تصمیم گیری آسان در کسب و کار با چند راهکار ساده بیزینس کوچینگ از ایده تا عمل

تصاویری گرافیکی از مغز در حال تلاش برای تصمیم گیری آسان در کسب و کار و تصمیم گیری در کسب و کار

تصمیم گیری یکی از چالش های ناپیدای کسب و کار است.

تصمیم گیری آسان و فرآیند آن یعنی فرآیند آسان سازی تصمیم گیری برای مدیران موضوعی است که قرار است به صورت کامل در این مقاله درباره آن صحبت کنیم. برای اداره هر کسب و کاری نیاز به ایده هایی است که بتواند یک کسب و کار را رشد دهد. ساخت و پرورش ایده نیازمند ذهنی خلاق و تخصص در زمینه مورد نیاز است. پس از اینکه ایده هایی ارائه شد باید تصمیماتی اتخاذ شود تا آن ایده ها اجرا شوند و در کسب و کار پیاده سازی شوند.

همه ما در زندگی نیاز به یک راهنما و همراه داریم تا با کمک او مسیر را راحت تر بپیماییم. در کسب و کارها این راهنما می تواند یک بیزینس کوچ حرفه ای باشد که قبلا این مسیر را رفته و می تواند کمک های ارزشمندی به ما عرضه کند.

قطعا برای همه ما پیش آمده است که گاهی اوقات برای تصمیم گیری در کسب و کار احساس گیجی و سردرگمی کرده ایم یا احتمالا فرآیند آسان سازی تصمیم گیری را بیهوده می دانیم و با خود گفته ایم کاش کسی بود که به ما در انتخاب تصمیم درست کمک می کرد و ما را از این سردرگمی خارج می کرد.

حالا می خوام این خبر خوب را به شما بدهم که یک بیزینس کوچ می تواند این کار را برای شما انجام دهد و تصمیم گیری را برای شما آسان کند.

بیزینس کوچ در ابتدا در جلسات کوچینگ با سوالاتی که از شما می پرسد به شما کمک می کند تا تمام ایده هایی که در ذهنتان هست را مرتب کنید و از ذهنتان خارج سازید.

پس از ایده پردازی نوبت به بررسی این ایده ها و اینکه آیا عملی هستند یا دور از واقعیت هستند می رسد، سعی کنید ایده هایی را مطرح کنید که قابل اجرا باشند و در ابتدا باعث دلسردی شما از کسب و کارتان نشود.

تمام شرایطی که برای اجرا کردن ایده دارید برای کوچ خود بازگو کنید تا او نظراتش را به شما ارائه دهد و سپس می توانید یا ایده ی جدیدی پیدا کنید یا اگر ایده اولیه مناسب بوده روی آن کار کنید و به مرحله اجرا برسانید. یا حتی می توانید در ایده اولیه خود تغییراتی را لحاظ کنید که آن را قابل استفاده کند.

قبل از اجرای هر ایده ای باید خطرات و ریسک های پیش رو را مد نظر قرار دهید و سپس برای عملی کردن ایده برنامه ریزی کنید.

فرقی ندارد که شما صاحب یک کسب و کار کوچک باشید یا کارآفرینی بزرگ و یا حتی تازه می خواهید کاری راه اندازی کنید در هر صورت شما نیاز به شخصی راه بلد دارید.

وقتی تصمیمی را گرفتید آن را به تاخیر نیندازید حتی اگر شرایط اقتصادی بد بود ببینید آیا کسی نیست که در این شرایط در حال رشد باشد؟ اگر هست پس حتما شما هم می توانید. از همین الان شروع کنید و به فردا موکول نکنید.

مارک تواین: رمز جلو افتادن در همین الان شروع کردن است، و رمز اینکه همین الان شروع کنید در این است که کارهایتان را به کارهای کوچک تبدیل کنید و از اولین کار شروع به انجام دادن کنید.

بسیاری از افراد در درون خود یک شخصیت کارآفرین دارند که از آن مطلع نیستند، یک کوچ با صحبت کردن با شما می توانید این شخصیت پنهان درونتان را برای شما واضح و قابل مشاهده کند.

برای شخصی که روحیه کارآفرینی داشته باشد حتی اقتصاد بد نیز یک فرصت است، پس انجامش دهید.

اگر به دنبال کار کردن برای خودتان هستید و نمی خواهید برای اهداف دیگران کار کنید، دنبال فرصت های جدید هستید و نمی خواهید با افراد حاضر در یک مصاحبه کاری رقابت کنید وقت آن رسیده که به سراغ یک بیزینس کوچ حرفه ای بروید و ایده خود را با او در میان بگذارید و از او برای تصمیم گیری آسان در کسب و کار خودتان کمک بگیرید.

ممکن است شما توانایی هایی داشته باشید که از آن ها اطلاع نداشته باشید اما شخصی که از زاویه بیرونی شما را ببیند می تواند به این توانایی ها پی ببرد و شما را از آن ها مطلع سازد.

گاهی به علت تنبلی ایده های خود را دنبال نمی کنیم و نیاز به کسی داریم که ما را اقدام گرا کند و کارهایمان را پیگیری کند تا متعهد به انجام شویم و این شخص کسی نیست جز بیزینس کوچ.

پیشنهاد می کنم بخوانید: اهمال کاری آفت کسب و کار و نابودگر تمام آرزوها و اهداف شماست

در مورد هر ایده ای شما نیاز به تحقیق و پرس و جو دارید تا اطلاعات لازم در مورد آن را بدست آورید.

برای اینکه در تصمیم گیری آسان در کسب و کار به موفقیت برسید از همان ابتدا به پول و درآمد فکر نکنید زیرا این تنها یکی از مراحل است و نباید تمام زمان خود را برای فکر کردن به آن صرف کنید.

افراد خلاق ایده های خوبی دارند و ایده های خوب منجر به تصمیم گیری آسان می شوند زیرا زمانی که ایده ها خوب باشند ریسک انجام آن ها پایین می آید و خود ایده خوب داشتن به تنهایی کمک بزرگی به تصمیم گیری آسان است که با همراه داشتن یک مشاور بیزینس کوچ می توان عاقلانه ترین کار را انجام داد.

به کمک بیزینس کوچ حرفه ای شما می توانید یک ایده ساده که در ذهنتان شکل گرفته است را به یک کسب و کار سودآور و مفید تبدیل کنید. پس از طرح ایده تا اجرا و عمل به آن سعی کنید یک بیزینس کوچ حرفه ای در کنار خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید