نقش بیمه در کسب و کار

بیمه به عنوان فرآیندی برای حفظ منافع کارمندان و جلوگیری از ضرر نامیده می شود و به عنوان یک وسیله برای کاهش یا حذف خطرات جانی و مالی توصیف می شود.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی نقش بیمه در کسب و کار و مزایای آن می پردازیم.

بیمه نوعی مدیریت ریسک است که عمدتاً برای محافظت در برابر خطرات مالی احتمالی استفاده می شود.

بیمه، احتمالاً یکی از بزرگترین ارزش هایی است که در اکثر کسب و کارها نقش مهمی را ایفا می کند. رویدادهای مخربی مانند بلایای طبیعی می توانند به تنهایی و به سرعت و بدون هیچ گونه هشدار قبلی، یک کسب و کار را به نابودی برسانند. بیمه می تواند به طور موثر آسیب های ناشی از این رویدادهای پیش بینی نشده را به حداقل برساند و در برخی موارد نیز می تواند منجر به نجات سازمان شود.

برخی از مزایای بیمه:

ضررهای مالی کاهش می یابند

در دنیای تجارت با کمی سستی یا سهل انگاری ممکن است کل فرآیند ها و استراتژی ها به خاکستر تبدیل شوند. حادثه های احتمالی ممکن است نابود گر کسب و کار باشند. راه اندازی دوباره آن یا جبران بخشی از ضررهای آن فقط با کمک بیمه امکان پذیر است و در صورت نبود آن، اعتبار آن کسب و کار به حداقل می رسد و پس از آن هیچ کس دوست ندارد مبلغ هنگفتی را در تجارت یا صنعت شکست خورده سرمایه گذاری کند. با تهیه بیمه نامه می توانید از درآمد خود مطمئن باشید زیرا بیمه گر در زمان فوت نیز مبلغی را پرداخت می کند.

همچنین صاحب یک کسب و کار ممکن است در معرض حوادث غیرمترقبه ای که زیان زیادی به همراه دارد، باشد. برای رویارویی با چنین شرایطی می توان بیمه نامه ای اتخاذ کرد.

کارایی کسب و کار افزایش می یابد

زمانی که صاحب یک کسب و کار از آسیب های احتمالی رهایی یابد، مطمئناً زمان زیادی را به توسعه تجارت خود اختصاص خواهد داد. کارمند یا صاحب کسب و کاری که تحت پوشش بیمه باشد، برای به حداکثر رساندن بهره وری خود تلاش بیشتری می کند. آسیب، تخریب یا ناپدید شدن اموال یا کالاها، ممکن است تاثیر منفی بر عملکرد و بهره وری افراد داشته باشد.

تداوم کسب و کار را افزایش می دهد

در هر کسب و کاری در صورت مرگ هر کدام از شرکا ممکن است روند کسب و کار متوقف شود. اگرچه شرکای بازمانده می توانند آن کسب و کار را مجدداً راه اندازی کنند اما از نظر اقتصادی متضرر خواهند شد. بیمه نامه ها وجوه کافی را در زمان فوت فراهم می کنند. هر یک از شرکا می توانند به میزان بهره خود در شرکت بیمه شوند و افراد تحت تکفل او در هنگام فوت شریک آن مبلغ را دریافت کنند. با کمک بیمه اموال، دارایی های کسب و کار در برابر بلایا یا ضررهای زیاد محافظت می شوند.

به منظور بهبود استراتژی ها و توسعه ی کسب و کار خود، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، در این مسیر شما را یاری خواهد کرد.

رفاه کارکنان را افزایش می دهد

رفاه کارمندان بر عهده کارفرما می باشد. در صورت نیاز به بیمه، می توان از آن برای تأمین رفاه دوران از کارافتادگی و بازنشستگی نیز استفاده کرد. حق بیمه کارمندان عموماً توسط کارفرما پرداخت می شود. كاركنان در صورتي كه از مزاياي فوق اطمينان پيدا كنند حداكثر ظرفيت خود را براي تكميل وظایف خود اختصاص خواهند داد. با کمک چنین طرح هایی می توان به راحتی درگیری بین کارمندان و کارفرمایان را به حداقل رساند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه کنید: سیستم سازی و بهره وری بالای کارمندان

هزینه های پزشکی را پوشش می دهد

هر کسی ممکن است به طور غیرمنتظره قربانی یک بیماری جدی شود، به همین دلیل بیمه درمانی در تضمین سلامتی ضروری است. علاوه بر آن، افزایش هزینه های پزشکی نگران کننده است. بیمه درمانی یکی از بیمه نامه هایی است که هزینه انواع مختلف بیماری ها را پوشش می دهد.

رشد اقتصادی را افزایش می دهد

بیمه نقش بسیار قابل توجهی در رشد اقتصاد ایفا می کند. بیمه سرمایه انباشته را به سرمایه گذاری مولد تبدیل می کند. بیمه باعث کاهش ضرر، ثبات مالی و ترویج فعالیت های تجاری و بازرگانی می شود که منجر به رشد و توسعه اقتصادی می شود. بنابراین، آن، نقش مهمی در رشد پایدار یک اقتصاد دارد.

نقش بیمه در رشد اقتصادی

منابع مالی بلند مدت ایجاد می کند

با توجه به ماهیت بلند مدت آن، این وجوه در ساخت زیر ساخت ها، مانند جاده ها، بنادر، نیرو گاه ها و سد ها سرمایه گذاری می شوند. بدین ترتیب فرصت های شغلی با سرمایه گذاری های کلان افزایش می یابد و منجر به تشکیل سرمایه و رشد اقتصادی می شوند.

بنابراین، دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم پر از ناپایداری و خطرات است. افراد، خانواده ها، مشاغل، اموال و دارایی ها در معرض انواع مختلفی از خطرات هستند. اینها شامل خطرات جانی، سلامتی، اموال و غیره است.

در حالی که نمی توان از وقوع رویدادهای ناخواسته جلوگیری کرد، سازمان بیمه خدماتی را ارائه کرده که افراد و کسب و کار ها را در برابر چنین زیان هایی با جبران منابع مالی محافظت می کند.

بسیاری از مدیران و کارفرمایان موظفند کارمندان خود را بیمه کنند و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنند. کسب مهارت های بیزینس کوچینگ نیز اطلاعات زیادی در زمینه های حقوقی کسب و کار به شما ارائه می دهد.

بخشی از آن مربوط به بیمه بیکاری می باشد تا کارمند در صورتی که شغل و موقعیت خود را از دست دهد، می تواند از مزایای آن استفاده کند.

سپس مدیران و صاحبین کسب و کار، پس از مشخص کردن حقوق کارمند خود، باید در پرداخت بیمه کارمندان هر چه سریع تر اقدام کنند.

کارفرما یا مدیر باید ورود کارمندان جدید و ترک کارمندان قبلی را به سازمان تامین اجتماعی اعلام کند و این تغییرات را در فهرست خود ثبت کند.

در اول یا آخر هر ماه نیز باید این موارد محاسبه و بررسی شوند.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر روش های انگیزه در کارمندان و افزایش بهره وری هستید، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید