چگونه یک کسب و کار اینترنتی خانگی راه اندازی کنیم؟

کسب و کار اینترنتی خانگی

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی خانگی می تواند یک راه هیجان انگیز و کم هزینه برای کسب درآمد اضافی یا شروع یک حرفه جدید باشد.

با این حال، موفقیت کسب و کار اینترنتی خانگی شما نیز می تواند دشوار باشد. برای افزایش شانس موفقیت، یک طرح تجاری برای کسب و کار خانگی خود ایجاد کنید. سپس، تمام مدارک لازم را تکمیل کرده و وب سایت خود را راه اندازی کنید. در نهایت، محصولات یا خدمات خود را برای مشتریان بالقوه بازاریابی کنید.

ایجاد یک طرح کسب و کار

در مورد محصولات یا خدماتی که کسب و کار اینترنتی خانگی شما ارائه خواهد کرد تصمیم بگیرید.

توانایی ها، آموزش هایی که دیدید یا تجربه منحصر به فرد خود را در نظر بگیرید. سپس از خود بپرسید چگونه می توانید از این مهارت ها برای ایجاد محصول یا خدماتی استفاده کنید که برای مشتریان بالقوه شما ارزش ارائه می کند.

به عنوان مثال، فرض کنید شما یک طراح گرافیک آموزش دیده با تجربه در طراحی وب هستید. ممکن است از این مهارت ها برای راه اندازی کسب و کار طراحی وب استفاده کنید.

تعیین کنید که روزانه چقدر می توانید برای کسب و کار خود وقت بگذارید.

ابتدا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کسب و کار شما شغل تمام وقت شما باشد یا شغل پاره وقت. سپس، در نظر بگیرید که در طول روز چقدر زمان برای اختصاص دادن به کسب و کارتان دارید. بعلاوه، در نظر بگیرید که محصولات یا خدماتی که قصد ارائه آن را دارید چقدر زمان می برد تا آماده شود و خوب عمل کنند.

برخی از مشاغل ممکن است انعطاف پذیرتر از سایرین باشند. به عنوان مثال، فریلنسر به عنوان یک طراح وب یا فروش صنایع دستی ممکن است به شما اجازه دهد هر زمانی که می خواهید کار کنید، در حالی که مشاغلی مانند مشاوره ممکن است شما نیاز داشته باشید که بر اساس برنامه مشتری کار کنید.

تحقیقات بازار انجام دهید تا دریابید که آیا تقاضا برای محصول یا خدمات شما وجود دارد یا خیر.

در مورد روندهای فعلی در زمینه ای که می خواهید وارد شوید بخوانید و به تعداد رقبای احتمالی نگاه کنید. علاوه بر این، بررسی مشتریان بالقوه خود، چه از طریق تلفنی یا حضوری، مفید است تا دریابید که آیا آنها به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند یا خیر. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید آیا کسب و کار شما می تواند نیازی را که در حال حاضر برآورده نشده است برطرف کند.

به عنوان مثال، ممکن است با کسب و کارهای محلی تماس بگیرید و بپرسید که آیا علاقه مند به استخدام یک ادمین برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود هستند یا خیر.

اگر محصولی را می‌فروشید، می‌توانید آن را در یک بازار محلی یا دوستانی که فکر می‌کنید به آن علاقه‌مند هستند نشان دهید تا ببینید چه نوع پاسخی دریافت می‌کنید.

برای شروع یک کسب و کار نیازی به انجام تحقیقات بازاریابی ندارید، اما می تواند به شما کمک کند شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

مطمئن شوید که محصولات و خدمات شما برای یک کسب و کار اینترنتی مناسب هستند.

همه مشاغل نمی توانند به عنوان یک تجارت آنلاین یا خانگی وجود داشته باشند. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما از شما می خواهد که با مشتریان ملاقات کنید یا تولید گسترده ای انجام دهید، ممکن است نتوانید آن را از خانه انجام دهید. با این حال، برخی از مشاغل به راحتی داخل خانه کار می کنند، مانند موارد زیر:

حسابداری

برنامه ریزی مالی

ایجاد سبدهای هدیه

وبلاگ نویسی

مشاوره

انجام طراحی گرافیک

ارائه خدمات تحریریه و نویسندگی

دستیار مجازی بودن

توسعه وب سایت ها

ایده های کسب و کار اینترنتی خانگی

برای شروع و ادامه کسب و کار خود بودجه تعیین کنید.

هزینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی خانگی شما بسته به نوع خاصی از کسب و کار ارائه شده به طور چشمگیری متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، یک فروشگاه اینترنتی کتاب خانگی به موجودی نیاز دارد که شما باید آن را خریداری کنید. از طرف دیگر، یک تجارت مبتنی بر خدمات ممکن است به سرمایه اولیه کمی نیاز داشته باشد. تخمین بزنید که چه مقدار پول برای تهیه مواد اولیه برای کسب و کار خود نیاز دارید. علاوه بر این، چند هزینه کلی وجود دارد که برای اکثر کسب و کارهای آنلاین مهم است، که باید آنها را به بودجه خود اضافه کنید:

طراحی وب سایت:

این احتمال وجود دارد که کسب و کار شما به یک وب سایت نیاز داشته باشد. با تحقیق و سوال پرسیدن از متخصص های این حوزه هزینه طراحی سایت خود را برآورد کنید.

این مقاله را به شما پیشنهاد میکنم : اهمیت وبسایت در کسب و کار

این هزینه می تواند متفاوت باشد زیرا می توانید از یک الگوی ارزان قیمت استفاده کنید، خودتان سایت را بسازید یا یک طراح استخدام کنید.

شما باید به طور منظم وب سایت خود را به روز رسانی کنید، که ممکن است هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، ممکن است برای محافظت از داده های مشتری خود، به خصوص اگر در حال تکمیل تراکنش های پرداخت هستید، نیاز به پرداخت اضافی داشته باشید.

هزینه مواد:

اگر محصولی را می فروشید، این شامل هزینه مواد شما برای ساخت آنها و همچنین تجهیزات تولیدی مورد نیاز شما می شود. اگر خدماتی را ارائه می دهید، این شامل مواردی مانند نرم افزار یا خدمات پشتیبانی می شود.

طرح کسب و کار خود را بنویسید.

یک طرح کسب و کار استراتژیک به شما کمک می کند در مسیر رسیدن به اهداف خود بمانید، بنابراین حتی یک کسب و کار کوچک نیز به یک برنامه نیاز دارد.

پیشنهاد میکنم بخوانید : بوم کسب و کار یا Canvas چیست؟ چرا همه مدیران باید به بوم کسب و کار اهمیت دهند؟

طرح کسب و کار اینترنتی خانگی شما شامل همه چیز در مورد کسب و کار شما است، مانند موارد زیر:

مفهوم کسب و کار: کسب و کار خود و ساختار آن، از جمله محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید را توصیف کنید. علاوه بر این، به طور خلاصه در مورد بازار کسب و کار خود صحبت کنید.

تحقیقات بازار: بازاری را که وارد آن می‌شوید، شامل رقبای اصلی، بازار هدف و نیازهای بازار هدف خود را توصیف کنید.

طرح بازاریابی: نحوه برنامه ریزی برای ورود به بازار، نحوه ارتباط با مشتریان و نحوه توزیع محصول یا خدمات خود را توضیح دهید.

برنامه عملیاتی: عملیات روزانه خود، از جمله مراحل مربوط به تولید محصول یا خدمات خود را توضیح دهید.

طرح مالی: نحوه تامین مالی کسب و کار خود، هزینه های مورد انتظار شما و میزان درآمد تخمینی که انتظار دارید کسب کنید را مشخص کنید.

ثبت کسب و کار اینترنتی خانگی

ثبت کسب و کار شما

ساختار قانونی کسب و کار خود را مشخص کنید.

این پیامدهایی بر نحوه ثبت مالیات و مقداری که باید بپردازید خواهد داشت. اکثر کسب و کارهای کوچک ، شرکت های انفرادی هستند که راه اندازی آنها ساده ترین است و به کمترین اسناد نیاز دارد. اگر ساختار حقوقی دیگری را در نظر دارید، ممکن است بخواهید با وکیلی مشورت کنید که در مسائل حقوقی کسب و کارهای اینترنتی متخصص است و می تواند به شما کمک کند بهترین ساختار را برای خود انتخاب کنید.

مالکیت انحصاری:

مالکیت انفرادی که متعلق به یک شخص است و هیچ گونه جدایی قانونی بین فرد و کسب و کار وجود ندارد. در نتیجه تمامی سود، زیان، بدهی و اعمال کسب و کار به عهده شماست. این یک گزینه آسان برای مشاغل خانگی است.

شراکت:

شراکت به این معنی است که 2 یا چند نفر مالکیت مشترک دارند. به طور معمول، یک وکیل به مذاکره در مورد یک قرارداد مشارکت کمک می کند. هر یک از شرکا مسئول کل بدهی های تجارت هستند، اما سود، زیان یا بدهی را به اشتراک می گذارند. اگر می‌خواهید با شخص دیگری کار کنید، ممکن است شراکتی را انتخاب کنید.

حتما بخوانید : کدام شرایط باید در قرارداد مشارکت گنجانده شود؟

برای راه اندازی کسب و کار خود مجوزهای لازم را دریافت کنید.

ممکن است به مجوز خاصی نیاز نداشته باشید، اما بررسی آن کمک می کند که از وجود هرگونه مشکلی پیشگیری کنید. در غیر این صورت ممکن است به دلیل نداشتن مدارک صحیح جریمه شوید. به عنوان مثال، اگر حسابداری خدمات مالی ارائه می دهید، در اکثر کشورها به مجوز نیاز خواهید داشت.

بیشتر بدانید : ثبت شرکت و معرفی انواع شرکت

همچنین ممکن است به یک مجوز از شهر یا شهرستان خود نیاز داشته باشید، بنابراین با دولت محلی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید. بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا کسب و کار خاص شما به مجوزهای منحصر به فرد نیاز دارد یا خیر این است که با اصناف خود تماس بگیرید، کسب و کار خود را توصیف کنید و در مورد هر موضوعی جویا شوید. به عنوان مثال، بسیاری از شهرها به «مجوز مشاغل خانگی» نیاز دارند، که به شما امکان می‌دهد یک کسب‌وکار را از خانه خود راه اندازی کنید.

علائم تجاری و سایر اطلاعات اختصاصی خود را ثبت کنید.

اگرچه باید هزینه های لازم را بپردازید، ایده های شما می تواند به شما کمک کند در بلندمدت پول بیشتری کسب کنید. علاوه بر این، آنها می توانند به شما برتری در برابر رقبای خود بدهند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را با یک علامت تجاری یا حق ثبت اختراع محافظت می کنید. شما می توانید یک علامت تجاری یا ثبت اختراع را از طریق اداره ثبت اختراع و علائم تجاری دریافت کنید.

برای محافظت از مالکیت معنوی خود بهتر است با یک وکیل کار کنید.

بخوانید : برند دارایی پنهان کسب و کارهاست

سایت برای کسب و کار اینترنتی خانگی

ایجاد وب سایت شما

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک طراح وب حرفه ای استخدام کنید یا خودتان این کار را انجام دهید.

یک حرفه ای می تواند یک وب سایت جذاب و آماده ایجاد کند، اما خدمات آنها می تواند گران باشد. در نظر بگیرید که چطور می توانید از پس هزینه های خود برآیید، و همچنین آنچه را که سایت خود باید انجام دهد، در نظر بگیرید. از آنجا، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از یک الگو استفاده کنید یا یک طراح را استخدام کنید. اگر مهارت‌های توسعه وب دارید، ممکن است تصمیم بگیرید که سایت را خودتان بسازید یا حتی آموزش ببینید.

طراحان وب سایت شما را می سازند و از ثبت نام دامنه شما و انتخاب میزبان وب مراقبت می کنند. هرچه بیشتر بپردازید، ورودی بیشتری در ایجاد یک سایت منحصر به فرد خواهید داشت.

نام دامنه خود را به تنهایی یا از طریق میزبان وب خود ثبت کنید.

نام دامنه شما آدرس وب کسب و کار آنلاین شما است. نام دامنه باید در شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته ثبت شود. برای ثبت نام خود به مدت یک سال هزینه ثبت نامی بین 10 هزار تومان تا 2میلیون تومان پرداخت خواهید کرد. باید سالانه آن را با همان هزینه تمدید کنید. با این حال، اکثر میزبان های وب دامنه شما را برای شما ثبت می کنند، بنابراین ممکن است بتوانید این مرحله را نادیده بگیرید.

با میزبان وب خود بررسی کنید تا ببینید آیا دامنه شما را برای شما ثبت می کنند یا خیر.

سایت خود را سازماندهی کنید و محتوا ارائه دهید.

چه خودتان سایت خود را بسازید و چه از یک طراح استفاده کنید، همچنان باید محتوایی را ایجاد کنید که سایت را پر می کند و بازدید شما را افزایش میدهد. محتوای شما شامل موارد زیر خواهد بود:

عکس و توضیحات محصولات/خدمات

شعار شرکت

تاریخچه کسب و کار و/یا بیوگرافی شخصی

یک وبلاگ

نظرات مشتریان

پیشنهاد میکنم مطالعه کنید : اهمیت بازاریابی محتوا در کسب و کار

با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) جایگاه وب سایت خود را در جستجوها بهبود بخشید.

بهینه سازی موتورهای جستجو به وب سایت شما کمک می کند تا در بالای جستجوها ظاهر شوید. می‌توانید شرکت یا شخصی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد، یا برخی از موارد زیر را خودتان امتحان کنید:

کلمات کلیدی را در صفحه اصلی وب خود قرار دهید. به کلمات یا عباراتی فکر کنید که مشتریان ممکن است برای جستجوی محصول شما استفاده کنند، سپس از ابزار کلمات کلیدی گوگل برای یافتن عبارات مشابه استفاده کنید. این عبارات را در صفحه اصلی خود و در سراسر سایت خود قرار دهید.

پیوندهایی را به سایت‌ اضافه کنید که مشتریان کسب و کار اینترنتی خانگی شما ممکن است به آنها علاقه داشته باشند. این باعث می شود که وب سایت شما در رتبه بندی جستجو بالاتر رود. حداقل هفته ای دو بار مقاله بنویسید و تا حد امکان از کلمات کلیدی استفاده کنید. اگر نمی توانید زیاد بنویسید، مرتباً عکس اضافه کنید.

از تجزیه و تحلیل وب سایت مانند گوگل آنالیتیکس یا گوگل سرچ کنسول برای مشاهده اثربخشی بهینه سازی موتور جستجوی وب سایت خود استفاده کنید.

بازاریابی کسب و کار اینترنتی خانگی

بازاریابی کسب و کار اینترنتی خانگی شما

تبلیغات کلیکی را بررسی کنید.

خرید ترافیک سریع ترین راه برای آوردن افراد به سایت شما است و فروشندگان به شما این امکان را می دهند که مناطق جغرافیایی خاصی را با جستجوی کلمات کلیدی هدف قرار دهید. مطمئن شوید که مخاطب مناسب را هدف قرار داده اید. کلیک‌ها برای شما هزینه دارد، و اگر تعداد زیادی بازدیدکننده بدون خرید خدمات یا محصول شما را ترک کنند، ممکن است پول خود را از دست بدهید. دو تبلیغ کننده اصلی وجود دارد:

GoogleAds : تبلیغات شما در نوار کناری نمایش داده می شود که فردی عبارات جستجوی خاصی را که شما انتخاب کرده اید وارد می کند.

فیس بوک: تبلیغات شما برای مخاطبانی که بر اساس مکان، جنس، سن و علایق انتخاب می کنید، در فید خبری نشان میدهد. هرچه مخاطب شما خاص تر باشد، موفق تر خواهید بود.

یک اکانت در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید.

طبق تحقیقات اکثر افراد از هر 7 دقیقه 1 دقیقه را در رسانه های اجتماعی صرف می کنند و این نشان دهنده یک فرصت بازاریابی فوق العاده است. با تمرکز بر پلتفرمی که مشتریان شما به احتمال زیاد در آن حضور دارند شروع کنید و در آنجا خود را پررنگ کنید.

حتما بخوانید : بازاریابی اینترنتی چیست؟

یک صفحه فیس بوک ایجاد کنید. هر کسب و کاری باید یکی داشته باشد، حتی اگر این رسانه اصلی رسانه اجتماعی شما نباشد.

وارد توییتر شوید. می توانید از توییتر برای ارتباط با مشتریان و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد محصولات یا خدمات خود استفاده کنید.

از اینستاگرام برای کسب و کار اینترنتی خانگی خود حتما استفاده کنید. عکس های محصولات خود یا عکس های مربوط به خدماتی که ارائه می دهید را پست کنید و با مخاطب های خود ارتباط برقرار کنید.

ویدیوها را در Youtube ارسال کنید. یوتیوب می تواند راهی موثر برای ایجاد محتوایی باشد که می تواند به طور همزمان برای بازاریابی خدمات شما و آموزش مشتریان کار کند. برای مثال، اگر مشاوره سرمایه‌گذاری را به مشتریان ارائه می‌دهید، از یوتیوب برای ایجاد محتوای مشاوره رایگان استفاده کنید، که سپس می‌تواند به محصول یا خدمات شما پیوند دهد.

برای دریافت مشاور کسب و کار و راه اندازی کسب و کار می توانید با ما در ارتباط باشید تا از راهنمایی های مفید و سنجیده شده محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید