مزایای بسیار ارزشمندی را برای برند شما به همراه خواهد داشت. اگر کمی هوش تبلیغاتی داشته باشید و بتوانید از تبلیغات محیطی خلاقانه استفاده کنید؛ در آینده تاثیرات این نوع از تبلیغات را به شکلی واضح در کسب و کار و ارتقاء برند خود مشاهده خواهید کرد. در ادامه شما را با برخی از مزایای تبلیغات محیطی برای برند‌سازی آشنا خواهیم کرد.

1) با تبلیغات محیطی مکرر دیده خواهید شد

هر برندی برای ارتقا و رشد نیاز به دیده شدن دارد. با استفاده از تبلیغات از نوع محیطی، این امکان را خواهید داشت که برند شما توسط افراد مختلف دیده شود. شما با استفاده از این نوع تبلیغات می‌توانید باعث آگاهی دیگران از برند خود شوید. در ضمن استفاده از تبلیغ محیطی این امکان را برای برند شما به همراه خواهد داشت که اشخاص مکرر تبلیغ شما را ببینید.

فرض کنید از یک بیلبورد شهری برای تبلیغ استفاده کرده‌اید. افرادی هستند که در روز‌های مختلف از نزدیکی مکان تبلیغ شما عبور خواهند کرد و چندین بار تبلیغ و نام برند شما را خواهند دید. در این شرایط برند شما در ذهن این افراد حک خواهد شد که این موضوع ارزش زیادی برای برند‌سازی خواهد داشت.

2) انتخاب بازار هدف

شما می‌توانید در هنگام استفاده از انواع تبلیغات محیطی بازار هدف خود را انتخاب کنید. این کار شانس موفقیت شما را برای برند‌سازی افزایش خواهد داد و باعث خواهد شد بازده بهتری از تبلیغات محیطی خود دریافت کنید. به عنوان مثال فرض کنید شما یک موسسه آموزشی را مدیریت می‌کنید که در زمینه برگزاری کلاس‌های کمک درسی برای دانش‌آموزان فعالیت می‌کند. در چنین حالتی استفاده از تبلیغات محیطی خلاقانه در اطراف مدارس می‌تواند به ارتقاء برند شما کمک زیادی کند.

مزایای تبلیغات محیطی

3) معرفی راه‌های تبلیغاتی دیگر

شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات محیطی مناسب مخاطبانی که تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند را به کانال‌های دیگر تبلیغاتی خود راهنمایی کنید. به عنوان مثال اگر در اینستاگرام فعال هستید و در این رسانه اجتماعی، برند خود را به دیگران معرفی می‌کنید؛ این امکان وجود دارد که در تبلیغ محیطی خود صفحه اینستاگرامتان را به مخاطبان معرفی کنید. اگر بتوانید این کار را با موفقیت انجام بدهید؛ کمک زیادی به ارتقاء و پیشرفت برند خود کرده‌اید.

4) یاد‌آوری برند به مشتریان

اگر برند و کسب و کار شما برای مدتی در دنیای تبلیغات حضور فعالی نداشته باشد؛ به شکلی تدریجی توسط مشتریان فراموش خواهد شد و ممکن است برند‌های دیگر جای شما را در ذهن مخاطبان بگیرند. فراموش شدن برند شما ضربه‌ای بزرگ به کسب و کارتان وارد خواهد کرد که به هیچ وجه خوشایند نخواهد بود. تبلیغات محیطی  فرصت بسیار خوبی است که شما مکرر برند خود را به مشتریان خود یادآوری کنید. اگر شما از انواع آن به شکلی مناسب استفاده کنید، مشتریانتان شما را فراموش نخواهند کرد.

5) خلاقیت و انعطاف‌پذیری در تبلیغات محیطی

استفاده از محیط‌های باز برای تبلیغات این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که بهتر و بیش‌تر از خلاقیت‌های خود استفاده کنید. در تبلیغات محیطی  شما می‌توانید از چاپ‌های بزرگ با رنگ‌های زیبا و انواع علائم دیجیتالی به بهترین شکل استفاده کنید. با استفاده از این نوع تبلیغات خلاقانه، این شانس را خواهید داشت که برند خود را به شکلی به دیگران معرفی کنید که تا مدت‌ها آن را فراموش نکنند.

این تبلیغات دارای انعطاف‌پذیری بسیار بالایی می‌باشد و شما می‌توانید در انواع فضا‌های موجود در محیط‌های شهری تبلیغات خود را انجام دهید. به عبارت دیگر در محیط شهری هر فضایی که منع قانونی برای تبلیغات نداشته باشد، می‌تواند توسط شما مورد استفاده قرار بگیرد.

این مقاله را از دست ندهید : تبلیغات ویروسی

6) معرفی برند به نسل‌های جدید

برند‌های موفق که توانسته‌اند در بین عموم جایگاه مناسبی به دست بیاورند، برای ادامه موفقیت خود لازم است که به خوبی به نسل‌های جدید هم معرفی شوند. تبلیغات محیطی این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که نسل‌های مختلف از جامعه را با برند خود آشنا کنید. توجه به این موضوع تا حد قابل توجهی می‌تواند موفقیت برند شما را در زمان‌های آینده تضمین کند.

7) برند‌سازی با هزینه مناسب

به طور کلی استفاده از بسیاری از روش‌های تبلیغاتی نیازمند صرف هزینه می‌باشد. به عنوان مثال فرض کنید که برند شما بخواهد در رادیو یا تلویزیون به دیگران معرفی شود. استفاده از چنین روش‌های تبلیغاتی، نیاز‌مند صرف هزینه‌های بسیار بالایی می‌باشد که ممکن است پرداخت این هزینه‌ها برای کسب و کار شما سخت باشد. تبلیغات محیطی می‌تواند با صرف هزینه‌های بسیار کمتر به برند‌سازی شما کمک کند. این موضوع برای برند‌های نوپا که بودجه تبلیغاتی کمتری دارند بسیار مهم می‌باشد.

تبلیغات محیطی با هزینه ای مناسب

تبلیغات محیطی خلاقانه این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که با صرف هزینه مناسب بازده بسیار خوبی را دریافت کنید. حتی شما می‌توانید در بسیاری از فضا‌های شهری تبلیغات محیطی را به شکلی رایگان و بدون هزینه انجام دهید. برای موفقیت در این نوع از تبلیغات لازم است که اولا خلاقیت داشته باشید و در قدم بعد در مورد فضا‌های موجود به خوبی تحقیق کرده و اطلاعات مناسبی به دست بیاورید تا بتوانید با صرف هزینه مناسب برندسازی خوبی داشته باشید. شما می‎توانید برای دریافت راهنمایی‌های لازم در این زمینه، با محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ حرفه ای در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید