چگونه در حوزه منابع انسانی تجربه کسب کنیم؟

استخدام منابع انسانی

منابع انسانی یا (HR) یک حوزه بسیار گسترده است.

متخصصان این حوزه برنامه‌های جبرانی را طراحی می‌کنند، بسته‌های مزایا را مدیریت می‌کنند، ایمنی کارکنان را تضمین می‌کنند، کارکنان را استخدام و اخراج می‌کنند، به کارکنان و مدیران آموزش می‌دهند و اطلاعات حیاتی را در سطح شرکت به اشتراک می‌گذارند. در زمینه‌ای که رشته‌های مختلفی را در بر می‌گیرد، برخی از متخصصان منابع انسانی برای یافتن راه‌هایی برای شروع کار یا گسترش حوزه‌های تخصصی خود به کمک نیاز دارند. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی کسب تجربه در منابع انسانی آورده شده است.

حوزه های کاری منابع انسانی

یک دوره کارآموزی در بخش HR پیدا کنید.

از آنجایی که دوره های کارآموزی به طور خاص برای افراد برای کسب تجربه در یک زمینه است، اولین قدم برای بسیاری از افرادی است که می خواهند درباره HR اطلاعات بیشتری کسب کنند. از آنجایی که کارهای اداری زیادی در حوزه منابع انسانی وجود دارد، بسیاری از دپارتمان های بزرگ و متوسط ​​به طور منظم کارآموزانی را برای کمک استخدام می کنند.

به دنبال کار با شرکت فعلی خود باشید.

اگر در حال حاضر مشغول به کار هستید، ممکن است پروژه هایی در بخش HR شرکت شما در حال انجام باشد که نیاز به نیروی انسانی دارد. با نماینده HR تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانید کمک کنید. همه پروژه‌ها شامل داده‌های محرمانه نیستند، بنابراین ممکن است بتوانید در این فرآیند تجربه منابع انسانی را به دست آورید و در مورد شرکت خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر قبلاً در بخشی از بخش HR شرکت خود کار می کردید، داوطلب شوید تا در بخش های دیگر کمک کنید. به عنوان مثال، اگر در بخش مزایا کار می کردید، ممکن است به بخش استخدام کمک کنید تا با نامزدها در یک مصاحبه شغلی آینده مصاحبه کنند.

برای یک سازمان غیردولتی داوطلب شوید.

بسیاری از گروه‌های غیردولتی کوچک متخصصان HR اختصاصی ندارند و برای تمرین منابع انسانی نیازی به مدرک خاصی نیست. اگر مایل به کار رایگان برای به دست آوردن تجربه منابع انسانی هستید، داوطلب شدن می تواند به شما کمک کند تا در معرض کارهای سطح بالاتری قرار بگیرید که ممکن است در یک شغل اولیه HR پیدا کنید.

پیشنهاد میکنم بخوانید : مدیریت منابع انسانی در سازمان های کوچک

استخدام یک شغل پشتیبانی اداری در HR را در نظر بگیرید.

از آنجایی که منابع انسانی حوزه‌ای است که دارای مدارک زیادی برای پردازش است، معمولاً تعدادی پست اداری در بخش‌های پرسنل وجود دارد. بسیاری از افرادی که به دنبال شغل در HR هستند، این نقش های سطح ابتدایی را نادیده می گیرند، اما افرادی که این نقش ها را پر می کنند اغلب در طول زمان ارتقا می یابند. بسیاری از رهبران منابع انسانی کار خود را به عنوان منشی پرونده یا پذیرش شروع کردند.

برای یک شرکت استخدام پرسنل کار کنید.

آژانس هایی که پرسنل موقت را مستقر می کنند، می توانند راه بسیار خوبی برای کسب تجربه در زمینه هایی باشند که با HR همپوشانی دارند. شرکت های پرسنل تعداد زیادی از کاندیداها را ارزیابی، مصاحبه، استخدام و قرار می دهند، و تجربه در این زمینه ها می تواند شما را برای یک موقعیت استخدام شرکتی در یک بخش HR بزرگتر قرار دهد. برخلاف بخش‌های منابع انسانی، آژانس‌های کارکنان اغلب افرادی را از موقعیت‌های فروش یا فارغ‌التحصیلان اخیر دانشگاه استخدام می‌کنند و معمولاً برای شروع به تجربه منابع انسانی نیاز ندارند.

منابع انسانی در سازمانهای مختلف

به سازمانی برای متخصصان HR بپیوندید.

شبکه‌سازی با سایر متخصصان HR می‌تواند به شما کمک کند فرصت‌های سطح ابتدایی را پیدا کنید که ممکن است در جای دیگری پیدا نکنید. بسیاری از موقعیت های باز آگهی نمی شوند، بلکه از طریق دهان به دهان پر می شوند. پیوستن به یک انجمن حرفه ای و شرکت در جلسات و سایر رویدادهای شبکه ای به طور منظم به شما کمک می کند تا با افرادی آشنا شوید که موقعیت های HR را پر می کنند. اکثر سازمان های منابع انسانی کنفرانس سالانه ای برگزار می کنند که فرصتی دیگر برای آشنا شدن با متخصصان منابع انسانی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوعات مختلف در این زمینه است.

این مقاله می تواند برای شما مفید باشد : برنامه ریزی منابع انسانی با استفاده از نرم افزار ERP

برای شروع در رشته های مختلف در حوزه HR آماده باشید.

HR حرفه ای است با زیرمجموعه های وسیعی از حقوق و مزایا گرفته تا استخدام تا روابط کار. اکثر متخصصان منابع انسانی (به ویژه آنهایی که به سطح اجرایی می رسند) در برخی از این زمینه ها در مقطعی از حرفه خود زمان می گذرانند. دپارتمان‌های استخدام معمولاً در ابتدای سال مالی و بعد از تعطیلات، هنگام شروع استخدام، شلوغ‌ترین زمان‌ها هستند، بنابراین بهترین زمان‌ها برای کمک داوطلبانه است. بخش‌های جبران خسارت معمولاً یک چرخه مشخص برای بررسی شیوه‌های پرداخت سازمانی دارند، بنابراین تعیین این چارچوب زمانی به شما کمک می‌کند بهترین زمان را برای ارائه خدمات خود به منظور کسب تجربه انتخاب کنید.

برای دیدن آموزش هایی در زمینه منابع انسانی برای تمامی سازمان های بزرگ و کوچک می توانید با ما در ارتباط باشید و از آموزش های بروز و کاربردی محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید