اهمیت کوچینگ در کسب و کار ها

اهمیت کوچینگ در کسب و کار

فرقی نمی‌کند که شما‌ یک کسب و کار بزرگ را اداره کنید و یا صاحب یک کسب و کار کوچک باشید در هر صورت استفاده از بیزینس کوچینگ و مربی کسب و کار می‌تواند شما را در مسیر درست برای رسیدن به موفقیت قرار دهد.

امروزه شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلفی در سراسر دنیا از شرکت‌های بین‌المللی گرفته تا کسب و کار‌های نوپا از بیزینس کوچینگ استفاده می‌کنند. مزایای بیزینس کوچینگ شامل موارد مختلفی می‌شود که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت اما قبل از آن بهتر است با مفهوم کوچ در کسب و کار آشنا شوید.

بیزینس کوچ کیست؟

بیزینس کوچ یا مربی کسب و کار فردی با تجربه در زمینه یک کسب و کار است که با هدایت و توصیه‌های خود قرار است به شما و کسب و کارتان کمک کند. بهتر است از یک مثال استفاده کنیم تا مطلب را بهتر متوجه شوید. شما به عنوان صاحب یک مجموعه می‌توانید از مربی‌های کسب و کار در زمینه شغلی خود استفاده کنید.

بیزینس کوچ مناسب برای شما کسی است که در زمینه کاری شما دارای تجربه و تخصص بالایی بوده و قبلا توانسته است در این زمینه کاری به موفقیت برسد. او به شما کمک خواهد کرد تا اهداف خود را به شکلی مناسب تعیین کرده و راه‌های رسیدن به اهداف را نیز به شما نشان خواهد داد.

تعریف کوچینگ در کسب و کار

استفاده از کوچینگ در کسب و کار‌ها باعث تسریع در رشد و پیشرفت آن کسب و کار خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه از مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ حرفه ای استفاده کنید.

مزایای بیزینس کوچینگ

استفاده از کوچینگ در کسب و کار مزایای مختلفی را برای شما فراهم خواهد کرد. اگر هنوز هم برای استفاده از یک مربی کسب و کار متخصص و با تجربه دچار تردید هستید در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برخی از مزایای بیزینس کوچینگ آشنا کنیم.

۱) تزریق حس اعتماد به نفس به شما

برای موفقیت در کسب وکارتان یکی از عواملی که بسیار مهم و تعیین‌کننده است داشتن اعتماد به نفس می‌باشد. یک مربی کسب و کار خوب باعث افزایش اعتماد به نفس شما در کارتان خواهد شد دقیقاً مانند ورزشکاری که از یک مربی متخصص و با تجربه استفاده می‌کند. اولین مزیت استفاده از کوچینگ تزریق اعتماد به نفس بیشتر به مجموعه شما خواهد بود.

۲) با بیزینس کوچینگ عالی خواهید شد

شما صاحب یک کسب و کار خوب هستید و خودتان هم راه و روش مدیریت را خوب بلدید اما اگر می‌خواهید از درجه خوب به درجه عالی برسید نیازمند کوچینگ در کسب و کارتان خواهید بود. یک مربی خوب نکات و ضعف‌های‌ ریزی را در کسب و کار شما می‌بیند که به احتمال زیاد خودتان متوجه آن نبوده‌اید. با رسیدگی به همین موارد ریز و به ظاهر کوچک مجموعه شما از یک کسب و کار خوب به یک کسب و کار عالی مبدل خواهد شد.

۳) زمانبندی درست با استفاده از کوچینگ در کسب و کار

استفاده از کوچینگ در کسب و کارتان باعث خواهد شد که از زمانتان به بهترین شکل مناسب استفاده کنید. اگر شما هم جزء آن دسته از مدیرانی هستید که ساعات زیادی را برای موفقیت کسب و کار خود صرف می‌کنید لازم است به شما بگویم که اینچنین کار کردن به تنهایی کافی نخواهد بود بلکه مهم این است که شما از زمان به بهترین شکل استفاده کرده و بتوانید کار‌ها را در زمان کوتاه‌تری به انجام برسانید. یک مربی متخصص و با تجربه در کسب و کار به شما یاد خواهد داد که چطور می‌توانید در زمان کمتر کار‌ها را به شکلی بهتر انجام دهید و شما هم می‌توانید این روش‌ها را به کارکنان خود آموزش دهید.

۴) فروش بیش‌تر

مطمئناً مهمترین هدف نهایی هر کسب و کاری گسترش تعداد مشتریان و فروش بیشتر است و استفاده از کوچینگ در کسب و کار می‌تواند به شما برای رسیدن به این هدف مهم کمک کند. همانطور که گفتیم کوچینگ توسط کسی انجام می‌گیرد که در زمینه کسب و کاری شما دارای تجربه و تخصص بوده و به طور حتم او به خوبی راه‌های پیدا کردن مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی‌تر را بلد است.

مزایای کوچینگ در کسب و کار

۵) کاهش هزینه‌ها در کسب و کار

کاهش هزینه‌ها در کسب و کار بدون آنکه اختلالی در کسب و کار شما به وجود بیاید دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. استفاده شما از کوچینگ در کسب و کار باعث خواهد شد بتوانید بسیاری از هزینه‌های خود را کاهش دهید. در واقع مربی کسب و کار  به شما یاد خواهد داد که چطور می‌توانید بسیاری از هزینه‌های غیر ضروری خود را کاهش دهید. شما می‌توانید این هزینه‌ها را در بخش‌های مهم‌تری صرف کرده و به پیشرفت و رشد کسب و کار خود کمک کنید.

این مقاله برای شما مفید است : بهترین راه کاهش هزینه های کسب و کار

۶) مشاوره در تبلیغات و بازاریابی

هر کسب و کاری برای فروش و رشد بیشتر نیازمند استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی و تبلیغات می‌باشد. در حال حاضر روش‌های مختلفی از تبلیغات و بازاریابی وجود دارد که اگر بخواهیم همه آن‌ها را لیست کنیم، در نهایت یک لیست بلند بالا خواهیم داشت. ممکن است شما برای انتخاب از بین تعداد زیادی از روش‌ها دچار مشکل شوید، اما استفاده از کوچینگ در کسب و کارتان به شما کمک خواهد کرد که بهترین انتخاب‌ها را با توجه به بودجه و شرایطی که دارید انجام بدهید. یکی از مهمترین مزایای بیزینس کوچینگ همین استفاده از روش‌های مؤثر تبلیغات و بازاریابی می‌باشد.

پیشنهاد میکنم بخوانید : ترفندهای بازاریابی کم هزینه

۷) برخورد صحیح با افراد مختلف

شما به عنوان یک صاحب کسب و کار با افراد مختلفی برخورد خواهید داشت. نحوه صحیح برخورد با افراد مختلف در کسب و کار تا حد زیادی نیازمند تجربه می‌باشد. استفاده از کوچینگ در کسب و کارتان باعث خواهد شد که نحوه صحیح برخورد با افراد مختلف را در زمان کمتری یاد بگیرید چرا که مربی کسب و کار شما می‌تواند با انتقال تجربیاتش در این زمینه به شما کمک زیادی کند.

۸) عبور از روز‌های سخت

هر کسب و کاری ممکن است به روز‌های سخت و پر تلاطم دچار شود. روز‌هایی که شاید انتظار آن را نداشته باشید. ممکن است برخی از مشکلاتی که برای کسب و کارتان به وجود می‌آید به شکلی باشد که قبلا آن را تجربه نکرده و نمی‌دانید چطور باید این مشکلات را حل کنید.

اینجا است که استفاده از کوچینگ کمک زیادی به شما خواهد کرد. شما با استفاده از کوچینگ و تجربیات کوچ خود می‌توانید آرامش خود را حفظ کرده و روز‌های سخت و پر تلاطم در کسب و کارتان را به خوبی سپری کنید. همچنین در صورت برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی بیزینس کوچ ، می‌توانید مشاوره های خوبی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید