ویژگی های اصلی مدیران موفق

مدیران موفق، که ما آن ها را به عنوان کسانی معرفی می کنیم که سهم مثبتی در عملکرد سازمان خود دارند، رفتارهای مشترک رهبری دارند.

این ویژگی ها صرف نظر از نوع یا اندازه سازمانی که مدیران در آن کار می کنند، یکسان هستند.

پنج مورد از رفتارهای رهبر که یک تغییر واقعی و بزرگ ایجاد می کنند عبارت است از:

1- در مورد چگونگی رسیدن به وضعیت ایده آل برنامه روشنی داشته باشید.

مدیر در ذهن خود چشم انداز و برنامه های لازم برای انجام کارها را دارد، اما اینکه این موارد به گونه ای ابلاغ شود که تیم زیر مجموعه آن ها را درک کند، مسئله دیگری است. اگر اعضای تیم بدانند که می خواهند به چه چیزی برسند و برنامه ریزی برای رسیدن به اهدافشان داشته باشند، درک این موضوع به ایجاد اعتماد و تعهد کمک می کند.

2- به منظور شناخت بیشتر برای افرادی که به موفقیت می رسند وقت بگذارید.

مدیران خوب می دانند که اگراعضای تیمشان دردستیابی به چشم اندازها و اهداف مشغول باشند، وقت، توجه و قدردانی واقعی از آن ها لازم است. داشتن رفتار مناسب با مردم نه به عنوان  “عنصر قابل استفاده ”  بلکه به عنوان افرادی با ارزش و مهم که ستایش صمیمانه و به موقع از آن ها مهم است. شناخت شخصیت برای عزت نفس اعضای تیم شما عالی است و یک فضای کاری مثبت ایجاد می کند که در آن عملکرد خوب شکوفا می شود.

3- تیم را در تصمیم گیری ها مشارکت دهید.

وقتی ایده ها و پیشنهادات از طرف تیم وهمچنین از طرف شمای مدیرجمع و حاصل می شود، تصمیمات بهتری گرفته می شود. این امر مستلزم ارتقای ارتباطات دو طرفه واقعی است. با این حال، اغلب اوقات ارتباطات دو طرفه مشکل ساز می شوند. گاهی اوقات این مشارکت کاملاً متوقف می شود و ارتباطات فقط به تحمیل یک طرفه و از بالا به پایین تبدیل می شود. این مسئله روی تیم تأثیر منفی می گذارد، مخصوصاً در مواردی که تصمیمات گرفته شده مستقیماً روی تیم تأثیر بگذارد. با گوش ندادن یا عمل نکردن به پیشنهادات و ایده های اعضای تیم به آن ها نشان می دهید که به آن ها اعتماد ندارید یا برای آن ها ارزش قائل نیستید. این عدم اعتماد منجر به ضعف روابط مدیر / کارمند و کلیه  مسائل منفی این امر می شود.

4- افراد مناسب را انتخاب و استخدام کنید.

هنگامی که یک عضو جدید نه تنها به دلیل مهارت و دانش، بلکه به دلیل تناسب فرهنگی توسط کارفرما جذب می شود، در این صورت تیم عملکرد بهتری خواهد داشت. هنگامی که در تیم استخدام می شود، یک مدیر خوب تضمین می کند که بار کار به طور موثر تفویض می شود تا اعضای تیم نه کم کار کنند و نه بیش از حد کار کنند.

پیشنهاد می کنم بخوانید: اثر هاله ای و سایر توهمات مدیریتی

5- راه رفتنی را باید بروید.

موثرترین رفتار رهبری انجام همان کاری است که وعده داده اید که قرار است انجام دهید. با انجام وعده هایی که داده اید و با هدایت تیم خود از طریق الگوی شخصی که توسط شما ارائه شده به حفظ استانداردهای بالا کمک می کنید. داشتن یک رهبرسازگار و قابل پیش بینی نیز برای افراد مهم است. چنین رهبری به مردم کمک می کند تا بهترین تلاش خود را برای تیم بکنند.

این پنج رفتار بالا برای تسلط همه مدیران مهم است. 61٪ تفاوت عملکرد در سازمان هایی که مدیران ارشد آن ها دراین پنج حوزه فعالیت نمیکنند، وجود دارد. خبر خوب این است که این مهارت های مدیریت اجرایی قابل یادگیری و توسعه هستند!

شما هم می توانید جز مدیران موفق باشید

10 رفتار برتر که منجر به عملکردهای بالا می شوند

1- مربیگری

این مورد شامل استراتژی های مربیگری مانند ارائه بازخورد و آموزش، مشاوره، نقش آفرینی و ارائه فرصت های آموزشی است. بهترین روش، برگزاری جلسات منظم است.

2- ارتباط

پیگیری ارتباط بسیارارزشمند است. رفتارهای مهم دراین عنوان شامل به اشتراک گذاشتن اطلاعات، ارائه زمینه، توضیح دلایل اقدامات شخصی و شرکتی و گوش دادن فعال است.

این مقاله را از دست ندهید: زبان بدن اکسیر موفقیت برای مدیران

3- فروش عمده

در وهله سوم، بازنشستگان گزارش می دهند که مدیران فروش خوب می توانند رهبران فروش خوبی هم شوند. این مدیران شیوه های فروش خوبی را به نمایش می گذارند، استراتژی های فروش خوبی ایجاد می کنند، به حساب هایی که مشکل دارند رسیدگی می کنند، معاملات را انجام می دهند و به راه اندازی کسب و کار جدید کمک می کنند.

4- ایجاد انگیزه

تکرار در فروش به ما می گوید که مدیران فروش خوب مدیرانی هستند که انگیزه های موثری دارند. این مدیران تمجید و تشویق می کنند و محیطی را ایجاد می کنند که نمایندگان بخواهند تا همه ی تلاش خود را انجام دهند.

5- همکاری

رفتارهایی که برای ایجاد همکاری و افزایش ارتباط بین نمایندگان و مدیران انجام می شوند، پنجمین موضوعی است که اغلب ذکر شده است. در اینجا، درباره ارزش مدیرانی صحبت می کنیم که به ایده های جدید نگاه باز دارند، تیم را در تصمیم گیری ها مشارکت می دهند، با مشکلات سازگاری دارند و کار تیمی را تقویت می کنند.

6- ایجاد ارتباطات بین فردی

برطبق گزارشات، نمایندگان، مدیران فروشی می خواهند که شخصاً و به طور حرفه ای کارهای روزانه خود را گسترش دهند.

7- ارائه اتوماسیون

درمرحله ی بعدی، نمایندگان به ما می گویند که خود مختاری مهم است. مدیران فروش که در این امر سرآمد هستند، می توانند با انجام دادن کارها به صورت خودکار و درج اطلاعات خریداران امکان مکاتبه کردن را افزایش دهند.

8- داشتن اطلاعات در صنعت و محصول

داشتن اطلاعات در مورد صنعت خود نیزمهم است. نمایندگان ارزش مدیرانی را می دانند که از صنعت خاص خود و یا محصولات فروخته شده آگاهی دارند.

9- به اشتراک گذاری خلاقیت و بینش

رفتارهایی هستند که ازنظرمدیر، منبعی برای تولید ایده های جدید یا حل مسئله هستند. پاسخ ها در اینجا شامل تفکر خارج از چارچوب، داشتن ایده های خوب، خلاقیت، بازی در نقش نقطه مقابل، یا ارائه دیدگاه تازه به وضعیت موجود است.

10-  به نیازهای مشتری آگاه شوید

تکمیل لیست، موضوعی است شامل رفتارهایی که نشان می دهد مدیر کاملاً از نیازهای مشتری آگاه است و یا از رضایت مشتری نگران است.

برای رهبران فروش، ساعات کاری در روز اغلب برای رسیدن به موفقیت و خواسته های آن ها کافی نیست.

این نه تنها می تواند به عنوان یک راهنما برای شناسایی نقاط قوت و ضعف باشد بلکه می تواند به عنوان راهنمای اولویت بندی کارهای آموزشی و توسعه ای نیز به کار گرفته شود. این داده ها به ما می گوید که چه مواردی مهم است یا چگونه اندازه گیری کنیم.

هر کسب و کار 2 بال دارد که بال مهم و اساسی آن بال مدیریت کسب و کار هست و شما باید خودتان را در این بال تقویت کنید. برای یادگیری مهارت های مدیریتی می توانید با ما در ارتباط باشید تا محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای در کنار شما قرار بگیرد و مهارت های مدیریتی را گام به گام به شما آموزش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید