چگونه ترفیع رتبه بگیریم؟

درخواست ترفیع رتبه می تواند یکی از استرس زا ترین تجربیات شغلی شما باشد.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی نحوه ی درخواست ترفیع شغلی و مراحل آن می پردازیم.

ترفیع به این معناست که چگونه کارمندان در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرند و مسئولیت‌های جدیدی را در سازمان به دست آورند.

ترفیع شغلی چیست؟

ترفیع شغلی زمانی است که یک کارمند به دلیل عملکرد استثنایی خود به رتبه، موقعیت یا نقش بالاتری در یک تجارت یا سازمان ارتقا یابد. ترفیع شغلی معمولاً با افزایش مسئولیت یا حقوق همراه است. آن می تواند جایگاه یک کارمند را در سلسله مراتب حرفه ای بالا ببرد و به او اجازه دهد از نردبان موفقیت بالا برود. برخی از نقش های جدید ممکن است مستلزم این باشد که کارمند ارتقا یافته ساعات بیشتری کار کند یا مجموعه مهارت های جدیدی را به دست آورد.

اگر قصد دارید به موقعیت بهتر یا حقوق بیشتر دست یابید، اولین قدم تبدیل شدن به عضوی ارزشمند در سازمان است اما اگر واقعاً می‌خواهید به‌ عنوان یک شخص ارزشمند در سازمان عمل کنید، در اینجا چندین قدم وجود دارد که می‌توانید برای ترفیع رتبه از آن ها استفاده کنید.

در نظر بگیرید که می خواهید موقعیت جدید شما چگونه باشد

اگر قصد جدی برای افزایش رتبه خود دارید، چشم اندازی روشن از پیشرفت حرفه ای خود داشته باشید. به این فکر کنید که از موقعیت جدید خود چه می خواهید و آن موقعیت چگونه می تواند برای شرکت سودمند باشد. اهداف شغلی شخصی خود را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که آنچه که برای ترفیع رتبه می خواهید به شما در مسیر رسیدن به آن کمک می کند. یک گفتگوی دوستانه را با مافوق خود در مورد اینکه مرحله بعدی شغل شما در شرکت چگونه می تواند باشد و برای رسیدن به آن چه چیزی لازم است، شروع کنید.

در مورد عملکرد فعلی خود بازخورد بخواهید و ارزیابی کنید که چگونه می توانید برای رسیدن به سطح بعدی پیشرفت کنید.

زمان مناسب را انتخاب کنید

همیشه زمان مناسبی برای درخواست ترفیع نیست. اگر یک عملکرد سالانه درخشان داشته اید یا یک دوره سه ماهه موفقیت آمیز داشته اید، ممکن است زمان ایده آل تری برای درخواست ترفیع باشد. اعتماد به نفس داشته باشید و با اطمینان به بحث ارتقای رتبه خود بپردازید. با شروع گفتگوی صمیمانه و صادقانه با مافوق خود درباره ی نحوه ی پیشرفت خود صحبت کنید. ترفیع راهی برای کارفرمایان برای تشخیص ارزش و تلاش شما در یک شرکت است، بنابراین از درخواست چیزی که لایق آن هستید نترسید.

روی مهارت های ارتباطی خود کار کنید

ترفیع گرفتن معمولاً به معنای قدم گذاشتن در نقش رهبری است. هرچه مسئولیت افراد بیشتری را بر عهده بگیرید، مهارت های ارتباطی شما اهمیت بیشتری خواهند داشت. اکنون مدتی را صرف یادگیری نحوه برقراری ارتباط با افراد مختلف کنید. یادگیری نحوه برقراری ارتباط، نقش مهمی در ترفیع دارد. سرمایه گذاری بر روی این روابط اکنون به یکی از مهم ترین مهارت های هر فردی تبدیل شده است.

پیشنهاد میکنم بخوانید: مهارت های نرم در کسب و کار

انعطاف پذیرتر باشید

هنگامی که زمان ارتقای شما فرا می رسد، زمان جشن گرفتن نیز فرا می رسد اما ممکن است استرس خاص خود را نیز به همراه داشته باشد. بهتر است با کار بر روی توانایی های خود در زمینه مدیریت استرس و بهبود تعادل بین کار و زندگی، انعطاف پذیری خود را توسعه دهید. به مرور زمان کسب مهارت های لازم نتیجه خواهد داد.

هر طور که می توانید ارزش ایجاد کنید

باید در نظر داشته باشید که خلق ارزش یکی از مهم ترین مراحل دستیابی شما به موقعیت بهتر و بالاتر است. در جلسات و مذاکرات مشارکت داشته باشید تا از شما به عنوان فردی ارزشمند یاد شود. به دنبال راه هایی برای ساده سازی فرآیندها باشید تا بتوانید کارآمدتر باشید. زمان های آزاد خود را برای توسعه مجموعه مهارت ها یا پروژه هایی که شایسته توجه بیشتر شما هستند، سرمایه گذاری کنید.

به منظور تجزیه و تحلیل ارزش های پیشنهادی خود و سازمان، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد.

خلق ارزش در ترفیع رتبه

اشتباهاتی که برای رسیدن به ترفیع باید از آن ها اجتناب کنید

تلاش بیش از حد

وقتی برای ارتقای رتبه تلاش می کنید، طبیعی است که بخواهید بهترین عملکرد خود را داشته باشید. اما اگر ساعت های طولانی کار می کنید یا بیش از حد به پروژه ها متعهد می شوید، این استراتژی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. ممکن است در نهایت در کار مورد نظر دچار فرسودگی شوید یا آن کار را رها کنید. هیچ ترفیعی ارزش به خطر انداختن سلامت شما را ندارد.

رفتار جاه طلبانه

برای همه ی افراد موقعیت هایی برای موفقیت وجود دارد. اجازه ندهید جاه طلبی یا خود خواهی شما باعث شود طوری رفتار کنید که بعداً پشیمان شوید. نیازی نیست اعضای تیم خود را پایین بیاورید تا در مقایسه، بهتر به نظر برسید. بر این تمرکز کنید که چگونه می توانید به سایر اعضای تیم خود کمک کنید.

درخواست برای نقش های نامناسب

اگر واقعاً از نقش فعلی خود خسته شده اید، ممکن است فکر کنید هر شغل دیگری مناسب شما خواهد بود. در حالی که تمایل به تغییر قابل درک است، شما باید فقط برای موقعیت هایی درخواست کنید که واقعاً به آن ها علاقه دارید یا در آن ها مهارت دارید.

پس از کسب مهارت های لازم در زمینه ی بیزینس کوچینگ ، خواهید توانست احتمال موفقیت خود را مبنی بر ارتقای شغلی افزایش دهید.

هنگام بحث در مورد ارتقای شغلی، نکات کلیدی بالا را یادداشت کنید و به خاطر بسپارید و بدانید که چرا شما شایسته آن هستید. دلیلی برای اینکه چرا بهترین نامزد برای ترفیع رتبه خواهید بود را مطرح کنید. اگر کارهای لازم را انجام داده‌اید و مهارت های کافی را کسب کرده اید، با اعتماد به نفس با رئیس خود صحبت کنید. تجربه، اخلاق کاری و دانش شما در سازمان دارایی های ارزشمندی هستند و زمانی که موفقیت مهمی را کسب کردید به راحتی می توانید درخواست ترفیع رتبه یا افزایش حقوق کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید