مدیریت کسب و کار با شیوه های اصولی

قدم گذاشتن در نقش یک صاحب کسب و کار و برخورد با کارمندان به آن آسانی که به نظر می رسد نیست.

اکنون وظیفه شماست که به کارمندان انگیزه دهید تا بهترین تلاش خود را انجام دهند، در مورد کارهای روزمره تصمیمات سخت را بگیرند و شرکت را به سمت آینده ای موفق هدایت کنند و همه این ها از طریق مدیریت کسب و کار که در حوزه اختیار شما است امکان پذیر است.

می توانید احساس کنید که شما باید در همه امور متخصص باشید. اینجا جایی است که شما شروع می کنید. این روش های برتر در مدیریت را دنبال کنید تا بتوانید اعضای تیم خود را هدایت کنید.

کارمندان خود را درگیر کنید

مطالعات نشان داده است که 68٪ از کارکنان از کار خود جدا هستند. این بدان معناست که موفقیت شرکت برای آن ها مهم نیست. این کارمندان شرکت را متضرر می کنند و پتانسیل رشد شما را محدود می کنند.

اگر می خواهید به عنوان یک رهبر از قالب خارج شوید، کارمندان خود را درگیر کنید. دریابید که چه چیزهایی به آنها انگیزه می دهد و چه چیزی اهداف شغلی آن ها را تحریک می کند. با هیجان زده کردن آن ها از کارشان، می توانید تجارت خود را با موفقیت پیش ببرید.

به سازمان خود نگاه کنید تا ببینید کدام سیاست ها می توانند انعطاف پذیرتر باشند. چند تغییر کوچک برای افزایش آزادی کارمندان شما می تواند زندگی کاری آن ها را بهتر کند و بهره وری را بهبود بخشد. بعلاوه، به این معنی است که شما زمان کمتری را برای مدیریت فرآیندها و ساعات کاری کارمندان صرف خواهید کرد.

راهنمایی  با مثال

کمترین هدایت این است که به کارمندان خود بگویید چه کاری انجام دهند و بیشتر آن ها را در کارشان راهنمایی کنید. اگر به اعضای تیم خود نشان دهید که چقدر سخت کار می کنید و به کاری که انجام می دهید اهمیت می دهید، اخلاق کاری شما ممکن است مسری باشد.

نه تنها باید برای ایجاد انگیزه در اعضای تیم خود مثال بزنید بلکه می توانید برای آموزش آنها نیز این کار را انجام دهید. به کارمندان خود فرصت دهید تا از طریق شما مهارت های جدیدی را برای هدایت یا یادگیری کسب کنند. آنها از فرصت های رشد قدردانی خواهند کرد و شما می توانید پرسنل مقاوم تری تربیت کنید.

یک سبک مدیریتی آگاهانه ایجاد کنید

سبک مدیریتی آگاهانه به این معنی است که اعضای تیم شما احساس راحتی می کنند با سوالات و نگرانی ها به سراغ شما بیایند و بدانند که کمک شما گره گشای حل موانع است. این بدان معناست که شما نسبت به ایده های جدید و روش های انجام کارهایی که کارمندانتان ارائه می دهند آگاه هستید.

این نشان می دهد که شما ابزاری هستید که به آنها کمک کنید تا کارهایشان را بهتر انجام دهند، نه اینکه تنها یک مجری برای حفظ وضع موجود باشید.

پذیرفتن یک سبک مدیریتی آگاهانه می تواند با باز نگه داشتن درب منزل شما شروع شود و یا اینکه به کارمندان خود اجازه دهید در صورت نیاز به شما دسترسی داشته باشند. شما با اجرای ایده هایی بر اساس آنچه کارمندانتان آن ها را بهترین فکر می دانند و در نظر گرفتن گزینه های مختلف قبل از تصمیم گیری، نشان می دهید که سبک رهبری آگاهانه دارید. این به تیم شما این قدرت را می دهد تا بهترین گزینه های ممکن را انتخاب کند.

سیستم پاداش داشته باشید

پاداش دادن به کارمندان شما فقط چند دقیقه طول می کشد، اما این می تواند تأثیر زیادی در عملکرد آنها داشته باشد. یک ایمیل سریع ارسال کنید و از کسی برای کارش تشکر کنید یا افرادی را برای ناهار بیرون ببرید تا به آن ها برای رسیدن به هدف پاداش دهید. این نشان می دهد که شما نه تنها به مشکلات و نقص های درون تیمی بلکه به کار خوبی که کارمندان ارشد شما انجام می دهند نیز توجه می کنید.

بر سادگی تمرکز کنید

اغلب اوقات، شرکت ها چند هدف اصلی کسب و کار را ارائه می دهند و از مدیریت انتظار دارند که این ایده ها را در خط تولید شرکت ارائه دهد. در جایی از مسیر، این ایده ها گم می شوند. به عنوان یک مالک کسب و کار، می توانید تعیین کنید که اهداف شرکت شما به چه عملی تبدیل می شود. شما می توانید سادگی را در کل شرکت حفظ کنید، بنابراین حتی جدیدترین کارمندان سطح ابتدایی نیز می توانند این برنامه ها را دنبال کنند.

یک مأموریت و استراتژی روشن را ابلاغ کنید

چرا کارمندان شما باید سخت کار کنند؟ چرا آنها باید به کار خود اهمیت دهند؟ یکی از مهمترین اقدامات مدیریتی انتقال مأموریت شرکت و متمرکز نگه داشتن اعضای تیم خود بر روی تصویر کلی اهداف است.

بدون رسالت و استراتژی مشخص، کارمندان شما احتمالاً دست و پا می زنند و انگیزه خود را از دست می دهند. آنها ممکن است از کار بی بهره شوند و تصمیم به ترک شرکت شما بگیرند. کارکنان خود را از کارهایی که باید انجام دهند و تأثیری که می توانند بر صنعت شما بگذارند آگاه کنید.

طوفان فکری برگزار کنید

جلسات منظم طوفان فکری می تواند به شما در گوش دادن و همچنین گفتگو با اعضای تیم کمک کند. آنها به کارمندان شما فضایی برای رسیدگی به نگرانی ها و ارائه ایده ها می دهند. به عنوان مثال، ممکن است یکی از کارمندان شما ایده ای در مورد چگونگی ارائه بهتر خدمات به مشتریان شرکت شما داشته باشد. اگر برای گوش دادن به این ایده ها وقت اختصاص ندهید، هرگز آنها نمایان نخواهند شد. این جلسات همچنین می تواند برای ایجاد اعتماد به توانایی رهبری شما با کارمندان استفاده شود.

پیشنهاد می کنم بخوانید: طوفان فکری برگزار کنید

فرهنگ استقبال از نوآوری را حفظ کنید

به کارمندان خود اجازه دهید چیزهای جدید را امتحان کنند و ایده های جدید را کشف کنند نوآوری همه چیز درمورد آزمایش و کاوش در موارد ممکن است. شرکت هایی که فرهنگ نوآوری ایجاد می کنند می توانند نشان دهند که تا چه اندازه به روندهای مدرن پایبند هستند.

وقتی کارمندان در یک محل کار نوآورانه کار می کنند، از اینکه با مشکل روبرو می شوند احساس راحتی می کنند. آنها راه حل هایی می یابند و برای آزمایش آنها از شما اجازه می گیرند. بار به عنوان مدیر از دوش شما خارج می شود زیرا مجبور نیستید مشکلات را خودتان حل کنید. همه سود می برند.

شفافیت داشته باشید

تیم شما نمی تواند پیشرفت کند اگر نداند شما از او چه انتظاری دارید و نتوانید مدیریت کسب و کار را در دست داشته باشید. با تنظیم معیارهای مشخص با شاخص های کلیدی عملکرد  (KPI)، کارمندان شما می توانند در جهت اهداف روشن کار کنند. به علاوه، اگر هر تیمی گام های کوچکی برای پیشرفت بردارد، در کل این شرکت به عملکرد بهتر خود ادامه می دهد. این امر از شرکت های بزرگ مربوط به دهه ها تا کسب و کارهای کوچک که تازه در سال جاری افتتاح شده اند مربوط می شود.

این جمله در تجارت وجود دارد که کارمندان شغل را ترک نمی کنند، آنها مدیران را ترک می کنند. این بدان معنی است که اعضای تیم ممکن است کاری را که انجام می دهند دوست داشته باشند، اما یک مدیر بد می تواند آنها را از یک شرکت دور کند.

با این حال، با پیروی از این بهترین شیوه های مدیریت کسب و کار، می توانید از این گردش مخوف جلوگیری کرده و تیمی از کارکنان را ایجاد کنید که با هم پیشرفت می کنند.

در این سایت که متعلق به محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای است شما می توانید آموزش های بسیاری برای مدیریت بهتر کسب و کارتان ببینید.

اگر هر سوال یا ابهامی داشتید خوشحال میشیم با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید