5 مهارت کسب و کار که اگر آن ها را ندارید همین حالا کسب و کارتان را تعطیل کنید

5 مهارت کسب و کار که بدون این 5 مهارت کار کردن بی فایده خواهد بود.

برای سر پا نگه داشتن هر کسب و کاری نیاز به یادگیری دارید و هر کسب و کاری مهارت کسب و کار مربوط به خود را دارد. اما بعضی از مهارت های کسب و کار فقط برای یک کسب و کار خاص نیست و پایه و اساسی برای تمام کسب و کار هاست. در این مقاله آموزشی از مجموعه مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ در مورد 5 مهارت کسب و کار که از مهمترین مهارت ها است صحبت خواهیم کرد که اگر هر یک از این 5 مهارت کسب و کار را نداشته باشید به زودی باعث تعطیلی کسب و کارتان می شوید.

پس همین حالا این مقاله را بخوانید و به دنبال افزایش مهارت های ذکر شده بروید تا بتوانید کسب و کاری با دوام و قابل ارتقاء داشته باشید که روز به روز به جلو در حرکت باشید و هیچگاه متوقف نشوید.

1. مهارت بازاریابی

اولین مهارت از 5 مهارت کسب و کار که باید برای هر کسب و کاری چه محصول داشته باشید چه خدمات به آن نیاز دارید مهارت بازاریابی است که بتوانید مشتری را به خودتان جذب کنید و او را ترغیب به خرید کنید. بازاریاب خوب باید از تمام ویژگی های محصول یا خدماتی که ارائه میدهد آگاهی کاملی داشته باشد تا بتواند مشتری را نیز آگاه کند و موجب افزایش فروش و کسب سود بیشتر میشود. با مهارت بازاریابی شما میتوانید مشتریان خود را درک کنید. با داشتن مهارت بازاریابی شما می توانید در این بازار با وجود رقابت های شدید خود را نشان دهید. پس بازاریابی یکی از مهارت های ضروری برای هر کسب و کاری است.

بازاریابی یکی از 5 مهارت کسب و کار است

2. مهارت حفظ مشتریان پس از فروش

تنها بازاریابی یا فروش ملاک برای پیشرفت یک کسب و کار نیست و شما باید بتوانید پس از فروش نیز مشتریان خود را نگه دارید که این امر نیازمند پیگیری است و اینکه شما بدانید مشتری نقش حیاتی در کسب و کار شما دارد و شما با پیگیری آنها پس از فروش میتوانید مشتریان وفاداری برای خود بسازید و با این روش مشتری برای خرید بعدی از شما راغب میشوند و همچنین در صورت رضایت از خدمات شما قطعا تعاریف مثبتی هم از شما برای دیگر افراد میکند که منجر به افزایش مشتریان شما میشود. حتما باید پس از فروش با مشتریانتان تماس داشته باشید و نظر آنها را در مورد خدماتی که ارائه کرده اید بپرسید این کار احساس ارزشمند بودن به مشتری میدهد.

3. مهارت استخدام کارمند

اگر مهارت استخدام صحیح کارمند را نداشته باشید به دردسر خواهید افتاد. شما باید بدانید دقیقا چه افرادی و با چه ویژگی هایی را برای چه کارهایی میخواهید و سپس در انتخاب خود به تمام ملاک هایتان توجه کنید اما به هیچ وجهه کامل گرا نباشید، چند ملاک اساسی داشته باشید و بر اساس آنها تصمیم بگیرید تا بتوانید نیرویی شایسته را برگزینید.

افرادی را انتخاب کنید که آموزش پذیر باشند و روحیه کار تیمی داشته باشند که بتوانند باعث رشد مجموعه شوند و به شما در رسیدن به 5 مهارت کسب و کار کمک کنند، هدف داشته باشند و برای رسیدن به هدفشان پشتکار داشته باشند. اخیرا مقاله ای در سایت بسیار معتبر harvard business review منتشر شده که طبق تحقیقات گسترده ای که داشتند اعلام کرده که یک کارمند متخلف میتواند تمام کارمندان اطراف خود را تحت تاثیر قرار دهد و نظم سازمان را بهم بریزد و در بین همکاران یادگرفتن رفتار بد و مخرب راحت تر از یادگرفتن رفتارهای خوب است. پس در استخدام دقت داشته باشید که با یک استخدام نادرست تمام فرهنگ سازمانی شما میتواند لکه دار شود.

پیشنهاد می کنم بخوانید: تفاوت بین مدیریت و رهبری چیست و چرا باید فرق بین مدیر و رهبر را بدانیم؟

4. مهارت استفاده از شبکه های اجتماعی

بسیاری از کسب و کارها اعتقادی به استفاده از دنیای تکنولوژی ندارند و این باعث عقب ماند آنها از رقبایشان میشود، در دنیایی که جنگ صاحبین کسب و کار بر سر تعداد لایک و کامنت های اینستاگرامشان است بدیهی است که استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار ضروری است. با استفاده از شبکه های اجتماعی شما هم میتوانید خودتان و هم محصولاتتان را معرفی کنید و به مخاطبان نمایش دهید. به مخاطبین خودتان را نشان دهید تا به شما اعتماد کنند، با این کار امکان خرید آنها از شما بسیار بیشتر خواهد شد. اگر خدمات آموزشی دارید میتوانید در این شبکه ها آموزش های رایگان به مخاطبانتان ارائه دهید، اینگونه هرگاه به خدمات شما نیاز داشته باشند اولین نفر شما هستید که در ذهنشان میدرخشید.

تبلیغات یکی از 5 مهارت کسب و کار است

5. مهارت تبلیغات خلاقانه

و آخرین مهارت از 5 مهارت کسب و کار که برای کسب و کارها از هر چیزی واجب تر است تبلیغات است، تبلیغ راهی است که پیام شما را به عده زیادی از مخاطبانتان میرساند. برای تبلیغات خوب باید خلاقیت داشته باشید و متمایز با رقبای خود عمل کنید. در ابتدای کار حتی شاید لازم باشد که درآمد خود را هزینه تبلیغات کنید، این کار را انجام دهید و از نتایج تبلیغات خوب شگفت زده خواهید شد.

یک تبلیغات خوب و خلاقانه باید چند ویژگی داشته باشد؛ مخاطب را سرگرم کند، برای مخاطب قابل درک باشد و تمام توجه آنها را به خود جذب کند. تبلیغات شما باید به یادماندنی باشد. با یک تبلیغات خوب شما در ذهن مخاطبتان هک میشوید پس بهترین ایده های خود را استفاده کنید و از هزینه کردن برای تبلیغات نترسید زیرا این کار سرمایه گذاری بر روی کسب و کارتان است و در بازه زمانی نتایج آن برایتان قابل مشاهده خواهد بود. از قدرت تبلیغات غافل نشوید.

تمام مهارت های گفته شده نیازمند آموزش دیدن هستند. هیچوقت، هیچ کاری را بدون آموزش دیدن شروع نکنید.

شما می توانید از دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ در سایت بیزینس کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید