چگونه از کسب و کار کوچک خود محافظت کنیم؟

حفاظت از کسب و کار کوچک

بیشتر کسب و کارهای کوچک با ایده های ساده شروع می شوند و به دلیل انگیزه و اشتیاق کارآفرینانه صاحبانشان به شرکت های موفق تبدیل می شوند.

همانطور که کسب و کار کوچک شما موفق تر می شود، آسیب پذیرتر نیز می شود. فاجعه های بالقوه زیادی وجود دارند که می توانند به کسب و کار شما آسیب برسانند، و شما باید آماده باشید تا با رشد خود از خود دفاع کنید. با آماده بودن و هوشیاری در مورد استراتژی های پیشگیری، از کسب و کار کوچک خود در برابر تهدیدات تکنولوژیکی و مالی و همچنین تهدیدات برای شهرت آن محافظت کنید.

در این مقاله که یکی از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است کامل برای شما توضیح خواهیم داد که چطور کسب و کار کوچک خود را حفظ کنید و آن را رشد دهید. پس تا انتهای این مقاله با ما باشید.

تهدیدات مالی کسب و کار کوچک

حفاظت در برابر تهدیدات مالی

از کسب و کار کوچک خود در برابر دعاوی حقوقی احتمالی محافظت کنید. دعاوی حقوقی می تواند گران باشد، حتی اگر مطمئن باشید که برنده خواهید شد. شما همچنان باید برای وکالت حقوقی هزینه کنید و زمان زیادی را برای دفاع از شرکت خود صرف کنید.

مراقب اعمال و گفتار خود باشید.

از تجارت با افرادی که به رفتارهای ناجوانمردانه شهرت دارند و دست به اقدامات تجاری مشکوک می زنند خودداری کنید.

مراقب تضاد منافع باشید.

از موقعیت هایی که ممکن است مشکوک تلقی شوند نیز اجتناب کنید.

کسب و کار کوچک خود را بیمه کنید.

مطمئن شوید که به اندازه کافی بیمه مسئولیت دارید و اگر تحت هیئت مدیره فعالیت می کنید، پوشش های اضافی مانند بیمه خطاها و اشتباهات یا بیمه نامه مدیران را در نظر بگیرید.

توانایی خود را برای مقاومت در برابر یک فاجعه ارزیابی کنید.

یک فاجعه غیرمنتظره مانند آتش سوزی یا طوفان می تواند کسب و کار شما را نابود کند و شما را بدون درآمد یا برنامه ای برای بازسازی رها کند.

با نماینده بیمه خود در مورد آنچه برای کسب و کار کوچک شما مناسب است صحبت کنید. هر کسب و کاری نیازهای متفاوتی دارد.

یک طرح بحران تهیه کنید.

اگر فاجعه رخ دهد، شما و کارمندانتان باید دقیقاً بدانید که چه کاری انجام دهید. برنامه هایی را برای هر موجودی، فناوری و نحوه ارتباط با مشتریان خود در نظر بگیرید.

مراقب پول نقد و سود خود باشید.

برای جلوگیری از سرقت یا از دست دادن سودی که به سختی به دست آورده اید، چک و مدارک و سایر کنترل ها را در محل خود نگه دارید.

مراقب باشید چه کسی را استخدام می کنید. بررسی پیشینه انجام دهید و همه کارمندان و مشاوران را بررسی کنید، به ویژه آنهایی که به امور مالی شرکت دسترسی دارند.

حداقل هر سه ماه یکبار وضعیت مالی کسب و کار خود را بررسی کنید.

نظارت به پرداخت به موقع مشتریان.

انتظار برای پرداخت ها می تواند باعث مشکلات جریان نقدی شود. اصرار بر پرداخت خدمات و کالاها در مدت زمان معقول مانند 30 روز.

پیشنهاد میکنم این مقاله را بخوانید : تاثیر مدل قیمت گذاری کاتلر برای بررسی امور مالی

با یک وکیل مالیاتی یا مشاور مالی خوب کار کنید.

مشاغل کوچک واجد شرایط بسیاری از معافیت های مالیاتی هستند. مطمئن شوید که از همه آنها استفاده می کنید. حتی می توانید از یک مشاور کسب و کار که مهارت های مالی و حقوقی هم داشته باشد استفاده کنید تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در عین حال به بهترین نحو از کسب و کار کوچک خود محافظت کنید. برای این امر می توانید با ما در ارتباط باشید.

حفاظت از کسب و کار کوچک در برابر تهدیدات فناوری

حفاظت از کسب و کار کوچک در برابر تهدیدات فناوری

جرایم سایبری و آسیب پذیری شرکت خود را درک کنید.

هکرها معمولاً مشاغل کوچک را هدف قرار می دهند زیرا آنها از امنیت رایانه ای کمتری نسبت به شرکت های بزرگ برخوردار هستند.

تمام داده ها و مالکیت معنوی خود را محافظت کنید. از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید و یک فایروال برای شبکه خود نصب کنید.

یک کارشناس فناوری اطلاعات را برای ارزیابی ریسک و توصیه اقدامات اضافی استخدام کنید.

نقض داده ها می تواند برای کسب و کار کوچک شما مضر باشد، به خصوص اگر یک هکر بتواند به اطلاعات مالی شما یا مشتریان شما دسترسی داشته باشد.

تهدید شهرت کسب و کار کوچک شما

محافظت در برابر تهدیدات شهرت شما

از رسانه های اجتماعی درست استفاده کنید.

در حالی که اکثر مشاغل کوچک می توانند از صفحات فیس بوک، اینستاگرام و نمایه های توییتر بهره ببرند، به یاد داشته باشید که گفتگوی دیجیتال می تواند شامل افرادی شود که از کسب و کار شما ناراضی هستند.

از مکالمات آنلاین برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنید و از مشتریان خود دعوت کنید تا درباره آنچه که در مورد کار با شما دوست دارند صحبت کنند.

نسبت به نظرات منفی بیش از حد واکنش نشان ندهید. حذف هر چیزی که به کسب و کار کوچک شما نور نامطلوب می اندازد ممکن است به شهرت شما آسیب بیشتری وارد کند. شما می خواهید شفاف باشید. از یک مشتری معتمد یا شریک حمایتی بخواهید که به هر گونه حمله علیه کسب و کار شما با یک داستان یا گواهی مثبت پاسخ دهد.

این مقاله میتواند برای شما مفید باشد : مدیریت منابع انسانی در سازمان های کوچک

یک طرح ارتباطی بحران تهیه کنید.

اگر اتفاقی می افتد که می تواند به اعتبار شما آسیب برساند، باید آماده باشید. برنامه ای برای پاسخگویی به مشتریان، رسانه ها و سایر ذینفعان تهیه کنید.

همکاری با یک متخصص روابط عمومی را در نظر بگیرید. نگه داشتن یک تیم روابط عمومی ممکن است برای کسب و کار کوچک شما بسیار دشوار باشد. با این حال، با متخصصان روابط عمومی در مورد استفاده از خدمات آنها بر اساس هر پروژه صحبت کنید.

در مورد تهدیدات مختلفی که کسب و کارهای کوچک باید از آنها آگاه باشند، به روز باشید و برای جلوگیری یا رفع هر کدام برنامه ای داشته باشید.

محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای با داشتن مهارت های مالی و حقوقی و همچنین تیم کامل دیجیتال مارکتینگ می تواند در کنار کسب و کار کوچک شما باشد تا به زودی تبدیل به برندی قوی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید