صداقت در کار یک اولویته

صداقت در کار

صادق بودن همیشه ساده ترین کار نیست اما اغلب کار درست و مهم است، به خصوص در محل کار.

صداقت چیزی است که همه ما فرض می کنیم یک امر ذاتی است. در دوران کودکی به ما گفتند که صداقت بهترین سیاست است. این فقط کار درستی است، درست است؟ اگرچه وقتی وارد دنیای واقعی می شویم، می فهمیم مواردی پیش می آید که تصمیمات تجاری با ارزشهای شخصی ما در تضاد است. بدون آنکه بدانیم، زندگی خود را به شکلی مغایر با ارزش هایمان اداره می کنیم.

چه از نظر شخصی و چه از نظر شغلی، شما وظیفه دارید صادق باشید. به ویژه هنگامی که انجام آن کار سختی است.

به عنوان یک رهبر تجارت، احتمالاً باید تماس های سخت زیادی برقرار کنید. در یک محیط خشن که نگران تیم و خط اصلی خود هستید، صداقت گاهی اوقات جای خود را به سود می رساند.

5 دلیل که صداقت در کار مهم است

اما وقتی سود به جای شفافیت انگیزه ما باشد، ما خطر از دست دادن همه چیز را داریم. چه اعتماد عمومی را از دست داده باشید و چه اعتماد به نفس کارمندان خود را از توانایی های خود سلب کنید، صادق نبودن با مشتریان می تواند به میزان قابل توجهی در درآمد شما آسیب برساند. ممکن است به نظر برسد که بچه های خوب آخرین نفر هستند، اما در حقیقت، صداقت در دنیای تجارت جایگاهی دارد. هنگامی که متعهد می شوید روی صداقت در کار تمرکز کنید، خواهید دید که تجارت شما از پنج طریق بهبود می یابد:

صداقت، صداقت را به وجود می آورد

رهبران مسئول ایجاد فرهنگی هستند که می خواهند ببینند. این بدان معنی است که اگر می خواهید کارمندانتان صادق باشند باید صادق باشید. به عنوان رهبر، شما کسانی هستید که فرهنگ شرکت خود را تنظیم می کنید. همه تغییرات از خودتان شروع می شود.

“فرهنگ صداقت” تنها به گفتن نیست. این یک نتیجه واقعی و ملموس از رهبری صادقانه است که بر نحوه رفتار کارکنان در محل کار تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، کارمندان شما ارزیابی عملکرد را به عنوان انتقاد از کار خود تلقی می کنند و اما باید آنها را فرصتی برای دریافت بازخورد صریح برای بهبود بدانند. آنها همچنین ممکن است دیگر احساس نیاز به گفتن دروغهای حتی سفید یا به قول خودمان مصلحتی نکنند.

من اعتقاد راسخ دارم که صداقت منجر به ایجاد کارکنان با انگیزه و با اشتیاق بیشتر می شود که ارزش بیشتری ارائه می دهند.

نگرانی های نظارتی را به حداقل می رساند

در سال 2016 ، ناظران صنعت کشف کردند که کارمندان شرکتی در حال ایجاد حساب های جعلی مشتری بوده اند. بدیهی است که کارمندان در یک محیط غیر صادقانه کار می کردند.

صداقت قطعاً به معنای انجام کار صحیح است، اما همچنین به این معنی است که کمتر درگیر مقررات نظارتی خواهید بود. اگر از ابتدا با یکپارچگی کار می کنید، لازم نیست نگران اصلاح قوانین باشید.

این امر همچنین شامل افترا و تبلیغات دروغین می شود. با ارتقا تجارت خود به روشی که بر ارزشهای اصلی آن باقی بماند، از از دست دادن اعتماد عمومی و یا قرار گرفتن در لیست بدهای مشتریان خودداری کنید. اگر صادق باشید، به یاد آوردن آنچه گفتید نه تنها آسان تر است، بلکه می توانید میلیون ها تومان صرفه جویی کند.

اعتماد مشتری را تقویت کنید

برای جلب اعتماد مشتریان، باید قابل اعتماد باشید. اعتماد یک شبه اتفاق نمی افتد اما هنگامی که خود را وقف یک تجارت صادقانه می کنید، مشتریان به شما اعتماد می کند. وقتی کار درستی انجام می دهید، مردم می خواهند با شما کار کنند. یافتن صداقت در این دنیا بسیار دشوار است، به ویژه از مشاغل تجاری و هنگامی که بتوانید محصولات، فرآیندها و مواد اولیه با کیفیت را با شفافیت جفت کنید، تغییر در نحوه درک عموم مردم از شرکت شما را مشاهده خواهید کرد.

ایده های بهتری ایجاد کنید

دروغ گفتن عادت دردناکی است. بعضی اوقات برای پوشاندن دروغ های قبلی مجبورید مرتباً دروغ بگویید. طاقت فرسا و استرس زا است. اگر دروغی را به تیم رهبری، کارمندان یا مشتریان خود ارائه می دهید، سرانجام احساس می کنید استرس حاصل شده بر کیفیت کار شما تأثیر می گذارد، که ممکن است باعث شود تجارت شما نتواند نوآوری داشته باشد، هیچ یک از این موارد خوب نیستند.

در عوض، فرهنگ صداقت می تواند تمام ایده های شما را در فضای باز قرار داده و یک محیط کار مشترک و راحت را پرورش دهد. وقتی کارمندان می بینند که می توانند ایده های خود را به طور آشکار و بدون قضاوت به اشتراک بگذارند، انگیزه آنها برای حل مسائل سخت تر و حل خلاقانه تر مشکلات است.

کاهش تعارضات

درگیری می تواند در واقع مفید باشد، اما در یک محیط غیر صادقانه درگیری های سمی و غیرمولد زیادی را مشاهده خواهید کرد. صداقت به كارمندان مجرايي براي ابراز نارضايتي خود مي دهد. به جای اینکه مجبور شوید اجازه دهید مسائل در زیر سطح بجوشد، می توانید همه چیز را بدون خطر مجازات در معرض دید قرار دهید. از همان ابتدا با ایجاد فرهنگ صداقت از نگرش های منفی، طغیان ها و درگیری های بین فردی جلوگیری کنید.

اهمیت صداقت در کار

5 نکته برای ایجاد فرهنگ صداقت

مشاغل، کارمندان و مشتریانشان با فرهنگ صداقت پیروز می شوند. اما چگونه می توان چیزی به اندازه فرهنگ انتزاعی به وجود آورد؟ هر شغل متفاوت است اما در اینجا پنج استراتژی وجود دارد که ما با موفقیت در تجارت خودمان استفاده کرده ایم:

قضاوت خود را کم کنید

انسانها برای قضاوت سخت گیر هستند. گرچه مطمئناً جای خود را دارد اما قضاوت صداقت را از بین می برد. اگر از کارمندان خود بازخورد صادقانه می خواهید، در یک جلسه طوفان فکری عقاید آنها را سرکوب نکنید. اگر کارمندان فکر کنند ایده های آنها را دوست ندارید، آنها به طور کامل اشتراک گذاری را متوقف می کنند و بسیاری از نوآوری های بالقوه را از دست خواهید داد.

اجازه ندهید خود را در منفی گرایی غرق کنید. رهبران صادق نکات منفی یا چالش های یک ایده را برطرف می کنند اما آنها قضاوت نمی کنند. آنها همچنین می دانند که هر ایده ای برنده نیست بلکه یک ایده طلایی می تواند از هر کسی در هر زمان حاصل شود. از کارمندان خود پشتیبانی کنید وقتی با ایده به شما مراجعه می کنند، حتی اگر نتیجه خوبی نداشته باشند.

سیستم های بازخورد ایجاد کنید

شما می خواهید کارمندان صادق باشند، اما آیا سیستم ها و فرایندهای مناسبی را برای صداقت تنظیم کرده اید؟ از این گذشته، حقیقت می تواند صدمه بزند.

ابتدا تیم خود را در مورد نحوه ارائه بازخورد مدیریت کنید. مهم است که همه اعضای تیم شما بدانند چگونه بدون ظالمانه بودن شفاف عمل کنند و وقتی مردم می فهمند چگونه بازخورد صادقانه ارائه دهند، دریافت بازخورد ها آسان تر است.

دوم، در دسترس تیم خود باشید. چه این به معنای ایجاد تک به تک باشد و چه ایجاد یک سیاست درب باز، اطمینان حاصل کنید که تیم شما به یکدیگر و به مدیریت دسترسی دارد.

این مقاله را از دست ندهید : تفاوت بین مدیریت و رهبری چیست و چرا باید فرق بين مدير و رهبر را بدانیم؟

سوم، سیستم های گزارشگیری ناشناس را در نظر بگیرید. من همیشه طرفدار گمنامی نیستم اما برای کارکنانی که احساس نمی کنند نام خود را به بخشی از بازخورد اضافه کنند، این می تواند مهم باشد.

چهارم، از راه اندازی کوچینگ برای کارمندان نترسید. در حالی که اکثر مردم این موارد را “ارزیابی انتقادی” می دانند، من از دریچه گفتگوی کوچ صادقانه به آنها نگاه می کنم. این وظیفه شما نیست که احساس بدی به کارمندان بدهید، این وظیفه شماست که به آنها کمک کنید تا از هر طریق ممکن پیشرفت کنند. روی آنچه که آنها به خوبی انجام می دهند و جایی که باید پیشرفت کنند تمرکز کنید. به آنها منابع، ایده ها و پشتیبانی بدهید تا آنها بدانند چگونه می توانند انتظارات شما را برآورده کنند.

طبق بازخورد صادقانه عمل کنید

آیا کارمند شما به شما گفته است که کاربران از ویژگی جدید محصول متنفر خواهند شد؟ یا آنها ذکر کردند که ابتکار تنوع شما برای افراد رنگین پوست به اندازه کافی دور نیست؟ مسئله هرچه باشد، اگر کارمندی بازخورد صادقانه ای به شما بده ، مهم است که آن را در نظر بگیرید.

در یک محیط صادقانه، افراد فقط اگر بدانند که شما بر اساس بازخورد آنها عمل خواهید کرد، آنچه را که احساس می کنند، می گویند. به عنوان یک رهبر، شما باید این اطلاعات را به کار بگیرید. این به معنای حداقل مکالمه در مورد نگرانی های کارمند و درخواست راه حل از آنها است.

بازخورد یک تیم قوی تر و یک تجارت قوی تر می سازد. بله، این بدان معناست که کارهای ناراحت کننده و سختی وجود دارد که باید انجام شود اما کار سخت به یک خط پایان قوی تر برای طولانی مدت تبدیل می شود.

صداقت یک فرهنگ سازمانی است

کارمندان را برای پذیرفتن خطاهایشان آماده کنید

دروغ گفتن برای کارمندان به ویژه هنگامی که اشتباه می کنند معمول است. هرچند بیشتر این اشتباهات نظارت صادقانه است و کلاهبرداری عمدی نیست. حتی در آن زمان، کارمندان می ترسند که شغل خود را از دست بدهند یا توسط رئیس خود مورد توبیخ قرار بگیرند، که ممکن است باعث شود آنها سعی کنند اشتباهات خود را بپوشانند.

با داشتن رهبری صادقانه، کارمندان قادر به اشتباه و یادگیری از آنها هستند. بنابراین به جای اینکه با تیم خود برای خطا برخورد کنید، یک گفتگوی آزاد داشته و سعی کنید ببینید چه اشتباهی رخ داده است.

به محض اینکه کارمندان متوجه شوند شکست خوردن مشکلی ندارد، نه تنها در کار احساس رضایت بیشتری خواهند کرد بلکه به اندازه کافی احساس حمایت می کنند تا ریسک های بزرگتری را بپذیرند.

پیشنهاد میکنم بخوانید : رهبری واقعا چه کسی است؟

با رفتار غیر صادقانه جدی برخورد کنید

متأسفانه، شما مقداری سیب بد خواهید داشت. وقتی صداقت برای تجارت شما یک ارزش اصلی است، باید همه را در مقابل این ارزش مسئول بدانید. این بدان معنی است که سیستم هایی برای مقابله با رفتار افرادی که صداقت ندارند در اختیار داشته باشید.

این را در اصول اجرایی کارمندان خود تعریف کنید. چه چیزی به عنوان رفتار غیر صادقانه واجد شرایط است؟ در چه مرحله ای عدم صداقت حکم به عمل می دهد؟ اکنون تصمیم بگیرید تا وقتی کارمندی خطاکار از خط عبور می کند، مورد غافلگیری قرار نگیرید.

صداقت واقعاً بهترین سیاست است. این آسان نیست و ممکن است هر از گاهی گزگز کند، اما وقتی این کار را درست انجام دهید، صداقت فضای کار بهتری ایجاد می کند و برند شما را برای موفقیت در بلندمدت موقعیت می بخشد.

همه چیز باید از شما شروع شود. از فرهنگی که می خواهید ببینید الگو بگیرید. خودتان را با همان استانداردی که کارمندان را در آن رعایت می کنید پاسخگو باشید در رقابت باقی بمانید، محصول بهتری ارائه دهید و تیم متشکل از کارگران ماهر بسازید تا تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید. فقط این کار را با صداقت و شفافیت در خط مقدم انجام دهید.

نظراتتون رو برامون بنویسید که چقدر در سازمان شما صداقت اهمیت داره و چقدر به کوچینگ برای پرسنل اهمیت میدید تا بتونید مسیر رسیدن به فرهنگ صداقت رو ایجاد کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید