جادوی توسعه کسب و کار، تنها با چند ترفند ساده

توسعه کسب و کار، می تواند یکی از سریع ترین روش ها برای رشد کسب و کار شما باشد.

برای رسیدن به یک کسب و کار رو به رشد، بایستی بتوانید خودتان را از پله های ترقی بالا برده و به اوج توسعه برسید. ما در این مقاله که یکی از صدها مقاله آموزشی بیزینس کوچینگ است، راه کارهایی را برای توسعه سریع کسب و کار شما ارائه میدهیم. این مقاله را از دست ندهید.

رقبای خودتان را بشناسید

دانستن نام و نشانی رقیبان، برای پیروزی در میدان کسب و کار، کافی نیست.  ببینید این رقبا چه پیشنهادهایی را میدهند که آنها را از شما متمایز می کند. همانطور که همیشه در کتاب های بیزینسی گفته شده، خودتان را از طریق رقبای خود تعریف نکنید! بررسی کنید که چه چیزهایی شما را آن ها متمایز می کنند. شما برای اینکه در اوج بایستید، بایستی بتوانید استراتژی ها و عملکردهای رقبایتان را به خوبی تحلیل کنید. این می تواند به سادگی، یکی از قدرتمندترین ابزارهای توسعه کسب و کارتان باشد.

اطلاعات بسیار جمع آوری کنید

تا جای ممکن اطلاعات مفید در زمینه کسب و کار مورد نظرتان پیدا کنید و آن ها را تجزیه و تحلیل کنید. سوال های زیر می‌توانند به شما کمک کنند:

  • بهترین روش تبلیغات چیست؟
  • مشتریان با کدام شیوه تبلیغات بیشتر راغب به خرید می‌شوند؟
  • آیا این روش تبلیغ در دراز مدت برای شما توجیه اقتصادی دارد؟
  • چرا این روش؟
  • و سوالاتی از این قبیل

کسب و کار خود را رشد دهید

همکاری استراتژیکی را فراموش نکنید

برای ورود به یک بازار جدید کدام روش منطقی تر است؟ خودتان تنهایی همه‌ی کارها را انجام دهید و سعی در تسخیر بازار داشته باشید و یا با شرکت هایی که در منطقه‌ی جدیدی که قصد فروش دارید همکاری کنید؟ با کمک تیم های حقوقی و مالی، واحد توسعه کسب و کار همه گزینه ها و فرصت های موجود را بررسی می‌کند و گزینه ای که برای کسب و کار شما بهترین راهکار است را برمی گزیند.

پیشنهاد می کنم بخوانید: استراتژی کسب و کار چیست؟ و چرا باید استراتژی کسب و کار داشته باشیم؟

کسب و کار نیاز به برندسازی دارد

 برندسازی

اهمیت تبلیغات در موضوع برندسازی غیر قابل انکار است و نمی توان آن را نادیده گرفت. با توجه به مخاطبانتان و نوع کسب و کار خود کمپین های تبلیغاتی راه اندازی کنید و با استفاده از شیوه های تبلیغاتی مؤثر، به افزایش فروش خود کمک کنید. هرچقدر برندینگ خود را به صورت حرفه ای تر انجام دهید، امکان موفقیت شما نیز بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد می کنم بخوانید: برند دارایی پنهان کسب و کارهاست

اعتماد به نفستان را افزایش دهید

تردیدهای درونتان را نادیده بگیرید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. ترس های خود را کنار بگذارید و به توانایی های خود ایمان بیاورید. افزایش اعتماد به نفس در شما و همکارانتان موجب موفقیت در کار جدید شما می شود. مقایسه نکردن توانایی های خود با دیگران به معنی افزایش اعتماد به نفس شماست.

صبر زیاد

همیشه برای شروع  هر کاری چالش های زیادی وجود دارد. کارفرما و کارکنان باید بتوانند در این موقعیت ها صبور باشند و با صبور و شکیبایی و همکاری با یکدیگر با چالش ها مقابله کنند و راهکاری منطقی برای آن ها پیدا کنند. اگر بخواهید عجولانه تصمیم بگیرید نتیجه ای جز پشیمانی و شکست نخواهد داشت.

 

با بکارگیری این نکات و استفاده از دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ شما می توانید کسب و کار خود را به موفقیت برسانید. البته امروزه این موضوع که هرکس به یک همراه موفقیت نیاز دارد بر هیچکس پوشیده نیست و در کسب و کارها این همراه می تواند یک بیزینس کوچ حرفه ای باشد. اگر شما هم تمایل دارید که مانند بسیاری از افراد موفق یک کوچ در کنار خود داشته باشید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید