سبد خرید 0
  • 09120578995
  • SOLTANGROUPS@GMAIL.COM

وبلاگ

مشاغل استرس زا در جهان

دلیل نگرانی و اضطراب بیشتر مردم ناشی از مشاغل استرس زا می باشد.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی انواع مشاغل استرس زا می پردازیم.

مطمئناً هر شغلی سهمی از استرس دارد، اما برخی از مشاغل از میزان استرس بیش از حدی برخوردار هستند. اگر می خواهید یک تعادل دلپذیر بین کار و زندگی خود برقرار کنید، بایستی از این مشاغل استرس زا دوری کنید.

انواع مختلفی از استرس وجود دارند. بسیاری بر این باورند که مقدار کمی استرس برای عملکرد بهتر، موثر است، در حالی که استرس بیش از حد برای کار و سلامت شما مضر می باشد، اما کار سخت را نباید با استرس ناشی از کار زیاد یا سایر مسائل جدی مرتبط با محل کار اشتباه گرفت.

چه چیزی یک شغل را استرس زا می کند؟

استرس شغلی می تواند ناشی از ضرب الاجل های بیش از حد، ترس از دست دادن شغل یا رقابت با سایر همکاران برای فروش باشد. همچنین استرس زیادی در مشاغل فیزیکی یا مشاغلی که فرد باید جان خود را به خطر بیندازد، وجود دارد. مشاغل دیگر مانند مشاوره و مددکاری اجتماعی، افراد را ملزم به شریک شدن در رنج عاطفی دیگران می کند که می تواند مقدار قابل توجهی استرس عاطفی را نیز ایجاد کند.

پیشنهاد می کنم بخوانید: استرس خود را شکست بده

اگر علاقه مند به هر کدام از مشاغل زیر هستید، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، راهکار هایی را به منظور جلوگیری از استرس بیشتر، ارائه می دهد.

 در لیست زیر تعدادی از این مشاغل استرس زا را بررسی می کنیم:

1- دستیار شخصی

نقش دستیار شخصی به دلیل تعداد زیادی از وظایف اداری که باید مدیریت کند، بسیار استرس زا است. در چنین شرایطی شما مسئول انجام بسیاری از کارها (از جمله کارهای شخصی) برای رئیس خود خواهید بود و زمان کمی برای استراحت خواهید داشت.

2- درمانگر و مشاور ازدواج و خانواده

بازگرداندن هارمونی و کمک به زوج ها برای حل اختلافات، می تواند یک کار بسیار استرس زا باشد. وقتی تنش ها شروع به افزایش می کنند، این مسئولیت شماست که  موقعیت پیش آمده را به بهترین نحو ممکن، کنترل کنید.

3- تحلیلگر مالی

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://soltangroupcoach.com/?p=8542
چت واتساپ
سلطان گروپ
سلام
چطور میتونم بهت کمک کنم؟